fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA Rumia

ul. Bolesława Chrobrego 27, 84-230 Rumia

801 12 12 12

58 6712 333

Zakład pogrzebowy Rumia – kompleksowe usługi pogrzebowe, całodobowy przewóz Zmarłych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Rumii

Herb miasta RumiaRumia jest miastem położonym w północnej części kraju, w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim. Rumia wraz z Wejherowem i Redą tworzy tak zwane Małe Trójmiasto Kaszubskie. Powierzchnia miasta wynosi 30,09 km2, a liczba jego ludności sięga 48 632 mieszkańców, dzięki czemu jest największym polskim miastem, niebędącym siedzibą powiatu. Na jego terenie znajduje się kilka dużych zakładów przemysłowych – jednym z nich jest Fabryka Kotłów FAKO S.A. oraz Fabryka Mebli Tapicerowanych „Meblomak”. W Rumii funkcjonują także Zakłady Mięsne Kummer oraz różnego rodzaju centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe. Komunikację stanowi głównie droga krajowa nr 6. Nieopodal Rumii, w odległości zaledwie 30 km od miasta, zlokalizowany jest Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, łączący pomorskie miasta z wieloma europejskimi państwami.

Rumia jest miastem z niewielką ilością zabytków. Zwiedzić można między innymi ruiny cysterskiego kościoła, pochodzącego z XIII wieku. Świątynia jest dawnym kościołem parafialnym, po 1945 roku uległa bardzo zaawansowanemu zniszczeniu. Do dziś zachowały się jedynie szczątki murów prezbiterium, a na terenie dawnego kościoła znajdują się pojedyncze nagrobki z XIX i XX wieku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Rumia

Pogotowie Pogrzebowe podjęło współpracę z Zakładem Pogrzebowym w Rumii, który posiada cenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w posłudze na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin. Firma przez lata sumiennej pracy i ciągłego doskonalenia oferowanych usług, zyskała uznanie wśród wielu Rodzin. W tak ciężkich chwilach kadra firmy Zakład Pogrzebowy OSTATNIA POSŁUGA Rumia dokłada wszelkich starań, by pomóc ukoić ból, który towarzyszy Rodzinie. W obliczu bolesnej starty, personel poza wsparciem emocjonalnym, służy fachowym doradztwem na każdym etapie związanym z organizacją ostatniego pożegnania bliskiej osoby. Obsługa na podstawie stosownego upoważnienia, już od pierwszych chwil, wypełnia wszelkie formalności – w urzędzie stanu cywilnego, kancelarii parafialnej, u zarządcy cmentarza, a także w przypadku uzyskania zasiłku pogrzebowego z instytucji takich jak ZUS lub KRUS.

Kompleksowe usługi pogrzebowe udzielane są niezależnie od pory dnia i nocy. Firma niezwłocznie po zgłoszeniu podejmuje się wykonania eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu. Świadczy także usługę przewozu ciała na terenie kraju oraz poza jego granicami. Zakład usług pogrzebowych w Rumii jest wyposażony w specjalistyczne karawany oraz nowoczesną chłodnię. W przypadku uroczystości o charakterze tradycyjnym firma posiada szeroki wybór trumien, a także urn w razie pochówku poprzedzonego kremacją. Zakład bierze na swoje barki przygotowanie okazałej oprawy kwiatowej, a także muzycznej, zapewniając wzruszający nastrój w ostatniej drodze Osoby Zmarłej. Wyposażenie firmy stanowi także winda pogrzebowa i namiot, który gwarantuje kameralny charakter uroczystości. Zakład uznany przez Pogotowie Pogrzebowe bierze również pod uwagę komfort wszystkich gości – zapewnia transport autokarowy, a także pomaga w przygotowaniu uroczystej konsolacji. Dodatkowo firma oferuje prace z zakresu kamieniarstwa i grabarstwa, co gwarantuje wszystkim, nawet najbardziej wymagającym Klientom, całościowe wsparcie w tym trudnym czasie.

Cmentarze na terenie Rumii

Na terenie Rumii nie ma zbyt dużej ilości cmentarzy. Jednak warto przyjrzeć się dużemu cmentarzowi wojennemu, położonemu w pobliżu granicy Rumii i Łężyc. Znajduje się tam miejsce spoczynku żołnierzy Armii Radzieckiej oraz Wojska Polskiego, poległych w walkach pod Rumią. Obecnie cmentarz jest pod opieką gminy Wejherowo, jednak warto poświęcić mu uwagę.

Krematorium w Rumii

Zakłady pogrzebowe działające w mieście Rumia, korzystają z usług krematoriów położonych w innych miejscowościach województwa pomorskiego. Na terenie miasta nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe