fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy OLIMP Pabianice

ul. Jana Kilińskiego 35, 95-200 Pabianice

801 12 12 12

42 214 84 91

Zakład pogrzebowy w Pabianicach pomaga w organizacji pochówku i wypełnieniu formalności.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Pabianicach

Herb miasta PabianicePabianice to miasto będące siedzibą powiatu pabianickiego w województwie łódzkim. Powierzchnia Pabianic wynosi 32,99 km2 a liczba jego mieszkańców sięga 64 757 osób. Na terenie miasta dominuje głównie przemysł lekki, obejmujący między innymi produkcję tkanin, obuwia i dzianin. Ważną rolę pełnią tu także inne gałęzie przemysłu – chemiczny, spożywczy, elektromaszynowy, a także drzewny. Przez Pabianice przebiegają drogi ekspresowe, krajowe, jak również wojewódzkie, działa tu także stacja kolejowa z połączeniami między innymi do Białegostoku, Gdyni, Katowic, Łodzi, Krakowa i wielu innych dużych miast. Miasto obfituje w różnorodne zabytki, również sakralne. Rozpoznawalnym punktem na mapie miasta jest renesansowy kościół św. Mateusza – powstanie budowli datuje się na połowę XIV w. Znaleźć tu można również renesansowy dwór obronny kapituły krakowskiej, domy tkaczy czy też zabudowania fabryczne będące pozostałością po zakładach bawełnianych Krusche-Ender.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w mieście Pabianice

Na terenie Pabianic i powiatu pabianickiego w województwie łódzkim kompleksowe usługi funeralne świadczy od lat Zakład Pogrzebowy OLIMP Pabianice. Firma, której zaufało Pogotowie Pogrzebowe, oferuje wszystkim Klientom wsparcie na najwyższym poziomie, troskę, zrozumienie i zwykłą ludzką życzliwość w tak ciężkich chwilach. Priorytetem dla zakładu Pogotowia Pogrzebowego jest ukojenie bólu towarzyszącego Rodzinie w obliczu nieuniknionej okoliczności. Wsparcie ze strony zaufanych pracowników obejmuje każdy etap związany z organizacją i obsługą pogrzebu – rozpoczynając od dopełnienia niezbędnych formalności. Na podstawie upoważnienia dokonywane są czynności w urzędzie, kościele, na cmentarzu czy też w kwestii przyznania zasiłku pogrzebowego z instytucji takich jak ZUS i KRUS. Zakład pogrzebowy posiada bogato wyposażone zaplecze, pozwalające Klientom na wybór odpowiedniej trumny bądź urny. Oferta obejmuje również utensylia funeralne, nekrologi i klepsydry.

Zakład wyposażono w specjalistyczne karawany renomowanych marek oraz nowoczesną chłodnię, dzięki czemu obsługa może całodobowo dokonywać przewozu Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Pracownicy przygotowują Osobę Zmarłą do ostatniego pożegnania z Rodziną i gośćmi, dokonując czynności z zakresu balsamacji oraz dobierając stosowną odzież. Po stronie firmy pozostaje również oprawa kwiatowa w postaci wieńców, wiązanek, stroików i innych kompozycji przygotowywanych przez doświadczonych florystów funeralnych. Oprawę muzyczną zapewniają z kolei profesjonalni muzycy, dostępne są także usługi fotografa, który uwieczni ceremonię w formie foto i video. W siedzibie zakładu pogrzebowego znajduje się elegancka sala pożegnań, umożliwiająca Rodzinom spędzenie ostatnich chwil ze Zmarłym w ciszy i komforcie. Szeroki katalog usług pozwala wszystkim Rodzinom na zorganizowanie uroczystości pełnej klasy, godności i szacunku. Firma realizuje pochówki wszystkich wyznań, zarówno tradycyjne z użyciem trumny, jak i urnowe, poprzedzone procesem kremacji.

Cmentarze Pabianic

Na mapie Pabianic znaleźć można stary cmentarz żydowski, założony w 1840 roku, mieszczący na swoim terenie 650 grobów. Kirkut zawiera macewy z bogatymi płaskorzeźbami oraz inskrypcjami w języku hebrajskim. W Pabianicach znajduje się także zespół cmentarzy chrześcijańskich, na gruntach wykupionych w 1810 roku. Poza częścią katolicką wyróżniono tam również część ewangelicką. Znaleźć tam można także mauzoleum w stylu mauretańskim oraz rodzinne grobowce pabianickich przemysłowców.

Krematorium w Pabianicach

Na terenie Pabianic nie znajduje się żadne krematorium. Wszystkie zakłady i domy pogrzebowe działające w mieście Pabianice, posiadające w swojej ofercie usługę kremacji, współpracują w tym zakresie ze spopielarniami z innych miast, między innymi z Łodzi.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe