Zakład Pogrzebowy Płońsk – całodobowe usługi pogrzebowe Płońsk 801 12 12 12
Zakład Pogrzebowy z Płońska, który należy do Grupy Pogotowie Pogrzebowe, zapewnia kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie Płońska i okolic.
Płońsk jest siedzibą powiatu płońskiego, mieści się on w województwie mazowieckim, nad rzeką Płonką. Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe mazowieckie, współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym. Liczba ponad 22 200 określa ilość stałych mieszkańców miasta. Z kolei powierzchnia Płońska to około 11,6 km2.
Płońsk posiada bogatą historię, jego nazwa wywodzi się prawdopodobnie od określenia okolicznych ziem jako płonne lub od nazwy pobliskiej rzeki. Słowo to ma słowiańskie pochodzenie. Było to również miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego. Najstarsze ślady osadnictwa znajdują się w okolicy dzisiejszej ulicy 19 stycznia w Płońsku. Gród ten powstał na polecenia Bolesława Chrobrego około roku 997. Pierwsza wzmianka o tym mazowieckim grodzie książęcym powstała w 1155 roku, a prawa miejskie Płońsk uzyskał w 1400 r. od Siemowita IV – księcia mazowieckiego. Następnie mieszkańcy uzyskiwali kolejne przywileje takie jak możliwość produkcji piwa, pobierania opłaty mostowej, czy odbywanie drugiego targu. W 1886 r. urodził się w Płońsku późniejszy minister obrony Izraela i premier tego kraju – D. Ben Gurion.
W roku 1915 tereny te zostały zajęte przez wojsko niemieckie, ale w 1918 roku oddziały te zostały rozbrojone przez Komitet Obywatelski. Natomiast w 1920 r. odbyła się zwycięska bitwa z Bolszewikami, a zwycięstwo w niej zawdzięcza się Szwoleżerom dowodzonym przez mjr J. Grobickiego, gen. W. Sikorski wręczył po bitwie Krzyże Virtuti Militari. W następnych latach wybudowano w Płońsku hotel i elektrownię. Podczas trwania II wojny światowej ponownie Płońsk został zajęty przez Niemców, którzy utworzyli tu getto dla ludności żydowskiego pochodzenia. Po wojnie rozpoczęła się powolna odbudowa gospodarki miasta. W 1997 roku Płońsk został uhonorowany tytułem Miasta-Orędownika Pokoju na Zgromadzeniu Generalnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Pokoju w Abidżanie.
Do najważniejszych zabytków Płońska należą: wczesnośredniowieczne pozostałości po grodzisku zwane niegdyś Górą Łysą lub też Szwedzką Góra. Obecnie mianowaną Górą Kawałkowskiego czy też Górą Kabana. Ponadto jest to zespół, w skład którego wchodzą: dwór, a także mur z przełomu wieków XIX i XX, oficyna i budynek gospodarczy. Dodatkowo atrakcję turystyczną stanowi park otaczający dwór.
Pogotowie Pogrzebowe w Płońsku
Zakład Pogrzebowy w Płońsku, z którym współpracuje Pogotowie Pogrzebowe to zaufana firma funeralna. Zakład Pogrzebowy KOZŁOWSKI Płońsk oferuje całodobowy transport ciała Osoby Zmarłej. Dodatkowo ubiór i przygotowanie do ceremonii pogrzebowej, która może się odbyć wedle życzenia Rodziny Zmarłej Osoby zgodnie z dowolnym obrządkiem wyznaniowym lub z udziałem mistrza ceremonii.
Usługi pogrzebowe w Płońsku
Zakład Pogrzebowy Kozłowski organizuje pogrzeby zarówno z kremacją, jak i te tradycyjne. Jest on w stanie zapewnić oprawę florystyczną na najwyższym poziomie i zgodnie z najnowszymi obowiązującymi trendami. Zapewnia także niezbędną oprawę muzyczną oraz nagłośnienie. W ofercie znajduje się tu również szeroki wybór trumien i urn o wzorach klasycznych, eleganckich, jak również tych nowoczesnych. Wszelkie ułatwienia, takie jak obsługa w ramach bezgotówkowego rozliczenia zasiłku pogrzebowego, a także niezbędna pomoc w jego uzyskaniu zarówno z KRUS-u i z ZUS-u oraz kontakty za klienta z innymi instytucjami są umożliwiane nawet bez opuszczania domu przez rodzinę Osoby Zmarłej.
Jakie cmentarze znajdują się na terenie Płońska?
Cmentarz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Michała Archanioła mieści się przy ulicy Mikołaja Kopernika. Nekropolia posiada zabytkową kaplicę wybudowaną w 1896 r., a także okazałą bramę cmentarną.
Dziś nieistniejący już Cmentarz Żydowski na terenie Płońska znajdował się przy ulicy Warszawskiej. Został upamiętniony przez umieszczenie tam symbolicznych trzech macew symbolizujących dawny kirkut. Mieszkańcy Płońska ufundowali także pomnik ku czci Żydów polskich pomordowanych w latach 1939-1945.
Czy w Płońsku jest Krematorium?
Najbliżej usytuowana względem Płońska spopielarnia jest w Przasnyszu. Posiada ona nowoczesny piec spełniający najwyższe standardy względem poszanowania zdrowia, a także środowiska naturalnego. Krematorium znajduje się pod adresem Sierakowo 60.