O Zakładzie Pogrzebowym Arkadia w Kościerzyny

Zakład Pogrzebowy ARKADIA z Kościerzyny istnieje nieprzerwanie na rynku usług funeralnych od 2002, a jego założycielem i właścicielem jest Pan Paweł Potrykus. Wiedza i wieloletnie doświadczenie w kompleksowej organizacji uroczystości pogrzebowych jest gwarancją dla Klientów, że każdy element będzie dopracowany i zrealizowany na najwyższym poziomie staranności. Właściciel wraz z zespołem kompetentnych pracowników dokłada wszelkich starań, aby wspomóc Rodzinę, którą dotknęła śmierć kogoś bliskiego, we wszystkich sprawach związanych z pochówkiem i organizacją uroczystości pogrzebowej.

Zakres usług, które świadczy Zakład Pogrzebowy Arkadia

Zakład Pogrzebowy ARKADIA każdego traktuje indywidualnie, a pracownicy starają się spełnić oczekiwania i życzenia Klienta we wszystkich kwestiach organizacyjnych. Rodzina pogrążona w żałobie często jest zagubiona, odpowiedzialni pracownicy zakładu zapewniają pomoc także w dopełnieniu różnych formalności w urzędach, m.in. w ZUS-ie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, rozliczenie płatności z usługę może się odbyć bezgotówkowo w ramach zasiłku pogrzebowego. Każda osoba zamawiająca usługę może wybrać spośród dużego asortymentu klasycznych trumien, trumien kremacyjnych i trumien dla dzieci, urn na prochy, oraz różnego rodzaju utensyliów. W Polsce najczęściej pochówek jest tradycyjny trumnowy, ale coraz częściej Rodzina lub osoba zmarła ma życzenie, aby dokonać spopielenia ciała. Zakład wykonuje kremację w godnej zaufania firmie partnerskiej z zachowaniem obowiązujących norm etycznych. Dzięki flocie specjalistycznych eleganckich karawanów eksportacja ciała może się odbywać zarówno na terenie Polski, jak i za granicą, dopełniając przy tym wszystkich formalności. Niezwłocznie po przyjęciu zawiadomienia pracownicy przyjeżdżają po odbiór ciała do domu, szpitala, hospicjum, lub do każdego innego wskazanego miejsca. Firma prowadzi również wynajem karawanów.

Wykwalifikowani pracownicy profesjonalnie i z szacunkiem przygotowują ciało do pochówku poprzez wykonanie toalety pośmiertnej, tanatokosmetyki i ubieranie. W biurze zakładu można zamówić stosowne klepsydry, nekrologi i tabliczki na trumnę. Nieodzownym elementem każdego pochówku są kwiaty, które można zamówić w formie bukietów, wiązanek, wieńców i stroików na trumnę wykonanych przez zawodowych florystów z kwiatów żywych lub sztucznych. Zakład zapewnia również na życzenie Rodziny oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Sprawi ona, że ceremonia będzie miała indywidualny i uroczysty charakter. Zakład fachowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonuje także ekshumacji ciał lub szczątków ludzkich w terminach od jesieni do wiosny, pomagając przy tym w przygotowaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów. Następnie wykonuje ponowną inhumację w innym lub tym samym grobie. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego ARKADIA wykonują kompleksowe usługi cmentarne i grabarskie. Aby Rodzina mogła wybrać nagrobek, przygotowano ekspozycję gotowych pomników w wielu wzorach i kolorach, wykonanych z różnych materiałów, oraz obudowy grobów.

Firma gwarantuje swoim Klientom, że pochówek ich Bliskiego odbędzie się godnie i z szacunkiem, na najwyższym poziomie staranności. Każda Rodzina w tym trudnym czasie zostanie otoczona opieką, aby mogła przeżywać w spokoju żałobę.

Miejsce prowadzenia działalności Zakładu Pogrzebowego Arkadia

Na miejscu, w Kościerzynie przy ul. Piechowskiego 34A Klienci mogą załatwić wszystkie formalności i sprawy organizacyjne. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego ARKADIA służą radą i pomocą całodobowo przez siedem dni w tygodniu.