Historia firmy Usługi Pogrzebowe Quo Vadis

Zakład Pogrzebowy QUO VADIS to rodzinna firma z Dębicy. Jej historia sięga 1990, kiedy to Państwo Kiwior postanowili zająć się profesjonalnym świadczeniem usług pogrzebowych. Specyfiką rodzinnego przedsiębiorstwa jest ciepła atmosfera i wzajemne zaufanie panujące pomiędzy kierownictwem a kadrą pracowniczą. Te właściwości przekładają się również na relacje z klientami, którzy mogą liczyć nie tylko na profesjonalną obsługę, ale również na życzliwość, zrozumienie i wsparcie duchowe.

Działalność Domu Pogrzebowego Quo Vadis

Trzydziestoletnie doświadczenie firmy USŁUGI POGRZEBOWE QUO VADIS pozwoliło wypracować wysokie standardy etyczne oraz pełen profesjonalizm świadczonych usług. Zakład świadczy swoje usługi na terenie powiatu dębickiego w województwie podkarpackim (Zakłady Pogrzebowe Podkarpackie). Zarówno właściciele, jak i pracownicy zdają sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Organizacja pogrzebu to nie tylko mierzenie się z szeregiem spraw o charakterze formalnym, ale również spotkanie z ludzką tragedią i cierpieniem. Dlatego w firmie QUO VADIS ogromną rolę przykłada się do sposobu prowadzenia rozmów z bliskimi zmarłego. Osoby zgłaszające się po pomoc do Domu Pogrzebowego nigdy nie pozostają pozostawione bez opieki. Zawsze spotkają się tu ze zrozumieniem, zostaną wysłuchane i w sposób jak najbardziej delikatny poprowadzone przez cały proces przygotowań do ceremonii pogrzebowej. Podczas pierwszej rozmowy ustalane są szczegóły ceremonii, tak by wszystko mogło się odbyć z uszanowaniem woli zmarłego i jego rodziny.

Jedną z podstawowych kwestii, o której określenie proszeni są klienci, jest forma i charakter pochówku: trumienny, kremacyjny, świecki bądź wyznaniowy. W przypadku każdej z tych opcji zakład ma opracowane procedury i standardy obsługi. Ponadto firma dysponuje odpowiednim asortymentem, właściwym dla każdego rodzaju ceremonii. Każdy pogrzeb musi zostać poprzedzony szeregiem działań o charakterze formalno – administracyjnym. Pogrążona w bólu rodzina nie zawsze jest w stanie spełnić ten obowiązek, dlatego zakład QUO VADIS jest w stanie przejąć realizację wszystkich tego typu działań. Pracownicy po uzyskaniu pełnomocnictwa, reprezentują rodzinę zmarłego w parafiach, biurach cmentarzy, urzędach i instytucjach ubezpieczeniowych. Jeśli zaś krewni wolą zająć się tym osobiście, mogą liczyć na życzliwą pomoc i instrukcje przy wypełnianiu niezbędnych wniosków i dokumentów. Pracownicy firmy służą również profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru trumien, urn, garderoby żałobnej oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów funeralnych. Klienci decydujący się na pogrzeb trumienny mogą skorzystać z oferty zakładu stolarskiego, stanowiącego integralną część Przedsiębiorstwa Pogrzebowego QUO VADIS. Wyjątkowość produkowanych wyrobów polega na unikatowym połączeniu tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego wzornictwa.

Na indywidualny charakter każdej ceremonii pogrzebowej bardzo duży wpływ ma wybrana oprawa. Zakład Pogrzebowy QUO VADIS specjalizuje się w profesjonalnej oprawie florystycznej uroczystości żałobnych. Wykwalifikowani floryści przygotowują kompozycje funeralne według najlepszych wzorów stylistycznych i estetycznych. Klienci mogą składać zamówienia lub zakupić gotowe wiązanki, bukiety czy wieńce w punkcie handlowym. Ponadto w sprzedaży są znicze, wazony, świece oraz inne akcesoria pogrzebowe. Ogromną rolę w trakcie pogrzebu odgrywa muzyka. Nadaje ona majestatu całej ceremonii, jest integralną częścią rytuałów pogrzebowych, wyraża emocje oraz stanowi pożegnanie ze zmarłym. By zapewnić godną oprawę muzyczną, firma zaprosiła do współpracy profesjonalnych trębaczy, którzy wykonają wybrany przez krewnych zmarłego repertuar.

Zakład Pogrzebowy QUO VADIS świadczy kompleksowe usługi transportowe. Wyszkoleni i zdyscyplinowani kierowcy pozostają w pełnej dyspozycji, by bez względu na czas i odległość przewieźć ciało zmarłego z każdego miejsca w kraju i Europy. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne pojazdy marki Mercedes-Benz Vito, spełniające wszystkie normy jakościowe, techniczne i sanitarne. QUO VADIS wykonuje także prace cmentarne i kamieniarskie, proponuje swoim klientom całoroczną opiekę nad grobami oraz deklaruje zapewnienie miejsca na cmentarzu dla rodzin, które dotychczas go nie posiadały.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Quo Vadis

Przedsiębiorstwo Pogrzebowe QUO VADIS prowadzi swoją działalność na terenie powiatu dębickiego. Firma posiada dwa biura, z których jedno mieści się w Dębicy przy ul. Krakowskej 29, a drugie w miejscowości Parkosz 119. Zakład swoim zasięgiem obejmuje wszystkie sześć gmin powiatu dębickiego, wspomnianą Dębice, jak również gminy: Brzostek, Pilzno, Czarna, Jodłowa i Żyraków – Zakład Pogrzebowy QUO VADIS Żyraków.  Ponadto wszelkie informacje na temat pogrzebów udzielane są przez całą dobę drogą telefoniczną.