Informacje o Zakładzie Pogrzebowym Tanatos

Zakład Pogrzebowy TANATOS powstał w 1996 roku, od tego czasu działa nieprzerwanie na terenie powiatu gdańskiego i okolic. Na przestrzeni lat firma zdobyła bogate doświadczenie i stale się rozwija. Dostosowuje ofertę do potrzeb i oczekiwań Rodzin, które stanęły przed koniecznością organizacji pogrzebu Bliskiej im Osoby. Zarówno właściciele, jak i odpowiednio dobrany zespół pracowników dokładają wszelkich starań, aby wesprzeć Rodzinę w tym niezwykle trudnym momencie. Empatyczny personel stara się pomóc Rodzinie we wszystkich sprawach formalnych związanych z pochówkiem oraz w szczegółowym zaplanowaniu i przeprowadzeniu ceremonii ostatniego pożegnania.

Usługi oferowane w Zakładzie Pogrzebowym Tanatos

Śmierć najbliższego członka Rodziny jest zawsze bardzo bolesnym wydarzeniem, a wszelkie sprawy  formalne i organizacyjne przysparzają dodatkowych trudności. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego TANATOS angażują się  tak, aby wesprzeć Rodzinę we wszystkich tych sprawach, począwszy od dopełnienia formalności w urzędach, aż po obsługę ceremonii na cmentarzu. Na życzenie Klientów pomagają w uzyskaniu należnego zasiłku pogrzebowego z ZUS, KRUS lub MSWiA. Firma zajmuje się całodobową eksportacją ciała Zmarłego zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Dzięki nowoczesnym karawanom dostosowanym do wymogów technicznych i sanitarnych wszystko przebiega sprawnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Transport odbywa się z każdego wskazanego miejsca do nowoczesnych chłodni, gdzie ciało jest przechowywane w godnych warunkach i profesjonalnie przygotowywane do pochówku. Pracownicy zajmują się wykonaniem toalety pośmiertnej i tanatokosmetyki. Starannie przygotowują stosowne klepsydry i nekrologi oraz tabliczki nagrobne. Osoba odpowiedzialna za organizację pogrzebu może wybrać spośród szerokiej oferty różnorodnych trumien. Coraz częściej zdarza się, że pochówek na życzenie Rodziny lub według ostatniej woli Zmarłego poprzedzony jest kremacją. W takiej sytuacji wykorzystuje się specjalną trumnę kremacyjną, a następnie urnę na prochy. Rodzina i inni żałobnicy mogą liczyć na transport komfortowym autokarem do kościoła i na cmentarz. Każdy Klient ma możliwość zamówienia starannie dobranych, świeżych kwiatów w postaci wieńców, wiązanek lub kompozycji kwiatowych.

 

złożenie do grobu

 

Firma oferuje również pomoc w zapewnieniu oprawy muzycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Na życzenie Bliskich Osoby Zmarłej może także zająć się organizacją stypy, która zwyczajowo odbywa się po uroczystości na cmentarzu. Dodatkowo zakład pogrzebowy zajmuje się fachowymi usługami cmentarnymi, do których należy między innymi budowa grobowców. W terminach zgodnych z przepisami dokonuje także profesjonalnych ekshumacji ciał lub szczątków ludzkich. Ponadto Rodziny, które mieszkają w znacznej odległości lub z innych powodów nie są w stanie troszczyć się o grób Bliskiej Osoby, mogą zlecić takie zadanie odpowiedzialnym pracownikom. Starannie posprzątają i wyczyszczą pomnik, a także dostarczą kwiaty i zapalą znicze. Zakład Pogrzebowy TANATOS wykonuje wszystkie usługi profesjonalnie i z niezwykłą dbałością o każdy szczegół, kładąc szczególny nacisk na spełnienie potrzeb i życzeń Rodziny. Każda ceremonia ostatniego pożegnania jest zaplanowana i przeprowadzona skrupulatnie, z wielkim szacunkiem zarówno dla Zmarłego, jak i jego Rodziny. Dzięki profesjonalizmowi i ogromnemu zaangażowaniu personelu w swoją jakże trudną i odpowiedzialną pracę zakład zyskał renomę i zaufanie Klientów.

Siedziba Domu Pogrzebowego Tanatos

Siedziba Zakładu Pogrzebowego TANATOS mieści się w Gdańsku przy ul. Jaskółczej 4A. Można tam zgłosić usługę oraz omówić szczegóły pogrzebu. Chętni do pomocy pracownicy firmy są dyspozycyjni całodobowo każdego dnia tygodnia. Zakład wraz z grupą Pogotowie Pogrzebowe swoim działaniem obejmuje teren całego powiatu gdańskiego i okolic.