Informacje na temat Zakładu Pogrzebowego Arkadia z Kościerzyny

Założycielem Zakładu Pogrzebowego ARKADIA, jest Pan Paweł Potrykus, firma rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Od samego początku istnienia zakład świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe z dbałością o indywidualne potrzeby i życzenia Klienta oraz z szacunkiem dla Zmarłego. Zespół profesjonalnie przygotowanych i empatycznych pracowników gwarantuje, że ceremonia pogrzebowa będzie przygotowana i przeprowadzona godnie i rzetelnie, a Rodzina będzie miała zapewnioną pomoc w tych trudnych dla niej chwilach po śmierci kogoś bliskiego.

Usługi, które świadczy Zakład Pogrzebowy Arkadia

Klienci Zakładu Pogrzebowego ARKADIA mogą liczyć na fachową pomoc, w każdej kwestii związanej z organizacją uroczystości pogrzebu. Upoważnieni przez Klienta odpowiedzialni pracownicy załatwią wszelkie formalności związane z pogrzebem w urzędach takich jak np. ZUS, a rozliczenie kosztów pogrzebu może się odbyć bezgotówkowo w ramach zasiłku pogrzebowego. Flota specjalistycznych karawanów daje możliwość eksportacji ciała zmarłej osoby zarówno na terenie całej Polski, jak i za granicą, a zakład pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności. Niezwłocznie po przyjęciu zgłoszenia pracownicy dojeżdżają po odbiór ciała do domu, hospicjum, szpitala, czy też innego wskazanego miejsca. Zakład prowadzi także wynajem karawanów.

Zmarły pod opieką odpowiedzialnych pracowników jest profesjonalnie przygotowany do pochówku poprzez wykonanie toalety pośmiertnej, tanatokosmetyki oraz ubieranie. Zakład ma w swej ofercie duży wybór klasycznych trumien w różnych wzorach i kolorach, trumien kremacyjnych, jak również trumien dla dzieci i urn na prochy oraz różnego rodzaju utensyliów pogrzebowych i dewocjonaliów. W sytuacji, kiedy Rodzina lub Zmarły miał takie życzenie, to pochówek może być poprzedzony kremacją, którą zakład wykonuje w partnerskiej firmie z zachowaniem wszelkich standardów etycznych. Firma ma w swojej ofercie również piękne kwiaty, wiązanki i wieńce wykonane przez florystów, zarówno z kwiatów żywych, jak i sztucznych, a także różnorodne znicze. Pracownicy biura redagują i drukują stosowne klepsydry i nekrologi oraz tabliczki na trumnę. Wychodząc naprzeciw życzeniom Klientów, zakład organizuje oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków, co dodaje indywidualnego charakteru całej ceremonii ostatniego pożegnania. W ustawowych terminach od jesieni do wiosny zakład przeprowadza ekshumacje ciała lub szczątków ludzkich na życzenie Klientów, lub zgodnie z postanowieniem sądu. W takich przypadkach wykonuje później inhumację. W Zakładzie Pogrzebowym ARKADIA każdy Klient może także wybrać spośród szerokiej oferty nagrobków, wykonanych z różnych materiałów, w wielu kolorach i wzorach, można również zamówić obudowę grobu. Pracownicy firmy wykonują fachowo i terminowo kompleksowe usługi cmentarne. Dzięki profesjonalizmowi, indywidualnemu i wyjątkowemu podejściu do każdego organizowanego pogrzebu zakład zyskał sobie renomę i zaufanie Klientów. Empatyczna i solidnie przygotowana kadra pracowników służy radą i pomocą w każdej sprawie związanej z pochówkiem, dokłada wszelkich starań, aby Rodzina Zmarłego była odciążona od wszelkich spraw organizacyjnych i mogła w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby.

Adres Zakładu Pogrzebowego Arkadia

Zakład Pogrzebowy ARKADIA ma swoją siedzibę w Kościerzynie przy ul. Piechowskiego 34A, gdzie Klienci na miejscu mogą dopełnić wszelkich formalności związanych z pogrzebem oraz omówić szczegóły całej ceremonii, oraz wybrać utensylia pogrzebowe z ekspozycji. Pracownicy służą radą i pomocą całodobowo przez siedem dni w tygodniu.