fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HARMATA Oświęcim

ul. Turystyczna 6, 32-620 Brzeszcze – Jawiszowice

801 12 12 12

32 211 00 55

Zakład Pogrzebowy HARMATA z ogromnym zaangażowaniem organizuje każdą ceremonię ostatniego pożegnania.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Oświęcimiu

Herb miasta OświęcimOświęcim jest siedzibą władz powiatu oświęcimskiego. To miasto położone w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Liczba mieszkańców Oświęcimia wynosi ponad 38 tys. osób, co sprawia, że miasto zajmuje pod tym względem czwartą pozycję w całym województwie. Miasto pełni znaczącą funkcję w regionie pod względem komunikacji. Krzyżują się tam ciągi komunikacyjne, droga krajowa nr 44, droga wojewódzka nr 993 i 948. Ważne znaczenie odgrywa także węzeł kolejowy. W mieście działają Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie i PKP Intercity oferujące bezpośrednie połączenia do miast takich jak Kraków, Katowice, Budapeszt czy Wiedeń.

W mieście znajduje się jeden z największych w Europie fresków – jest to fresk sufitowy w Oświęcimskim Centrum Kultury. Poza tym, wartym zwiedzenia miejscem jest Kaplica Św. Jacka w Oświęcimiu, zmieniona w czasie najazdu szwedzkiego na koszary. Prawdopodobnie w kryptach kaplicy mieści się grób fundatorów – księcia Władysława I oświęcimskiego i Eufrozyny, jego żony. Zdecydowanie najbardziej zapamiętanym miejscem znajdującym się w mieście, przez mieszkańców nie tylko Polski, ale i Europy, jest Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau – zespół obozów koncentracyjnych, miejsce zagłady około 1.1 miliona Żydów, kilkuset tysięcy Polaków, tysięcy Romów i wielu ofiar innych narodowości.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Oświęcim

W Oświęcimiu Pogotowie Pogrzebowe nawiązało współpracę z zakładem godnym zaufania, cieszącym się pozytywnymi opiniami wielu Rodzin od 1990 roku. Zarówno właścicielka firmy, jak i jej pracownicy stawiają na pierwszym miejscu szacunek dla Osoby Zmarłej i jej bliskich. Wyróżnia ich sumienność, staranność, a także estetyka przy organizacji i wykonywaniu ostatniej posługi.

Zakład Pogrzebowy HARMATA Oświęcim służy wsparciem oraz fachowym doradztwem w każdej kwestii. Zaangażowany personel na podstawie stosownego upoważnienia wypełnia formalności urzędowe i te związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego. Zakład specjalizuje się w pochówkach trumnowych i urnowych różnych wyznań. Personel podchodzi do każdego Klienta indywidualnie, pomaga w doborze trumien, urn, akcesoriów funeralnych, a także wieńców, wiązanek i innych dekoracji kwiatowych, robionych własnoręcznie w zakładzie. Wykwalifikowana obsługa wykonuje profesjonalny przewóz Osoby Zmarłej z miejsca zgonu do chłodni oraz transport międzynarodowy z krajów europejskich. Dla uczestników ceremonii zakład przygotował autobus, dowozi również księży z kościoła na cmentarz, pomaga w organizacji stypy i zapewnia oprawę muzyczną w postaci orkiestry bądź trębacza.

Cmentarze na terenie Oświęcimia

Oświęcim jest miastem, na którego terenie znaleźć można wiele cmentarzy, zarówno rzymskokatolickich, jak i innych wyznań. Należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny cmentarz został założony w I połowie XIX wieku. Na powierzchni około 3 ha mieści się 210 nagrobków wpisanych na listę zabytków. Ochroną objęty jest również starodrzew. Istotnymi elementami na terenie nekropolii są mogiły żołnierskie z obeliskami, tablice upamiętniające osoby, które zginęły w obozach zagłady, grobowce salezjanów, burmistrzów miasta, osób zasłużonych, np. lekarzy, artystów, nauczycieli. Drugim ważnym miejscem na mapie Oświęcimia jest cmentarz żydowski na zbiegu ulic Dąbrowskiego i Wysokie Brzegi. Znajduje się tam ponad 1000 macew w tym wiele naprawdę starych. Najstarsza macewa pochodzi z 1757 roku. Podczas II Wojny Światowej, a także w latach późniejszych, cmentarz był wielokrotnie zdewastowany, jednak w 1980 roku został odnowiony.

Krematorium w Oświęcimiu

Na terenie miasta nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe, które działają w mieście Oświęcim, posiadające taką usługę w ofercie, korzystają z usług krematoriów z innych miast województwa małopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe