Zakład Pogrzebowy Styks – najważniejsze informacje

Zakład Pogrzebowy STYKS powstał w 1992 roku i od początku swego istnienia dba o wysoką jakość świadczonych usług. Dzięki temu zyskał sobie renomę i zaufanie Klientów z powiatu brzeskiego i okolic. Zespół solidnych i odpowiedzialnych pracowników dba o to, aby każda Osoba, która musi się zmierzyć z organizacją pogrzebu swojego Bliskiego, uzyskała pomoc i wsparcie we wszystkich sprawach formalnych i organizacyjnych. Zarówno właściciele, jak i doświadczeni pracownicy dokładają wszelkich starań, aby ceremonia ostatniego pożegnania była przygotowana starannie i z dbałością o wszystkie detale. Każda Rodzina bowiem pragnie, aby była to uroczystość piękna i pełna godności oraz przepełniona szacunkiem dla Zmarłego.

Oferta usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Styks

Ogromna wiedza z branży funeralnej oraz wieloletnie doświadczenie pozwoliły na przygotowanie bardzo szerokiej i elastycznej oferty usług pogrzebowych. Uwzględnia ona oczekiwania, potrzeby i życzenia każdej Rodziny niezależnie od jej możliwości finansowych. Już od pierwszego kontaktu otwarci i doskonale przygotowani pracownicy doradzają jak dopełnić wszelkich koniecznych formalności w urzędach i innych instytucjach. Płatności za usługi dla komfortu Osoby organizującej pogrzeb, mogą być skredytowane i rozliczone bezgotówkowo w ramach zasiłku pogrzebowego.

W obecnych czasach, kiedy bardzo wielu rodaków przebywa poza granicami Polski, zdarza się, że Rodzina otrzymuje tę najgorszą wiadomość, że Bliska Osoba zmarła, będąc daleko od domu. Zakład Pogrzebowy STYKS ma ogromne doświadczenie w sprowadzaniu do Polski ciała Osoby Zmarłej. Zajmuje się przy tym wszystkimi formalnościami na granicach i w konsulatach tak, aby cała skomplikowana procedura odbyła się szybko i sprawnie. Zakład dokonuje również eksportacji, kiedy Zmarłego trzeba przewieźć z Polski do innego kraju. Wszystko to odbywa się zgodnie z prawem polskim i międzynarodowym oraz z wykorzystaniem specjalistycznych autokarawanów lub transportu lotniczego. Ciało Zmarłego może być odebrane o każdej porze dnia i nocy, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, a następnie przetransportowane do nowoczesnej certyfikowanej chłodni, gdzie w godnych warunkach oczekuje na pochówek. Wyspecjalizowani pracownicy wykonują profesjonalną toaletę pośmiertną i tanatokosmetykę, a następnie je ubierają.

Zakład ma w swojej szerokiej ofercie różnorodne utensylia pogrzebowe, takie jak m.in.:

  • krzyże,
  • tabliczki nagrobne,
  • trumny w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych, również modele wykorzystywane do kremacji,
  • oraz sarkofagi i urny na prochy.

Pracownicy biura redagują stosowne klepsydry i nekrologi. Każdej ceremonii pogrzebowej towarzyszą kwiaty, które wyrażają uczucia wdzięczności, szacunku czy miłości wobec Zmarłego. Dlatego też firma oferuje wykonanie wszelkiego rodzaju eleganckich bukietów, wiązanek, wieńców i kompozycji w profesjonalnej pracowni florystycznej. Aby dodać uroczystości bardziej indywidualnego charakteru, zakład proponuje oprawę muzyczną w wykonaniu zawodowych muzyków. Zwłaszcza w ostatnim czasie nie wszyscy mają możliwość uczestniczenia w uroczystości pogrzebu, wobec tego można skorzystać z możliwości fotografowania lub filmowania całej ceremonii, co może stanowić smutną wprawdzie, ale pamiątkę rodzinną. Pracownicy pomagają również w zorganizowaniu konsolacji dla Najbliższych Zmarłego w godnym zaufania lokalu gastronomicznym.

Dodatkowo Rodzina może zlecić zakładowi wykonanie ekshumacji w ustawowym terminie od jesieni do wiosny wraz z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Zakład Pogrzebowy STYKS jest gwarantem profesjonalnie przygotowanego i przeprowadzonego pogrzebu. Personel dba o spełnienie wszelkich życzeń Rodziny tak, aby uroczystość była przepełniona szacunkiem dla Zmarłego oraz jego Bliskich.

Miejsce prowadzenia działalności Zakładu Pogrzebowego Styks

Zakład Pogrzebowy STYKS ma swoją siedzibę w Lewinie Brzeskim przy ul. Konopnickiej 3, a wraz z Grupą Pogotowie Pogrzebowe swoim zasięgiem obejmuje cały powiat brzeski i Opole – zakłady pogrzebowe Opole.