fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

otwocki

Pogotowie Pogrzebowe

Jest Ci smutno i nie wiesz co zrobić, bo straciłeś kogoś bliskiego? Pozwól nam zadbać o Twój spokój. Zadzwoń do nas, my na pewno Ci pomożemy. 801 12 12 12 – całodobowo.

Organizujesz pogrzeb w powiecie otwockim?

Domyślamy się, że trafiłeś tutaj z powodu utraty bliskiej osoby. Wiemy dokładnie, jak trudny jest to czas, dlatego dołożymy wszelkich starań, by ułatwić Ci przeżycie tych trudnych chwil.

Firmy pogrzebowe w powiecie otwockim

Na terenie powiatu otwockiego działa kilka zakładów pogrzebowych, które świadczą kompleksowe i profesjonalne usługi pogrzebowe. Zakłady są przez nas sprawdzane, a liderem na lokalnym rynku jest otwocki zakład pogrzebowy EXITUS . Istnieją również inne firmy świadczące usługi pogrzebowe takie jak: Zakład Pogrzebowy Totus, Usługi pogrzebowe Tramonto, Zakład Pogrzebowy Helios oraz Zakład Pogrzebowy Karawan. Wszystkie świadczone usługi przez te zakłady pogrzebowe są profesjonalne i wysokiej jakości.

Ważne informacje o regionie

Powiat otwocki to bardzo ciekawy region, stolica powiatu, czyli Otwock zaistniał z budowy Kolei Nadwiślańskiej pod koniec XIX w. Właściwie od zawsze miasto było kojarzone z miejscowością sanatoryjno-uzdrowiskową. Otwock ma również zakorzenioną historię, w listopadzie 1940 roku Niemcy utworzyli w mieście getto dla ludności żydowskiej, składało się ono zazwyczaj z dwóch części: mieszkaniowej i kuracyjnej. Na terenie powiatu otwockiego powstało też wiele rezerwatów przyrody, a przez cały powiat przepływa rzeka Świder.

Znaczenie herbu też jest bardzo ważne, w polu prawym – figura połuorła mazowieckiego, który jest właściwie elementem nawiązującym do historii ziem powiatu, które w przeszłości wchodziły w skład księstwa mazowieckiego. Na lewej stronie połączono skrzydlatego smoka (jest on herbem księstwa warszawsko-czerskiego) z godłem stolicy powiatu. W 2002 roku herb musiał zostać zmieniony, ponieważ naruszał zasady heraldyki i weksykologi, obecnie niewłaściwy wizerunek orła mazowieckiego zastąpiony jest jego poprawnym wyobrażeniem.

Cały region powiatu wygląda przepięknie, wszędzie możemy zobaczyć różnorodną roślinność, wszelakie rezerwaty oraz dużą ilość odrestaurowanych zabytków. Sam ratusz Otwocka jest zabytkiem, jego budowa rozpoczęła się w drugiej połowie XIX wieku, a najważniejsza przebudowała, miała miejsce w połowie 1925 roku. Nie bez powodu stolica powiatu, Otwock otrzymała oficjalny statut miasta – uzdrowiska.

Kościół w Józefowie - Parafia rzymskokatolicka św. Maksymiliana M. Kolbego

Kościół w Józefowie

Według „Weryfikatora Pogrzebowego” najwyżej ocenianą firmą pogrzebową w powiecie otwockim jest Zakład Pogrzebowy EXITUS.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe