fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy FENIX Polkowice

ul. Głogowska 19B, 59-100 Polkowice

801 12 12 12

76 845 34 24

Zakład Pogrzebowy Fenix Polkowice zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Polkowicach

Herb miasta PolkowicePolkowice to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Liczba ludności wynosi ponad 22 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia to 23,74 km2. Miasto mieści się przy drodze krajowej nr 3, będącej częścią międzynarodowej trasy E65, a także przy drodze wojewódzkiej nr 331. Polkowice są bardzo dobrze skomunikowane z miastami województwa dolnośląskiego oraz z innymi dużymi miastami w Polsce.

W Polkowicach funkcjonują między innymi zakłady firmy CCC produkującej obuwie, Volkswagen Motor Polska czy też Sanden. Miasto uzyskało prawa miejskiej w 1265 roku, obecnie podzielone jest na 10 osiedli. Jednym z zabytków jest Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła, czyli świątynia, na temat której pierwsze wzmianki pochodzą z 1366 roku. Kościół z początku był nieduży, wybudowany z drewna. Z biegiem lat udało się rozbudować świątynię. Obecnie budowla reprezentuje styl gotycki i renesansowy. Ciekawostką jest, że w 1993 roku odkryto malowidła znajdujące się na deskach stropowych, były to między innymi wizerunki Aureliusza Augustyna z Hippony, Rozalii za Palermo, Świętej Weroniki i innych. Przy ulicy Głogowskiej w Polkowicach znaleźć można zabytkowy, murowany wiatrak holenderski, powstały w II połowie XIX wieku. Istniejący wiatrak, będący niegdyś jednym z wielu, należał do rodziny Reichel. Status zabytku w mieście posiada również Ratusz, wzniesiony w latach 1772-1775. Budowla jest obecnie siedzibą władz samorządowych i administracyjnych miasta.

Sprawdzane Zakłady Pogrzebowe Polkowice

Na terenie Polkowic i powiatu polkowickiego na Dolnym Śląsku, kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy zakład z wieloletnim doświadczeniem. Sumienna posługa na rzecz Osób Zmarłych i ich pogrążonych w żałobie Rodzin to misja, wypełniana każdego dnia z niesłabnącym zaangażowaniem, zarówno przez właścicieli, jak i zaufany, wykwalifikowany personel. Zakład Pogrzebowy Fenix Polkowice stawia na indywidualne podejście do każdego Klienta, wyciąga do niego pomocną dłoń w tak ciężkich chwilach. W obliczu nieuniknionej okoliczności pracownicy zakładu skupiają się na maksymalnym odciążeniu Klienta z każdego przytłaczającego obowiązku związanego z organizacją pogrzebu. Obsługa firmy czuwa przy każdej czynności niezbędnej do zorganizowania pochówku, niezależnie od jego charakteru czy też statusu finansowego Rodziny. Już od pierwszych chwil można uzyskać pomoc, poprzez wypełnienie wszelkich formalności w urzędach, kościele, na cmentarzu czy też w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS i KRUS.

Pracownicy prowadzą fachowe doradztwo przy doborze odpowiedniej trumny bądź urny, a także utensyliów funeralnych w postaci zniczy, krzyży czy też tabliczek nagrobnych. Firma wyposażona została w specjalistyczne karawany renomowanych marek, dzięki czemu możliwe jest wykonanie eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji, a także pory dnia i nocy. Personel świadczy również usługi przewozu ciała do chłodni na terenie całego kraju. Po stronie zakładu pogrzebowego w Polkowicach uznanego przez Pogotowie Pogrzebowe pozostaje okazała oprawa kwiatowa.

Doświadczeni floryści współpracujący z firmą przygotowują wieńce, a także inne kompozycje na indywidualne zamówienie Klientów. Za oprawę muzyczną odpowiadają doświadczeni i profesjonalni instrumentaliści. Firma pomaga w przygotowaniu Osoby Zmarłej do pochówku, doborze odpowiedniej odzieży pośmiertnej oraz w rozwieszeniu klepsydr. Rodziny mogą liczyć również na profesjonalny kondukt żałobny. Dla gości ceremonii zakład przygotował komfortowe autokary, co jest gwarancją bezpiecznego i punktualnego transportu na miejsce ostatniego pożegnania. Usługi pogrzebowe oferowane przez zakład pogrzebowy w Polkowicach są gwarancją uroczystości wykonanej z najwyższym majestatem, godnością i klasą.

Cmentarze na terenie Polkowic

W Polkowicach znajduje się mała ilość nekropolii, są to głównie cmentarze komunalne. Wiele lat temu na terenie miasta znajdował się cmentarz ewangelicki, jednak nie ma o nim zbyt wielu informacji. Nekropolia została doszczętnie zniszczona, a w jej miejscu powstał stadion i park.

Krematorium w Polkowicach

Zakłady i domy pogrzebowe oferujące Rodzinom usługę kremacji, korzystają w tym zakresie z pomocy spopielarni położonych w innych miejscowościach niż Polkowice, w województwie dolnośląskim. Na terenie miasta nie funkcjonuje żadne krematorium.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe