fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

radomski

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Witaj w powiecie radomskim

Witamy na podstronie powiatu radomskiego. Pod numerem 801 12 12 12 mogą Państwo zgłosić pogrzeb, a nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby ceremonia została zorganizowana z należytym szacunkiem, korzystając ze współpracy z godnym zaufania zakładem pogrzebowym z tego terenu.

Firmy pogrzebowe w powiecie radomskim

Przodującą firmą w powiecie jest radomski zakład pogrzebowy ORKUS, ale swoje usługi oferują również: Elżbieta Siwiec – Salon Usług Pogrzebowych, Gorzewski Zbigniew Usługi Transportowe, Ciężarowe i Pogrzebowe, Grzegorz Zawisza Usługi Cmentarne „Granit”, Jan Zbigniew Falkiewicz Usługi Pogrzebowe i Grabarskie, Jolanta Wasiak-Kwiaciarnia i Usługi Pogrzebowe, Jolanta Wyszpolska – Zakład Usług Pogrzebowych „Hades”, Usługi pogrzebowe Karaś Andrzej, Marcin Ogorzałek Usługi Pogrzebowe, Piotr Gazda Usługi Pogrzebowo-Grabarskie, P.P.H.U. „Elegos” Kwiaciarnia, Usługi Pogrzebowe Anna Lach i Zakład Usług Pogrzebowych „Eden” Łukasz Delega.

Zwyczaje pogrzebowe w powiecie radomskim

Jest kilka podań o zwiastunach śmierci, które są znane mieszkańcom regionu radomskiego. Najpopularniejszym z nich jest wiara w to, że niektóre sny są prorocze. Według tych podań, kiedy śni nam się nieboszczyk otoczony kwiatami, wypadające zęby lub to, że jesteśmy na weselu, oznacza to niedaleką śmierć kogoś bliskiego. Dziwne zjawiska takie jak stukanie w okno czy spadanie obrazów, również odbierane było jako zły omen. Wierzono, że śmierć wyczuwają zwierzęta, np. wyjący przed progiem domostwa pies ze spuszczoną głową miał się tak zachowywać, gdyż widział śmierć idącą do chorego. Powszechny był pogląd, że osoba umierająca potrafi zobaczyć zmarłych i zwraca się do nich po imieniu, ponieważ są to dusze jego krewnych, które przyszły, aby towarzyszyć mu podczas drogi do zaświatów.

O powiecie radomskim

W powiecie radomskim możemy znaleźć kilka interesujących miejsc. Jednym z nich jest „Puszcza Kozienicka”. Ten leśny kompleks powstał jako jeden z pierwszych w Polsce 19 grudnia 1994 roku. Zajmuje powierzchnię ponad 30 tys. ha, a w jego skład wchodzą nadleśnictwa Kozienice, Radom i Zwoleń. Wyżej wymienione nadleśnictwa dbają i rozbudowują tutejszą infrastrukturę.

Wartym uwagi zabytkiem jest Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Bardzicach. Zbudowany został w Białobrzegach w latach 1771-1773 przez podkomorzego czerskiego Pawła Boskiego. W obecne miejsce przeniesiony został w 1957 po tym, jak zakupiła go parafia w Bardzicach. Do najcenniejszych obiektów świątyni należy krzyż z rzeźbą Chrystusa i organy podarowane przez ks. Stefana Popisa – pierwszego proboszcza Bardzic. Obok kościoła znajduje się drewniana dzwonnica w kształcie słupa, do której w latach dziewięćdziesiątych, parafia zakupiła nowy dzwon.

Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Bardzicach

Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Bardzicach

Inną interesującą budowlą są ruiny zamku w Iłży zbudowanego najprawdopodobniej w latach 1326-1347 z inicjatywy biskupa krakowskiego Jana Grota. Następny biskup Florian z Mokrska obwarował miasto i zamek murem kamiennym. Zamek został zdobyty i zniszczony podczas potopu szwedzkiego w 1655 roku. Podejmowano się prób jego odbudowy, ale burzliwa historia naszego kraju temu nie sprzyjała. Obecnie ruiny zamku są zabezpieczone i udostępnione do zwiedzania, a na jego terenie regularnie odbywają się pikniki historyczne.

Według „Weryfikatora Pogrzebowego” najwyżej ocenianą firmą pogrzebową w powiecie radomskim jest Zakład Pogrzebowy Orkus Radom.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe