fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy EXITUS Otwock

ul. Kościelna 1A, 05-400 Otwock

801 12 12 12

22 779 23 39

Od 1991 roku Zakład Pogrzebowy EXITUS nieprzerwanie niesie pomoc.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Otwocku

Otwock to miasto powiatowe w województwie mazowieckim, wchodzące w skład aglomeracji warszawskiej. W Pogotowiu Pogrzebowym można znaleźć sprawdzone zakłady pogrzebowe mazowieckie. Miasto położone jest wśród lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu znajduje się rezerwat przyrody „Na Torfach”, a przez jego obszar płynie rzeka Świder. 44% powierzchni Otwocka to tereny leśne, co zapewnia mu charakter miasta – parku. Dzięki temu miasto od lat słynie jako ośrodek letniskowy i uzdrowiskowy. Choć historia Otwocka sięga czasów prehistorycznych, to prawa miejskie uzyskał dopiero w 1916 roku. Rozwój miasta rozpoczął się wraz z budową Nadwiślańskiej Linii Kolejowej, oddanej do użytku w 1877 roku. Zapewniło to dogodne połączenie z Warszawą i innymi miastami takimi jak Mława, Lublin czy Chełm. Dzięki temu mogły tu powstać eleganckie pensjonaty, sanatoria, domy letniskowe i ogrody. Wyjątkowy klimat, który zapewniało suche powietrze, wykorzystywano w uzdrowiskowym leczeniu powszechnej wówczas gruźlicy płuc. W 1923 roku Otwock uzyskał oficjalny statut miasta-uzdrowiska. Przed II wojną światową na terenie Otwocka stało już ponad 600 willi. Przyjeżdżali tu m.in. Józef Piłsudski czy Władysław Reymont. Obecnie Otwock liczy niemal 45 tysięcy mieszkańców i jest ośrodkiem administracyjnym, usługowym, leczniczym i wypoczynkowym. Z dawnych czasów zachowała się zabytkowa drewniana architektura willowa określana terminem „świdermajer”. Twórcą tego stylu był słynny malarz i ilustrator Michał Elwiro Andriolli.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w Otwocku

Na terenie Otwocka prowadzi działalność renomowany Zakład Pogrzebowy EXITUS Otwock, który jest członkiem Grupy Pogotowie Pogrzebowe. Firma specjalizuje się w świadczeniu szerokiej gamy usług funeralnych na najwyższym poziomie. Przygotowana oferta obejmuje wszystkie usługi potrzebne do zorganizowania pogrzebu oraz przygotowania ciała osoby zmarłej do ceremonii. Przedsiębiorstwo z Otwocka cechuje profesjonalizm i skrupulatność, oraz szacunek wobec Zmarłego i jego Rodziny. Pracownicy w rozmowach z Klientami ustalają przebieg ceremonii wraz ze wszystkimi detalami, tak by całość odpowiadała woli Zmarłego i jego Rodziny. Zakład Pogrzebowy z Otwocka posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji pogrzebów każdego rodzaju. Klienci mogą określić preferencje co do formy pochówku – trumienny bądź urnowy, oraz jego charakteru – religijny lub świecki. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami kremacyjnymi Firma otworzyła w 2015 roku profesjonalnie wyposażone krematorium. Jest to przykład przyjętej strategii Przedsiębiorstwa stałego dążenia do rozwoju i podnoszenia kompetencji poprzez wdrażanie nowych technologii. Realizacja kompleksowej i zróżnicowanej oferty funeralnej możliwa jest dzięki rozbudowanej infrastrukturze i zapleczu technicznemu. Oprócz własnego krematorium firma posiada nowoczesną chłodnię przystosowaną do świadczenia kompleksowych usług prosektoryjnych (w tym balsamowanie i rekonstrukcja powypadkowa), flotę eleganckich atestowanych karawanów do transportu zmarłych, kaplicę żałobną oraz pracownię florystyczną. Ponadto dysponuje szerokim asortymentem trumien, urn i innych akcesoriów pogrzebowych. Klienci Firmy mogą zamówić przygotowanie oprawy muzycznej, a także zorganizowanie transportu gości ceremonii pogrzebowej. Dodatkowo wykonywane są prace cmentarne i ekshumacyjne. Po dokładnej analizie lokalnego rynku pogrzebowego Grupa Pogotowie Pogrzebowe uznała, że Zakład Pogrzebowy EXITUS posiada najlepszą ofertę i wykonuje usługi na najwyższym poziomie, czym zyskał uznanie zarówno osób prywatnych, jak i instytucji państwowych i rządowych.

Cmentarze w Otwocku

W 1911 roku powstał w Otwocku przy kościele św. Wincentego à Paulo Cmentarz Parafialny. Jest to jedyny istniejący cmentarz w tym mieście, usytuowany przy ulicy Andriollego 84. Zostały tam pochowane słynne osobistości, które przyczyniły się do rozwoju miasta m.in.: profesora Stanisława Kalinowskiego (+1946), pioniera badań magnetyzmu ziemskiego i twórcy ośrodka badań magnetycznych w Świdrze oraz Hipolit Cybulski (+1924), prekursor nowoczesnych sposobów leczenia gruźlicy i współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Otwocka. Znajduje się tam również grób Miry Kubasińskiej –  wokalistki zespołu Breakout. Z kolei miłośnicy poezji odnajdą tam grób rodziców Zbigniewa Herberta. Przed wojną w Otwocku mieszkała liczna społeczność żydowska, po której pozostały dwa zabytkowe cmentarze, znajdujące się obecnie w miejscowości Karczew, oddalonej około 3 km. od Otwocka.

Krematoria na terenie Otwocka

Od 2015 roku funkcjonuje w Otwocku krematorium Firmy EXITUS. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Wyposażony został w wysoce specjalistyczne piece, wykorzystywane w procesie spopielenia zwłok. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie pracujące tam urządzenia są bezpieczne dla środowiska i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe