fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KU SŁOŃCU Police

ul. Usługowa 2, 72-010 Police

801 12 12 12

91 312 12 22

Utrata bliskiej osoby to bardzo ważny i ciężki moment w życiu każdego człowieka…

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Policach

Herb miasta PolicePolice to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą i Gunicą. Jest siedzibą powiatu polickiego i gminy miejsko-wiejskiej Police. Powierzchnia miasta wynosi 37,31 km2, a liczba ludności sięga ponad 32 tys. mieszkańców. W środkowej części miasta rozciągają się tereny inwestycyjne należące do Parku Przemysłowego Police. Największym przedsiębiorstwem i pracodawcą w mieście są Zakłady Chemiczne Police, wchodzące w skład Grupy Azoty SA. Poza przemysłem chemicznym, głównymi gałęziami polickiej gospodarki są także handel i usługi budowlane. Police posiadają port morsko-rzeczny na rzece Odrze, który zajmuje piąte miejsce w Polsce pod względem przeładunku.

W mieście znajduje się niewielka ilość zabytków, mimo to miasto jest bardzo ciekawe pod względem turystycznym. Obiektem sakralnym, wartym szczególnej uwagi jest Kaplica gotycka na placu Bolesława Chrobrego. Jest to pozostałość po kościele Najświętszej Maryi Panny z XIII/XIV wieku. Kaplica nazywana również przez mieszkańców „małym kościółkiem” jest obecnie siedzibą Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Na osiedlu Jasienice znajdują się z kolei pozostałości po średniowiecznym klasztorze augustianów, pochodzącym z XIV wieku. Obok zabudowań znajduje się kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – najstarsza z trzech użytkowanych w mieście świątyń.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Police

W trudnych chwilach związanych z utratą bliskiej osoby, niezawodne wsparcie i cenną wiedzę z zakresu branży funeralnej, oferuje wszystkim Rodzinom Zakład Pogrzebowy KU SŁOŃCU Police, uznany przez Pogotowie Pogrzebowe. Firma podejmuje się realizacji każdej uroczystości, niezależnie od tego, czy ma mieć ona charakter tradycyjny z użyciem trumny, czy urnowy poprzedzony kremacją, a także niezależnie od wyznania, światopoglądu i statusu finansowego Rodziny. Dbałość o detale, sumienność i empatia to wizytówka firmy, posiadającej wieloletnie doświadczenie. Dla wszystkich Klientów, pragnących pożegnać bliską osobę z szacunkiem i godnością, firma przygotowała kompleksową ofertę – obejmującą wszystkie etapy związane z organizacją pogrzebu.

Uczynna obsługa firmy wypełnia w imieniu Rodziny wszelkie formalności – w urzędzie, w kościele, u zarządcy cmentarza, a także w instytucjach przyznających zasiłek pogrzebowy. Firma została wyposażona w specjalistyczne karawany renomowanych marek, dzięki czemu pracownicy przez całą dobę dokonują eksportacji Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, a także przewozu zwłok do nowoczesnej chłodni. Kadra wykwalifikowanych pracowników przygotowuje Osobę Zmarłą do pochówku, dając jej nienaganną i schludną prezencję. Dodatkowo w siedzibie firmy znajduje się szeroki wybór trumien, a także urn i akcesoriów funeralnych. Za oprawę kwiatową i muzyczną odpowiadają doświadczeni floryści, a także profesjonalni instrumentaliści. Firma do każdej ceremonii podchodzi z pełnym zaangażowaniem i zrozumieniem wszelkich potrzeb ze strony Klientów.

Cmentarze na terenie Polic

Na terenie Polic mieści się niewielka ilość cmentarzy. Osoby pragnące zaznajomić się ze sztuką sepulkralną miasta i okolic, mogą udać się do lapidarium. Znajduje się tutaj ponad 125 elementów zebranych z około 20 cmentarzy z terenu całej gminy. Gdy po II Wojnie Światowej wszelkie poniemieckie i żydowskie nekropolie ulegały coraz większych dewastacjom i kradzieżom, a pozostałości nagrobków wykorzystywano nawet do robót budowlanych, postanowiono rozwiązać ten problem i wszelkie pozostałości zebrać w jednym miejscu pamięci. Na terenie lapidarium znaleźć można żeliwne krzyże, głazy i stylizowane pnie.

Krematorium w Policach

Na terenie miasta znajduje się krematorium należące do Zakładu Pogrzebowego Ku Słońcu, uznanego przez Pogotowie Pogrzebowe. Dzięki temu zakłady pogrzebowe działające w mieście Police mogą zaoferować profesjonalne wykonanie usługi kremacji w możliwie najkrótszym czasie i w konkurencyjnych cenach.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe