fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ARKA Ostrołęka

ul. Henryka Sienkiewicza 41, 07-410 Ostrołęka

801 12 12 12

Organizujesz pogrzeb? Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy z Ostrołęki. Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Ostrołęce

Herb miasta OstrołękaOstrołęka jest miastem na prawach powiatu, a także siedzibą powiatu ostrołęckiego. Leży nad rzeką Narew w województwie mazowieckim. Populacja Ostrołęki wynosi około 52 tys. mieszkańców, natomiast powierzchnia to 28,63 km². W mieście silnie rozwinięty jest przemysł budowlany, energetyczny, a także celulozowo-papierniczy. To właśnie w Ostrołęce siedzibę ma jedna z największych w kraju firm produkujących celulozę i papier – StoraEnso Poland. Ponadto w mieście zlokalizowany jest Zespół Elektrowni Ostrołęka, a także zakłady mięsne, przetwórstwa owoców oraz siedziby firm zajmujących się produkcją szyb. Przez miasto przebiegają dwie drogi krajowe – nr 53 i 61, a także dwie wojewódzkie – nr 544 i 627. W Ostrołęce działa obecnie tylko jedna linia kolejowa, a także znajduje się jedno lądowisko sanitarne.

Ostrołęka jest miastem bogatym w obiekty zabytkowe pochodzące nawet z XI i XII wieku. Przykładem takiego obiektu jest wczesnośredniowieczne grodzisko. Ciekawym zabytkiem sakralnym na mapie miasta jest rzymskokatolicki Kościół pw. św. Wojciecha, pierwotnie zbudowany jako prawosławna cerkiew użytkowana przez wojska rosyjskie. Jednym z najstarszych i jednocześnie najcenniejszych zbytków jest parafialny kościół rzymskokatolicki pw. św. Antoniego Padewskiego. Budowla powstała w latach 1666-1696 i jest częścią klasztoru pobernardyńskiego.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Ostrołęce

W Ostrołęce Pogotowie Pogrzebowe współpracuje z zakładem pogrzebowym, który oferuje profesjonalne wsparcie osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji po stracie. Pomoc udzielana jest wszystkim bez względu na wyznanie, poglądy czy status socjoekonomiczny. Zakład pogrzebowy realizuje pogrzeby wszystkich wyznań, pochówki tradycyjne oraz urnowe, a także ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu ceremonii bezwyznaniowych. Zaangażowani w misję firmy i gotowi do niesienia niezwłocznej pomocy pracownicy, dyspozycyjni są o każdej porze dnia i nocy, codziennie.

Priorytetem zakładu od początku jego istnienia jest kompleksowa realizacja wyjątkowych ceremonii pożegnalnych. Bardzo ważne dla kadry zakładu jest także wsparcie emocjonalne udzielane wszystkim, którzy tego potrzebują. Pracownicy podchodzą do każdego Klienta indywidualnie, uważnie go słuchając, starają się spełnić jego oczekiwania i prośby. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu personelu firmy wszyscy Klienci korzystający z jej usług mogą być pewni, że otrzymają pomoc w najwyższym standardzie.

Cmentarze na terenie Ostrołęki

Wartym uwagi cmentarzem na terenie Ostrołęki jest cmentarz parafialny, który został założony w 1817 roku. Z początku na terenie nekropolii chowane były osoby „niegodne”, a także polegli żołnierze z wojen napoleońskich i szwedzkich. Ciekawostką jest najstarszy zachowany grób, który pochodzi z 1860 roku. W grobie tym spoczywa Ksawery Franciszek Kochanowski, urodzony w 1808 roku. Był on właścicielem dworu Kordowo, powstańcem, kawalerem wielu orderów, ważną postacią w powstaniu listopadowym, bitwie pod Ostrołęką, a także twórcą oddziału partyzanckiego.

Krematorium w Ostrołęce

Na terenie Ostrołęki nie istnieje żadna spopielarnia zwłok. Najbliższa znajduje się w miejscowości Przasnysz. Zakłady i domy pogrzebowe zlokalizowane w Ostrołęce, które posiadają w ofercie usługę kremacji, realizują ją przy współpracy z profesjonalnymi krematoriami, które mieszczą się w pobliskich miejscowościach województwa mazowieckiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe