fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy PIWOŃSKI Radomsko

ul. Wyszyńskiego 40, 97-500 Radomsko

801 12 12 12

502 245 161

Uczciwość, terminowość i sumienność to słowa, które niewątpliwie określają działalność firmy.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Radomsku

Herb miasta RadomskoRadomsko to położone na Wyżynie Przedborskiej miasto powiatowe, leżące w południowo-środkowej części województwa łódzkiego. Prawa miejskie uzyskało ono w 1266 roku, a jego powierzchnię liczącą 51,43 km², zamieszkuje około 40 tys. osób. Radomsko jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na terenie całej Polski. Spowodowane jest to niskim przyrostem naturalnym, dużą liczbą mieszkańców w wieku poprodukcyjnym oraz bliskim sąsiedztwem bardziej rozwiniętych rejonów m.in. sąsiedniego województwa śląskiego. Powoduje to wiele problemów nie tylko demograficznych, ale i gospodarczych związanych z rozwojem miasta oraz znalezieniem solidnych pracowników. Przez Radomsko przebiegają trzy trasy krajowe – nr 1, nr 91 oraz nr 42, a także droga wojewódzka nr 784. Miasto od wielu lat jest kolebką przemysłu drzewnego, maszynowego, metalowego oraz szklarskiego.

Do najważniejszych zabytków tego terenu zaliczają się:

  • budynek miejskiego Ratusza,
  • Klasztor Franciszkanów,
  • Pałacyk – obecnie lokalizacja Hotelu Zameczek,
  • wieża ciśnień,
  • czy neobarokowa Kolegiata Św. Lamberta.

Turyści odwiedzający Radomsko często udają się także do drewnianego Kościoła Św. Marii Magdaleny. Natomiast osoby spragnione aktywnego lub spokojnego wypoczynku na łonie przyrody, odwiedzają zrewitalizowany w 2016 roku Park Świętojański lub piękne tereny Parku Solidarności.

Rekomendowane zakłady pogrzebowe – Radomsko

Polecanym przez Pogotowie Pogrzebowe zakładem, świadczącym kompleksowe usługi funeralne na terenie Radomska jest Zakład Pogrzebowy PIWOŃSKI Radomsko. Zakład od kilkunastu lat specjalizuje się w całościowej organizacji pogrzebów Osób Zmarłych, tych tradycyjnych oraz tych o charakterze kremacji. Dysponuje nie tylko sprawdzoną i doświadczoną kadrą, ale i profesjonalną chłodnią, kameralnie urządzoną salą pożegnań oraz nowoczesnymi karawanami. Kompleksowa pomoc jego pracowników w zaplanowaniu i obsłudze ostatniej drogi najbliższych Klientom Osób obejmuje takie kwestie jak:

  • dobór odzieży dla Osoby Zmarłej,
  • wykonanie profesjonalnej tanatokosmetyki,
  • doradztwo w zakresie niezbędnych do pochówku wyznaniowego i świeckiego utensyliów,
  • czy zapewnienie pięknej oprawy muzycznej i kwiatowej pożegnania.

Zakład Pana Piwońskiego posiada własną kwiaciarnię, w której zatrudnieni, wykwalifikowani floryści przygotują dla Państwa piękne okolicznościowe wieńce, bukiety i wiązanki. Personel firmy pomoże w ustaleniu wymaganych formalności w ZUS, KRUS, USC czy Sanepidzie, tak, aby żadna kwestia nie została pominięta, a Rodzinie został przyznany zasiłek pogrzebowy.

Na miejscu w siedzibie Zakładu Usług Pogrzebowych w Radomsku mogą Państwo zakupić różne rodzaje i modele urn, trumien (własna produkcja firmy Piwoński), krzyży, dewocjonaliów, obramowań czy tabliczek nagrobnych. Dodatkowo można tam poradzić się odnośnie organizacji uroczystej konsolacji, czy zgłosić potrzebę całorocznej opieki nad grobem bliskiej sercu Osoby lub jednorazowe uprzątnięcie Jej miejsca spoczynku.

Cmentarze w Radomsku

Największymi nekropoliami na terenie Radomska są Stary Cmentarz oraz Nowy Cmentarz Św. Lamberta, znajdujące się przy ulicy Wyszyńskiego. Oprócz tych katolickich nekropolii, w mieście znajduje się jeszcze, na ulicy Przedborskiej 196, Cmentarz Żydowski. W dobrym stanie zachowało się na nim ponad 2700 żydowskich nagrobków. Mieści się tam także grobowiec (Ohel) radomszczańskich cadyków.

Krematorium na terenie Radomska

W miejscowości Radomsko nie ma obecnie czynnego krematorium, wszystkie zakłady pogrzebowe działające w mieście współpracują z okolicznymi spopielarniami zwłok. Bliskie sąsiedztwo okolicznych krematoriów m.in. tych w Częstochowie, a także w Łodzi sprawia, że Klienci mogą szybko i sprawnie skorzystać z tego coraz bardziej popularnego sposobu pochówku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe