Historia Przedsiębiorstwa Pogrzebowego Quo Vadis

Firma Usługi Pogrzebowe Quo Vadis została założona w 1990 roku przez rodzinę Kiwior. Zakład świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe obejmujące szeroki zakres działań: organizację ceremonii pogrzebowej, transport zmarłych, prace ekshumacyjne, kamieniarskie, cmentarne i florystyczne. Poza rzetelnym wykonywaniem usług i nowoczesnym zapleczem technicznym właściciele przywiązują ogromną rolę do wysokich standardów obsługi i przestrzegania norm etycznych. W najtrudniejszych chwilach cały personel firmy gotowy jest służyć wsparciem i radą rodzinom, które straciły bliską osobę.

Usługi świadczone przez Dom Pogrzebowy Quo Vadis

Rzetelna wiedza i umiejętności nabywane w trakcie trzydziestu lat doświadczenia w branży funeralnej, czynią z Zakładu Pogrzebowego QUO VADIS firmę godną zaufania, która zawsze wywiązuje się z powierzonych zadań w najlepszy możliwy sposób. Wszystkie podejmowane działania zmierzają do tego, by uczynić moment ostatniego pożegnania nie tylko godnym, lecz także możliwie najmniej bolesnym dla krewnych zmarłego. Pracownicy firmy dbają o to, by rodziny, zgłaszające się o pomoc od pierwszych chwil zostały otoczone opieką i troską. Każdy może liczyć na to, że jego historia zostanie wysłuchana, a wszystkie potrzeby i oczekiwania uwzględnione. Dzięki temu każda ceremonia organizowana przez zakład QUO VADIS staje się niepowtarzalna i wyjątkowa. Istotne znaczenie przywiązywane jest do pierwszej rozmowy z klientami, w której trakcie ustalane są wszystkie szczegóły ceremonii. Określone zostają data, miejsce oraz rodzaj pochówku.

Przedsiębiorstwo podejmuje się realizacji pogrzebu w każdej formie: tradycyjnej (z trumną), poprzedzonego kremacją, wyznaniowego lub o charakterze świeckim. Profesjonalny i wykwalifikowany personel służy fachowym doradztwem przy wyborze odpowiednich akcesoriów pogrzebowych, w zależności od formy pochówku. W przypadku pogrzebu trumiennego zakład dysponuje szerokim asortymentem wyrobów produkowanych w zakładzie stolarskim stanowiącym część firmy QUO VADIS. Dzięki temu klienci mają do wyboru bogatą ofertę zróżnicowaną pod względem wzornictwa oraz dopasowaną do możliwości finansowych kupujących. Ponadto w ramach firmy działa profesjonalna pracownia florystyczna wraz z punktem handlowym, w którym można zaopatrzyć się w gotowe produkty lub złożyć indywidualne zamówienie. Wykwalifikowani floryści tworzą kompozycje odznaczające się wysokim poziomem estetyki. Klienci mogą liczyć na miłą obsługę i fachowe doradztwo przy wyborze oprawy florystycznej. Rodziny, które pragną pożegnać ukochaną osobę z towarzyszeniem muzyki, mogą zamówić odpowiednią oprawę. Z zakładem współpracują profesjonalni trębacze, którzy wykonają repertuar żałobny, uzgodniony uprzednio z krewnymi zmarłego. Jeśli pogrzeb ma charakter religijny, firma proponuje udział przewodnika modlitewnego, który poprowadzi żałobne obrzędy w kaplicy cmentarnej.

Firma Pogrzebowa QUO VADIS świadczy usługi związane z transportem zmarłych. Zatrudnieni kierowcy gotowi są wykonać eksportację ciała zmarłego z każdego miejsca w kraju i Europy. Zmarły przewożony jest do całodobowej, nowoczesnej, spełniającej najwyższe unijne standardy higieniczne i jakościowe chłodni, będącej własnością przedsiębiorstwa. Tam następuje proces przygotowania do ostatniego pożegnania. Wykwalifikowany personel z szacunkiem wykonuje wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, z uwzględnieniem sugestii rodziny zmarłego. W ramach usług pogrzebowych firma oferuje także realizację kompleksowych prac cmentarnych i kamieniarskich, prace ekshumacyjne, całoroczną opiekę nad grobami oraz wykonanie tablic nagrobnych.

Organizacja pogrzebu wiąże się z koniecznością załatwiania szeregu formalności. Niezbędne jest wypełnianie wniosków, kompletowanie dokumentów i uzyskiwanie urzędowych pozwoleń. Działania te zakładają odbywanie szeregu wizyt w instytucjach takich jak parafie, biura administracji cmentarzy, Urzędzie Stanu Cywilnego itp. Zakład pogrzebowy deklaruje przejęcie na siebie wszystkich tych obowiązków. Ponadto pracownicy gotowi są wyręczyć krewnych osoby zmarłej w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego. Jeśli rodzina woli zająć się tym osobiście, może liczyć na doradztwo i szczegółowe instrukcje ze strony personelu firmy.

Firma świadczy swoje usługi na terenie sześciu gmin, powiatu dębickiego: Dębica (Zakład Pogrzebowy QUO VADIS Dębica), Brzostek, Pilzno, Czarna, Jodłowa oraz Żyraków.

Adres Firmy Usługi Pogrzebowe Quo Vadis

Firma Pogrzebowa Państwa Kiwior prowadzi swoją działalność na terenie powiatu dębickiego w województwie podkarpackim (Zakłady Pogrzebowe Podkarpackie). Siedziba zakładu znajduje się w Dębicy, przy ulicy Krakowskiej 29. Ponadto firma prowadzi drugie biuro w miejscowości Parkosz 119. Wszystkie osoby, które chcą uzyskać pomoc i wsparcie w związku ze śmiercią bliskiego, zapraszane są do kontaktu z zakładem, gdzie uzyskają wszelkie niezbędne informacje.