fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Usługi Pogrzebowe PIOTR KOCHANOWSKI

ul. Kolejowa 242, 21-200 Parczew

801 12 12 12

Nasze usługi stoją zawsze na najwyższym poziomie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Parczewie

Herb miasta PraczewParczew jest miastem położonym na obszarze Równiny Parczewskiej w północnej części województwa lubelskiego. Według ostatnich danych liczba ludności miasta wynosi 10 648 mieszkańców, natomiast powierzchnia to 8,05 km². Położone jest w odległości około 50 km od przejścia granicznego z Białorusią. Do największych przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych należą między innymi: Fabryka Kabli Elpar, Wytwórnia Octu i Musztardy oraz Huta Szkła Gospodarczego. Przez miasto przebiegają 3 drogi wojewódzkie, a także linia kolejowa. Przy ulicy Kościelnej znajduje się lądowisko sanitarne. Do najważniejszych obiektów zabytkowych należą:

  • neogotycka bazylika kolegiacka pochodząca z początku XX wieku,
  • drewniana dzwonnica z 1675 roku,
  • budynek dawnej mykwy, a także budynek dawnej szkoły powszechnej z końca XIX wieku.

W średniowieczu przez miasto przebiegał Szlak Jagielloński, obecnie odcinek szlaku między Parczewem a Ostrowem Lubelskim został oznakowany i pełni funkcję trasy rowerowej. W gminie Parczew znajduje się również Rezerwat przyrody Jezioro Obradowskie, natomiast w gminie Dębowa Kłoda znajduje się Rezerwat Lasy Parczewskie, który jest częścią dużego kompleksu leśnego. Na terenie miasta działają dwie parafie Kościoła rzymskokatolickiego, Kościół Zielonoświątkowy oraz Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy. Do II wojny światowej w Parczewie znajdowała się synagoga.

Usługi pogrzebowe Parczew, sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście

W powiecie parczewskim profesjonalne usługi funeralne świadczy zakład pogrzebowy, którego właścicielem jest Pan Piotr Kochanowski. Właściciel oraz zaangażowana kadra pracowników dokładają wszelkich starań, aby sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom i indywidualnym potrzebom. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale zdają sobie sprawę, jak wiele obowiązków spada na barki Rodziny, której członek zmarł. Dlatego starają się zapewnić najlepszą pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach. Misją firmy od początku jej działania jest kompleksowe przygotowanie ceremonii ostatniego pożegnania oraz przejęcie wszystkich obowiązków formalnych spoczywających na Rodzinie. Kadrę domu pogrzebowego stanowią osoby życzliwe, kompetentne i dyskretne, które w sposób profesjonalny służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Zajmują się skompletowaniem niezbędnej dokumentacji oraz dopełniają wszelkich formalności zarówno w urzędach, jak i w kościele oraz u zarządcy cmentarza. Jeśli zachodzi taka potrzeba, mogą również wystąpić do odpowiednich instytucji o należne świadczenia, w tym zasiłek pogrzebowy.

Doświadczeni kierowcy całodobowo świadczą usługę transportu zwłok na terenie całej Polski. Ciało do dnia pogrzebu przechowywane jest w nowoczesnej chłodni należącej do zakładu i tam poddawane zabiegom z zakresu tanatokosmetyki i tanatopraksji. Firma Usługi Pogrzebowe Piotr Kochanowski dysponuje szeroką ofermą trumien, urn i krzyży oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów funeralnych i dewocjonaliów. Firma z Parczewa zajmuje się organizacją pogrzebów tradycyjnych i urnowych wszystkich wyznań, a także  przygotowuje uroczystości bezwyznaniowe z udziałem mistrza ceremonii. Świadczy kompleksową oprawę florystyczną i muzyczną uroczystości, a także zapewnia oprawę fotograficzną i video. Oprócz szeregu usług związanych z przygotowaniem pogrzebu zajmuje się również pracami kamieniarskimi. Zakład pogrzebowy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zapewnia także możliwość rozliczenia wszystkich kosztów pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego.

Cmentarze w Parczewie

Oprócz cmentarza parafialnego do drugiej wojny światowej w Parczewie istniał cmentarz żydowski, który powstał przed rokiem 1633. W czasie okupacji został on doszczętnie zniszczony przez hitlerowców, nie zachował się żaden z nagrobków.

Krematorium w Parczewie

Na terenie Parczewa nie działa żadne krematorium. Wszystkie zakłady pogrzebowe oferujące usługę kremacji współpracują z krematoriami usytuowanymi w pobliżu miasta Parczew.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe