fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład pogrzebowy FUCHS Piekary Śląskie

Ul. Bytomska 250A, 41-940 Piekary Śląskie

801 12 12 12

602 254 887

Zakład Pogrzebowy w Piekarach Śląskich pomaga w kompleksowej organizacji pogrzebu i kremacji zwłok.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Piekarach Śląskich

Herb miasta Piekary ŚląskiePiekary Śląskie to miasto na prawach powiatu znajdujące się na Górnym Śląsku, zlokalizowane nad rzeką Brynicą i wchodzące w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto powstało w 1253 roku, a prawa miejskie otrzymało 1940 roku. Jego powierzchnia liczy 39,98 km² i zamieszkiwana jest przez prawie 55 tysięcy osób. Miasto to często nazywane jest duchową stolicą górnośląskiej aglomeracji, ponieważ na jego terenie znajduje się, położona na wzgórzu Cerekwicy – Kalwaria. Znany ośrodek pielgrzymkowy z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej, do której raz w roku, w maju pielgrzymują mężczyźni, a drugi raz – w sierpniu kobiety. U stóp sanktuarium, tuż za bramą znajduje się poświęcony w 2005 roku, „witający pielgrzymów” pomnik Papieża Jana Pawła II. Kolejnym elementem wyróżniającym Piekary Śląskie, spośród wielu innych miast na terenie Śląska, jest wybudowany w latach 1932-1937 Kopiec Wyzwolenia. Ta licząca ponad 20 m wysokości budowla upamiętnia walki powstańców śląskich, a także symbolizuje walkę o zachowanie polskości (wobec niemieckiej okupacji). Piekary Śląskie to także teren znany z licznych fortyfikacji Obszaru Warownego Śląsk oraz ze swej bogatej, górniczo-hutniczej działalności. Obecnie na terenie miasta istnieje jedna Kopalnia Węgla Kamiennego Piekary. To tutaj również znajduje się jeden z najlepszych w kraju ośrodków leczenia narządów ruchu – Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej. Miasto posiada bardzo dobrą infrastrukturę transportową, a w jego najbliższym otoczeniu znajduje się autostrada A1 oraz Port Lotniczy Katowice – Pyrzowice.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Piekarach Śląskich

Na terenie Piekar Śląskich Pogotowie Pogrzebowe reprezentuje Zakład Pogrzebowy, którego właścicielem jest Pan Marek Karmański. Branża funeralna nie stanowi dla niego tajemnic, bowiem swoją firmę prowadzi już od ponad dwudziestu lat. Elementami, które wyróżniają go na tle konkurencji, jest rzetelność, profesjonalizm, a także wysoka jakość świadczonej pomocy. Firma ta dzięki swojemu indywidualnemu podejściu do każdego Klienta wyrobiła sobie markę solidnej i godnej polecenia. Dodatkowo zapewnia fachowe doradztwo oraz atrakcyjne cenowo usługi. Zakład Pogrzebowy Fuchs Piekary Śląskie dysponuje profesjonalną chłodnią oraz nowoczesnymi autokarawanami. Doświadczeni i oddani pracownicy sprawiają, że uroczystość pożegnalna najbliższych Państwu osób będzie miała piękny i niepowtarzalny charakter. Zapewnią Klientom komfort i pewność, że wszystkie sprawy formalno-prawne zostaną odpowiednio udokumentowane i rozliczone w instytucjach państwowych.

Powierzając organizację usługi pochówku kadrze zakładu, któremu na terenie Piekar zaufało Pogotowie Pogrzebowe, Klienci mogą być spokojni o takie kwestie jak oprawa florystyczna, muzyczna, a także logistyczna tego wydarzenia. Na Państwa życzenie w ich gestii może pozostać także zaplanowanie transportu dla żałobników, uroczystej konsolacji po ceremonii na cmentarzu czy późniejsza opieka nad grobem członka Waszej rodziny. Wszystkie potrzebne do sprawnej realizacji pogrzebów wyznaniowych oraz świeckich utensylia, znajdują się w siedzibie firmy Zakład Pogrzebowy FUCHS w Piekarach Śląskich. Dostępne tam różne wzory i modele trumien, urn, tabliczek czy krzyży, sprawią, że każdy Klient dobierze niezbędne akcesoria.

Cmentarze na terenie Piekar Śląskich

Na terenie Piekar Śląskich istnieje kilka cmentarzy parafialnych, wśród których największy jest ten znajdujący się na wzgórzu kalwaryjskim, należący do Parafii Imienia NMP i Św. Bartłomieja.

Krematorium w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie nie posiadają własnego krematorium. Jednak bliskie sąsiedztwo z innymi ośrodkami górnośląskiej aglomeracji, które dysponują takimi obiektami sprawia, że usługi kremacyjne są często wybierane przez mieszkańców, którzy muszą zmierzyć się z organizacją pogrzebu bliskiej osoby. Zakład Pana Marka współpracuje w tym aspekcie z pobliską spopielarnią zwłok.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe