fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy FA WALKIEWICZ Ostrów Wielkopolski

ul. Limanowskiego 20a, 63-400 Ostrów Wielkopolski

801 12 12 12

62 735 90 90

Zakład Usług Pogrzebowych Walkiewicz zapewnia międzynarodowy przewóz Zmarłych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski to miasto położone w zachodniej części kraju, w województwie wielkopolskim. Do Grupy Pogotowie Pogrzebowe należą również liczne zakłady pogrzebowe wielkopolskie, które działają na terenie całego województwa. Miasto, którego powierzchnia wynosi 41,90 km2, jest siedzibą powiatu ostrowskiego oraz gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski. Populacja Ostrowa Wielkopolskiego sięga 71 931 mieszkańców. Ostrów Wielkopolski jest miastem stale rozwijającym się, z bardzo dużym potencjałem gospodarczym. Znane jest z tego, że jego okolice obfitują w gaz ziemny i teren ten jest jednym z głównych obszarów wydobycia w Polsce. Funkcjonuje tu między innymi przemysł elektrotechniczny, metalowy, maszynowy, środków transportu i inne.

Na terenie miasta krzyżują się drogi zarówno krajowe jak i wojewódzkie. Na mapie Ostrowa Wielkopolskiego znaleźć można wiele zabytków, między innymi Ratusz i budynek dawnego kasyna oficerskiego. Ciekawym miejscem jest na pewno Konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika wybudowana w stylu neoromańskim, a także Nowa Synagoga wybudowana w stylu mauretańskim.

Sprawdzony Zakład Pogrzebowy w Ostrowie Wielkopolskim

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego kompleksowe usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy zakład z dużym, ponad 20-letnim doświadczeniem i cenną wiedzą z zakresu branży funeralnej. Firma ta oferuje całościową pomoc, to znaczy taką, która obejmuje każdy etap związany zarówno z organizacją jak i obsługą uroczystości pogrzebowej. W bolesnych chwilach związanych z utratą bliskiej osoby zakład dokłada wszelkich starań, by każda Rodzina została otoczona troską, wsparciem i zrozumieniem, niezależnie od tego, jaki jest status finansowy Rodziny czy wyznawana wiara. Na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Klienta, zaangażowani w misję zakładu pracownicy mogą wypełnić wszystkie formalności w urzędach, kościele, a także na cmentarzu. Dodatkowo pomoc firmy obejmuje wystąpienie o zasiłek pogrzebowy w instytucjach takich jak ZUS czy KRUS.

Profesjonalne doradztwo obsługi zakładu obejmuje trumny, urny oraz wszystkie akcesoria funeralne, takie jak krzyże, tabliczki, nekrologi i znicze. Trumny i urny dostępne w zakładzie, wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów – drewna, kamienia, ceramiki, a także mosiądzu i kompozytu. Oprawa kwiatowa z kolei, wykonywana jest z trwałych i świeżych roślin, pochodzących od czołowych krajowych producentów. Wieńce, wiązanki, stroiki i inne kompozycje tworzone są przez zespół wrażliwych na detale florystów. Za zapewnienie pięknej i wzruszającej oprawy muzycznej odpowiadają prawdziwi muzycy. Zakład Pogrzebowy FA WALKIEWICZ Ostrów Wielkopolski realizuje całodobową eksportację osób zmarłych z miejsca zgonu, gwarantując każdej Rodzinie sprawne i bezpieczne wyprowadzenie do nowoczesnej chłodni. Wykwalifikowany personel realizuje również usługę transportu międzynarodowego. Firma specjalizuje się w transporcie międzynarodowym. Dzięki szkoleniom pracownicy zapewniają osobie zmarłej naturalny i elegancki wygląd w dniu pochówku, dzięki wykonywanym czynnościom z zakresu toalety i kosmetyki pośmiertnej. Firma dba o szczegóły i najdrobniejsze detale na każdym etapie związanym z realizacją uroczystości, pragnąc z godnością i majestatem pomóc Rodzinie w pożegnaniu bliskiej osoby.

Cmentarze na terenie Ostrowa Wielkopolskiego

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego nie znajduje się zbyt wiele cmentarzy, jednak godną uwagi i wyjątkową nekropolią na mapie nie tylko miasta, ale i Polski, z pewnością jest Stary Cmentarz. Jest to najstarszy w Polsce, czynny cmentarz katolicki. Jego otwarcie nastąpiło w 1779 roku. Na terenie cmentarza znajduje się wiele zabytkowych nagrobków i pomników, część z nich ma styl klasyczny, secesyjny, a nawet kubiczny. Na terenie cmentarza spoczywa wielu zasłużonych i ważnych ludzi, nie tylko dla Ostrowa Wielkopolskiego, ale też całego województwa.

Krematorium na terenie Ostrowa Wielkopolskiego

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego nie jest zlokalizowana żadna spopielarnia zwłok. Każdy zakład i dom pogrzebowy, oferujący Rodzinom usługi kremacji, współpracuje w tym zakresie z krematoriami z innych miejscowości województwa wielkopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe