Misja Domu Pogrzebowego Quo Vadis

Zakład Pogrzebowy QUO VADIS to rodzinna firma z tradycjami, prowadzona przez Państwa Agatę i Janusza Kiwior. Właściciele posiadają bogate doświadczenie w branży funeralnej, zdobywane przez trzydzieści lat, od momentu powstania zakładu. Obecnie przedsiębiorstwo świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe, na terenie powiatu dębickiego w województwie podkarpackim (Sprawdź: Zakłady Pogrzebowe Podkarpackie). Bazują na rzetelnej wiedzy, umiejętnościach oraz ciągłym dążeniu do rozwoju. Wszystkie działania podejmowane przez zakład QUO VADIS cechuje profesjonalizm, wysokie standardy oraz przestrzeganie norm etycznych.

Usługi Przedsiębiorstwa Pogrzebowego Quo Vadis

Dom Pogrzebowy QUO VADIS oferuje pomoc rodzinom, które przeżywają utratę najbliższej osoby. Jest to bardzo delikatna sfera działalności, dlatego wszyscy pracownicy muszą odznaczać się nienaganną postawą moralną, wrażliwością i taktem. QUO VADIS jest firmą rodzinną, gdzie panuje ciepła atmosfera, a relacje między właścicielami i personelem opierają się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Przekłada się to na sposób, w jaki traktuje się rodziny zmarłych, które od początku zostają otoczone troską i opieką. Pracownicy z empatią i cierpliwością przeprowadzają rozmowy z krewnymi zmarłego, w których trakcie często mierzą się z tragedią i cierpieniem. Wszystkie działania podejmowane w celu realizacji usług funeralnych zmierzają do tego, by moment ostatniego pożegnania przebiegał w sposób jak najmniej bolesny.

Organizacja pogrzebu wymaga wcześniejszego wypełnienia szeregu spraw o charakterze formalnym. Dla rodzin, które stoją w obliczu utraty najbliższej osoby, jest to często zadanie ponad ich siły. W każdej tego typu sytuacji klienci mogą zlecić wykonanie tych obowiązków zakładowi pogrzebowemu. Pracownicy, uzyskawszy stosowne upoważnienie, reprezentują swoich klientów w instytucjach takich jak parafie, biura administracji cmentarza, Urząd Stanu Cywilnego czy instytucje ubezpieczeniowe (ZUS, KRUS etc.).

Priorytetem firmy jest indywidualne podejście do każdego organizowanego pogrzebu. Wszystkie działania podejmowane są w konsultacji z rodziną i z poszanowaniem dla światopoglądu i woli zmarłego. Dlatego w ofercie zakładu znajduje się kompleksowa organizacja i obsługa wszystkich rodzajów pogrzebów. W zależności od formy pochówku oraz oczekiwań klientów wybierany jest odpowiedni asortyment oraz oprawa. Najczęstszą formą pochówku w naszym kraju nadal jest pogrzeb trumienny. Dlatego zakład prowadzi własną produkcję trumien, łącząc tradycyjne rzemiosło i nowoczesne wzornictwo. W efekcie powstają wysokiej jakości wyroby produkowane z surowca pochodzącego od sprawdzonych dostawców. Dla uroczystości pogrzebowej istotne znaczenie ma oprawa, która wyraża pamięć o zmarłym i oddaje uczucia żegnających go bliskich. W polskiej tradycji żałobnej nieodłącznym elementem każdej ceremonii są kwiaty. Stanowią one nie tylko element dekoracyjny, ale niosą ze sobą także bogatą symbolikę. W pracowni florystycznej stanowiącej część przedsiębiorstwa QUO VADIS powstają wyjątkowe kompozycje kwiatowe, tworzone przez profesjonalnych florystów. Klienci mogą składać zamówienia lub zakupić gotowe wieńce, wiązanki czy bukiety. Kolejnym nieodłącznym elementem uroczystości pogrzebowej jest oprawa muzyczna. Składają się na nią zarówno pieśni obrzędowe, jak i świecki repertuar żałobny. Zakład współpracuje z profesjonalnymi trębaczami, którzy w uzgodnieniu z bliskimi zmarłego wykonają utwory pożegnalne. Ponadto, dla osób, które zdecydują się na pochówek religijny, firma zapewnia udział przewodnika modlitewnego, który w odpowiedni sposób poprowadzi obrzędy żałobne poprzedzające ceremonię pogrzebu.

W ramach usług funeralnych firma świadczy usługi transportowe. W tym celu wykorzystywane są samochody marki Mercedes-Benz Vito, spełniające najwyższe standardy jakościowe, techniczne i sanitarne. Eksportacje odbywają się całodobowo, na terenie kraju i Europy. Przedsiębiorstwo posiada również własną chłodnię, odpowiednio wyposażoną w celu prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych, które przygotują ciało zmarłego do ostatniego pożegnania. Poza wyżej wymienionymi zakład prowadzi prace cmentarne i kamieniarsko – betoniarskie. Ponadto klienci mogą zlecić całoroczną opiekę nad grobami, wykonanie tabliczek i fotografii nagrobnych.

Adres Zakładu Pogrzebowego Quo Vadis

Firma Pogrzebowa posiada dwa biura. Główna siedziba mieści się w Dębicy przy ulicy Krakowskiej 29, zaś drugie biuro znajduje się w miejscowości Parkosz (numer budynku 119). Firma prowadzi działalność w powiecie dębickim, dokładnie na terenie sześciu gmin: Dębica, Brzostek (Zakład Pogrzebowy QUO VADIS Brzostek) , Pilzno, Czarna, Jodłowa, Żyraków. Pracownicy zakładu pogrzebowego pozostają do dyspozycji klientów przez całą dobę, każdego dnia tygodnia, służąc radą w każdej sytuacji związanej z pochówkiem.