Myśl przewodnia Zakładu Pogrzebowego Arkadia

Zakład Pogrzebowy ARKADIA to zespół doświadczonych, empatycznych i zaangażowanych ludzi, których celem jest wykonywanie ostatniej posługi z największą powagą, godnością i wrażliwością. Prawie 20-letnia, nieprzerwana działalność zakładu na rzecz osób zmarłych i ich Rodzin sprawia, że oferowane usługi funeralne charakteryzują się najwyższym poziomem, unikalnym charakterem i niebywałą klasą. Godność, szacunek i przede wszystkim zwykła ludzka życzliwość to priorytet każdego pracownika Pana Pawła Potrykusa. Wieloletnia i sumienna praca zakładu zaowocowała wieloma opiniami od wzruszonych i wdzięcznych za pomoc Rodzin z terenu powiatu kościerskiego w województwie pomorskim.

Działalność Zakładu Pogrzebowego Arkadia

Bogate doświadczenie i wiedza zdobywana przez lata na podstawie ciężkiej pracy, pozwoliły na utworzenie szerokiej i starannie dobranej oferty usług funeralnych, dających gwarancję ceremonii dopracowanej w każdym calu. Misją właściciela oraz jego niezawodnych pracowników jest spełnienie wszelkich oczekiwań i dyspozycji ze strony osoby zmarłej i pogrążonej w żałobie Rodziny. Wielokrotnie wprowadzane innowacje oraz szkolenia kadry firmy sprawiły, że chwile związane z utratą bliskiej osoby nie są dłużej obarczane przykrymi obowiązkami przy organizacji pochówku. Na podstawie upoważnienia empatyczna obsługa odciąży Rodzinę z obowiązków ciążących na ich barkach, wypełni wszystkie dokumenty i formalności urzędowe. W zakres jej działań wchodzą również formalności kościelne, cmentarne, a także te związane z zasiłkiem pogrzebowym.

Zakład realizuje pochówki w ramach zasiłku ZUS, KRUS oraz innych instytucji udzielających Rodzinom wsparcia finansowego w obliczu utraty bliskiej osoby. Bardzo dobra znajomość branży oraz ciągle podnoszone kwalifikacje personelu pomagają przy wyborze trumien i urn. Zarówno trumny, jak i urny dostępne w siedzibie zakładu wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak drewno, ceramika i metal, dostępne są w różnych przedziałach cenowych oraz stylach – tradycyjnym i nowoczesnym. Oferta wzbogacona została także o różnorodne akcesoria funeralne w postaci zniczy, modlitewników, krzyży, tablic i nekrologów. Zakład dzięki współpracy z doświadczoną kwiaciarnią posiada również szeroki wachlarz dekoracji florystycznych w postaci wieńców, wiązanek, bukietów i stroików z kwiatów sztucznych i naturalnych. Pan Paweł, będący właścicielem zakładu i osobą doświadczoną w organizacji pochówków w pełnym ich zakresie, daje Rodzinom możliwość skorzystania z usług muzyków, zapewniających unikalną oprawę muzyczną, skłaniającą do wzruszeń, refleksji i wspomnień. Dyskretny personel, wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka, dokłada wszelkich starań, by pomoc została udzielona całościowo i jak najszybciej. Firma prowadzi działalność całodobowo, dzięki niezawodnym karawanom dostosowanym do wymogów krajowych i europejskich, kompetentni pracownicy realizują usługę eksportacji osoby zmarłej z miejsca zgonu wskazanego przez Rodzinę. Transport osoby zmarłej może zostać wykonany zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. Zakład posiada własną chłodnię, a także kaplicę pożegnalną, w której Rodzina wraz z gośćmi ceremonii mogą w zadumie i spokoju pożegnać się z ukochaną osobą zmarłą. Przed ceremonią ostatniego pożegnania, umiejętni pracownicy wykonują toaletę oraz kosmetykę pośmiertną, włączając w to profesjonalny dobór odzieży dla osoby zmarłej. Asortyment odzieży w siedzibie zakładu jest bardzo rozbudowany, ubrania dostępne są w wielu krojach i rozmiarach, w wersji męskiej oraz żeńskiej.

Kontakt do Zakładu Pogrzebowego Arkadia

Zakład Pogrzebowy ARKADIA posiada w ofercie usługę mobilnego biura, dzięki czemu wszystkie szczegóły pochówku mogą odbyć się w domu klienta. Siedziba zakładu znajduje się przy ulicy Alojzego Piechowskiego 34A w Kościerzynie. Kompleksowe usługi funeralne świadczone są przez kompetentnych pracowników przez całą dobę, w każdy dzień tygodnia. Firma funkcjonuje także w niedziele i wszystkie święta.