fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CHARON Rawicz

Słupia Kapitulna 110, 63-900 Rawicz

801 12 12 12

502 660 244

Firma udziela wsparcia, odciążając Rodzinę z przykrych formalności i dodatkowych obowiązków.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Rawiczu

Rawicz to miejscowość położona w powiecie rawickim, w województwie wielkopolskim. Miasto to jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Rawicz, liczba jego mieszkańców sięga ponad 19 tysięcy osób. Z kolei jego powierzchnia wynosi 8,94 km2. Na terenie miasta i w jego okolicach, bardzo mocno rozwinięty jest między innymi:

  • przemysł metalowy – Zakłady Urządzeń Gazowniczych Gazomet Sp. z.o.o.,
  • przemysł papierniczy – Rawibox, zajmujący się produkcją papieru i opakowań,
  • drzewny,
  • spożywczy – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska,
  • a także energetyczny.

W Rawiczu krzyżują się drogi krajowe nr 5 i nr 36. Na mapie miasta znajduje się wiele zabytkowych obiektów, godnym uwagi jest na pewno ratusz na Rynku – wybudowany w latach 1753-1756 w stylu barokowym. W budynku znajdują się portrety właścicieli miasta, będący częścią ekspozycji Muzeum Ziemi Rawickiej. W Rawiczu warto także odwiedzić planty, powstałe z przebudowania wałów obronnych miasta. Zajmują one drugie miejsce w Polsce pod względem wielkości, zaraz po krakowskich. Status zabytku w mieście posiada również Kościół Św. Andrzeja Boboli oraz Kościół Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi. Na mapie miasta znajduje się także park z amfiteatrem i Dom Kultury wraz z Rawicką Biblioteką Publiczną.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Rawiczu

Pogotowie Pogrzebowe podjęło współpracę z zakładem pogrzebowym w Rawiczu, posiadającym wieloletnie doświadczenie w niesieniu kompleksowej pomocy wszystkim tym, którzy dotknięci zostali bolesną stratą bliskiej osoby. Zakład Pogrzebowy Charon Rawicz skupia się na indywidualnym podejściu do każdej Rodziny zgłaszającej się po wsparcie w obliczu nieuniknionej okoliczności. Pomocna dłoń pracowników zakładu, a także fachowe doradztwo, dostępne są już od pierwszych chwil kontaktu z Klientem. Niezawodne wsparcie i troska obecne są na każdym etapie związanym z organizacją i obsługą uroczystości pogrzebowej. Firma wyróżniona przez Pogotowie Pogrzebowe organizuje pochówki wszystkich wyznań, niezależnie od statusu finansowego Rodziny. Zakład wykazuje się niesłabnącym zaangażowaniem już od pierwszego etapu jakim są formalności pogrzebowe, aż po dzień ceremonii ostatniego pożegnania Osoby Zmarłej.

Na podstawie upoważnienia, doświadczony personel wypełnia wszelkie formalności – w urzędzie stanu cywilnego, w kościele, a także u zarządcy cmentarza oraz w instytucjach takich jak ZUS i KRUS w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego. Wyposażenie w specjalistyczne karawany i doskonałe przygotowanie oraz bogate zaplecze techniczne, sprawia, że firma może wykonywać całodobowo eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu oraz przewóz ciała na terenie całego kraju. Firma wykonuje zarówno ceremonie tradycyjne z wykorzystaniem trumny, jak i urnowe poprzedzone kremacją, którą wcześniej organizuje. W siedzibie zakładu znaleźć można różnorodne akcesoria funeralne – znicze, krzyże, jak również tabliczki nagrobne. Każdy produkt dostępny w szerokiej i bogatej ofercie Zakładu Pogotowia Pogrzebowego, pochodzi od czołowych polskich producentów, a także reprezentuje najwyższą jakość. Cenna wiedza z zakresu branży funeralnej, niebywała empatia i wyczucie obsługi, gwarantują wszystkim Rodzinom ceremonię przygotowaną z dbałością o detale, a także pełną doniosłego charakteru, klasy i powagi.

Cmentarze na terenie Rawicza

Na terenie Rawicza znajduje się mała ilość cmentarzy. Jedną z nekropolii wartych uwagi jest Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Generała „Grota” Roweckiego. Na terenie cmentarza znajduje się pomnik wraz z płytą upamiętniającą blisko 450 żołnierzy Armii Czerwonej. Na mapie miasta można było znaleźć również cmentarz żydowski. Nekropolia niestety została doszczętnie zniszczona w czasie II Wojny Światowej, jednak kiedyś mieścił się na niej stary dom grabarza, sala do obmywania zwłok, a także tablica z tekstem z 1 Księgi Samuela.

Krematorium w Rawiczu

Na terenie Rawicza nie ma żadnej spopielarni zwłok. Wszystkie zakłady pogrzebowe w Rawiczu oferujące kremację, korzystają w tym zakresie z krematoriów położonych w innych miejscowościach.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe