fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KALWARIA Racibórz

ul. Karola 9/2, 47-400 Racibórz

801 12 12 12

691 168 529

Najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Raciborzu zapewnia Zakład Pogrzebowy Kalwaria.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Raciborzu

Herb Miasta RacibórzRacibórz jest miastem  na prawach powiatu, położonym w województwie śląskim. Liczba ludności wynosi ponad 54 tys. mieszkańców, natomiast powierzchnia to około 75 km². Powiat raciborski jest regionem o charakterze rolniczo-przemysłowym. Bardzo ważną rolę odgrywają tu urodzajne gleby, jak również sprzyjające warunki klimatyczne. Przemysł skupiony jest głównie w Raciborzu. Na jego terenie działają zakłady przemysłowe z branży chemicznej, maszynowej, energetycznej, a także rolno-spożywczej. Powstał tu pierwszy na ziemiach polskich browar oraz działa fabryka elektrod, która jest jedną z najstarszych na świecie. Racibórz jako pierwsze w Polsce i w Europie miasto otrzymało certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Leży w obrębie Euroregionu Silesia, gdzie od 2007 roku funkcjonowało 21 przejść granicznych.

W odległości około 40 km od centrum znajduje się międzynarodowy port lotniczy w Ostrawie, a w odległości około 30 km od miasta biegnie autostrada A1. Do najważniejszych zabytków architektonicznych należą mury obronne pochodzące z XIII wieku, neogotycki zespół budynków zakładu karnego, neorenesansowy budynek poczty, Kaplica Zamkowa pw. Tomasza Kantuaryjskiego – zwana perłą gotyku śląskiego, a także szereg innych obiektów sakralnych. Na terenie miasta działa 11 parafii Kościoła katolickiego, kościoły protestanckie, zbory Świadków Jehowy, funkcjonuje również ośrodek buddyzmu Diamentowej Drogi. Przed wojną w Raciborzu istniały prawdopodobnie trzy synagogi, żadna z nich nie przetrwała do dziś.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście Racibórz

Jednym z zakładów pogrzebowych, który świadczy profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego jest Zakład Pogrzebowy KALWARIA Racibórz. Właściciele oraz kadra pracowników podchodzą do każdej zleconej usługi z wielkim zaangażowaniem i niebywałą starannością. Wizytówką firmy jest świadczenie kompleksowej pomocy, a także wsparcie bliskich Osoby Zmarłej na każdym etapie organizacji ceremonii pogrzebowej. Kompetentni pracownicy firmy Kalwaria pozostają do dyspozycji Klientów całodobowo, każdego dnia tygodnia, nawet w niedziele i dni świąteczne. Osoby zgłaszające się do firmy mogą mieć pewność, że nie zostaną potraktowane schematycznie i rutynowo. Dom pogrzebowy ze skrupulatnością i oddaniem dba, aby każda uroczystość pogrzebowa miała wyjątkowy, niezapomniany, a także pełen majestatu charakter. Dzięki spełniającym najwyższe standardy techniczne karawanom pracownicy mogą odebrać ciało z każdego wskazanego przez Bliskich miejsca, w Polsce i za granicą.

Służą również pomocą w dopełnieniu wszelkich kwestii formalnych, w instytucjach publicznych, kościele oraz u zarządcy cmentarza. Po stosownym upoważnieniu mogą wystąpić w imieniu Rodziny o zasiłek z ZUS-u oraz pomóc w uzyskaniu zasiłku z KRUS-u. Zakład pogrzebowy z Raciborza organizuje pogrzeby tradycyjne, ale też urnowe. Firma dysponuje szerokim asortymentem trumien i urn, a także szeregiem innych niezbędnych akcesoriów. Wszystkie produkty wykonane są z najlepszej jakości materiałów i są starannie dopracowane. Mogą Państwo wybrać odpowiednią trumnę, udając się do siedziby firmy lub też korzystając z elektronicznego katalogu. Wszystkie świadczone przez firmę usługi mogą być rozliczone bezgotówkowo, w ramach uzyskanego zasiłku pogrzebowego z instytucji oferujących takie wsparcie.

Cmentarze na terenie Raciborza

Poza funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych i parafialnych Kościoła rzymsko-katolickiego, na terenie miasta istniało pięć cmentarzy ewangelickich, obecnie pozostał tylko jeden, przy ulicy Starowiejskiej. W mieście znajdują się również pozostałości po cmentarzu żydowskim. Nekropolia została założona w 1814 roku.

Krematorium w Raciborzu

Na terenie Raciborza nie funkcjonuje żadne krematorium. Wszystkie zakłady pogrzebowe w mieście Racibórz, które oferują usługi kremacji korzystają z usług profesjonalnych spopielarni zwłok zlokalizowanych w pobliżu miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe