Historia oraz idea Zakładu Pogrzebowego Quo Vadis

Zakład Pogrzebowy QUO VADIS funkcjonuje w województwie podkarpackim (Zakłady Pogrzebowe Podkarpackie), głównie na terenie powiatu dębickiego, Dębicy, jak również okolicznych wsi, miejscowości i miasteczek. Swoją działalność rozpoczął w 1990 roku, od tamtego czasu nieustannie stara się doskonalić swoje usługi i podążać za wyznaczanymi trendami, tak, aby w pełni sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Wysoka jakość świadczonych usług, kompetencja oraz zaangażowanie pracowników wpływa na bardzo dobrą opinię firmy, która cieszy się zaufaniem wśród okolicznych mieszkańców. Pracownicy zadbają o to, aby każda uroczystość obyła się z zachowaniem pełnego szacunku i zachowania godności zarówno Osoby Zmarłej, jak i Rodziny. W tym trudnym czasie głównym zadaniem jest niesienie pomocy Rodzinie pogrążonej w żałobie. Dlatego pracownicy starają się wziąć na siebie większość obowiązków koniecznych do wypełnienia w tym trudnym czasie. Dodatkowo są stałym wsparciem na każdym etapie organizowania ceremonii.

Zakres usług świadczonych przez Dom Pogrzebowy Quo Vadis

Decydując się na usługi pogrzebowe Zakładu Pogrzebowego QUO VADIS możecie być Państwo pewni, że ceremonia zostanie zorganizowana kompleksowo. Priorytetem dla pracowników jest dbanie o to, aby każda oferta została dostosowana do indywidualnych oczekiwań klientów, zarówno jeśli chodzi o sam przebieg oraz walory estetyczne, jak i np. o kwestie finansowe. Standardowa ceremonia pogrzebowa mieści się w kwocie zasiłku pogrzebowego.

Na ofertę zakładu pogrzebowego składają się:

Całodobowy transport osoby zmarłej. Niezwłocznie po kontakcie telefonicznym z pracownikami firmy dojadą oni pod wskazany przez Państwa adres i przewiozą Osobę Zamarłą do własnej chłodni. To właśnie w tym miejscu doświadczeni w kwestii tanatokosmetyki pracownicy zajmą się odpowiednią pielęgnacją ciała oraz przechowaniem do dnia pogrzebu. Poza transportem, na terenie kraju, firma świadczy również usługi związane z transportem międzynarodowym na terenie całej Europy.

Firma zajmuje się organizacją w takim samym stopniu zarówno pochówków tradycyjnych, jak i urnowych, poprzedzonych kremacją. Pracownicy w Państwa imieniu zajmą się skompletowaniem wymaganych dokumentów oraz samym procesem kremacji. Współpracują z firmą, która zezwala na kremację z możliwością obecności rodziny.

Pracownicy na każdym etapie organizacji dopełnią w Państwa imieniu wszelkich formalności w urzędach, w administracji cmentarza, czy w kancelarii parafialnej.

Jeżeli chodzi o asortyment, wszystkie niezbędne elementy, zakupicie Państwo na miejscu. Firma stale dba o poszerzanie wyboru, tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawny wybór akcesoriów pogrzebowych, w jednym miejscu w dużym stopniu wpływa na to, jak szybko zostanie zorganizowana ceremonia pogrzebowa. W biurze firmy możecie Państwo skorzystać z katalogu trumien i urn i wybrać te, które w pełni spełniają Państwa oczekiwania.

W celu podniesienia powagi i estetyki uroczystości Pracownicy zadbają o oprawę muzyczną, czy różaniec. Zadbają także o oprawę florystyczną, przygotują wiązanki, wieńce, bukiety pogrzebowe oraz stroiki na urny bądź trumny.

Poza kwestiami związanymi z samą organizacją i przebiegiem ceremonii pogrzebowej firma świadczy również usługi cmentarne. Pracownicy zajmą się otwarciem i zamknięciem grobowca. Jeśli to konieczne wykopią również mogiłę lub piwniczkę pod grobem. Zadbają również o wygląd istniejącego już nagrobka, wykonają napisy na tablicach oraz w razie konieczności dopiszą do już istniejących. Firma zajmuje się również wykonaniem i montażem zdjęć nagrobnych.

Zakład Pogrzebowy QUO VADIS przeprowadza również ekshumacje. Pracownicy otworzą grób, wydobędą osobę zmarłą i pochowają w innym grobie, na tym samym bądź innym cmentarzu. Zajmą się również skompletowaniem niezbędnej dokumentacji.

Siedziba Domu Pogrzebowego Quo Vadis

Biuro firmy, w którym mogą Państwo dopełnić wszystkich formalności związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej oraz ustalić szczegóły, mieści się przy ul. Krakowskiej 29 w miejscowości Dębica (Zakład Pogrzebowy QUO VADIS Dębica)  oraz w miejscowości Parkosz, numer budynku 119. Dodatkowo firma świadczy usługi na terenie pozostałych gmin powiatu dębickiego: Pilzno, Czarna, Jodłowa – Zakład Pogrzebowy QUO VADIS Jodłowa oraz Żyraków. Poza godzinami pracy biura, pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji o każdej porze, jednak po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.