fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy HERA Olsztyn

ul. Jagiellońska 60, 11-041 Olsztyn

801 12 12 12

89 535 06 06

Zakład Pogrzebowy Olsztyn – Najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Olsztynie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Olsztynie

Herb miasta OlsztynOlsztyn jest miastem położonym w północno-wschodniej części kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. Miasto na prawach powiatu jest siedzibą władz ziemskiego powiatu olsztyńskiego. Powierzchnia Olsztyna wynosi 88,33 km2, co sprawia, że jest on największym miastem na Warmii. Liczba ludności sięga ponad 171 tys. mieszkańców. Olsztyn jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, bardzo dobrze funkcjonuje tutaj przemysł drzewny i meblarski, spożywczy, a także oponiarski z uwagi na obecność fabryki opon Michelin. Olsztyn jest bardzo dobrze rozwiniętym miastem pod kątem transportu i komunikacji z innymi miastami nie tylko w województwie, ale też w całym kraju. Przebiegają tędy zarówno drogi krajowe, jak i wojewódzkie, miasto posiada obwodnicę. W Olsztynie mieści się kilka stacji kolejowych i lądowisko sanitarne.

Olsztyn posiada wiele walorów turystyczno-rekreacyjnych i obfituje w godne uwagi zabytki. Ciekawym obiektem jest z pewnością Zamek Kapituły Warmińskiej, powstały w połowie XIV wieku w stylu gotyckim. Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Warmii i Mazur, niegdyś pełnił funkcje obronne, a jednym z jego najsławniejszych mieszkańców był Mikołaj Kopernik, pełnił w nim funkcję administratora. Jedna ze ścian zamku zawiera oryginalną tablicę astronomiczną. Charakterystycznym dla Olsztyna punktem jest również Brama Górna, zwana również Bramą Wysoką. Brama miejska istnieje od XIV wieku, jest jedyną istniejącą z trzech. Z biegiem lat brama pełniła funkcję zbrojowni szwadronu dragonów, a następnie więzienia.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Olsztyn

Każda Rodzina z terenu miasta Olsztyn i okolic może liczyć na niezawodne i kompleksowe wsparcie ze strony zakładu pogrzebowego wyróżnionego przez Pogotowie Pogrzebowe. Zakład Pogrzebowy HERA Olszyn posiadający wieloletnie doświadczenie, stale unowocześnia oferowane usługi i poszerza katalog pozwalający na odciążenie Rodzin w tak trudnym czasie. Cenna wiedza z zakresu branży funeralnej, stała gotowość do pracy oraz wysoki poziom empatii, zapewniły firmie miano godnej zaufania oraz uznanie wielu Klientów. W obliczu bolesnej straty, pracownicy firmy biorą na swoje barki każdą możliwą kwestię, której należy dopełnić, by rozpocząć procedury organizacyjne.

Na podstawie stosownego upoważnienia wypełniają formalności w urzędzie, kościele, na cmentarzu, a także pomagają w kwestii uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS lub KRUS. Wyposażenie firmy stanowią specjalistyczne karawany renomowanych marek, dostosowane do surowych wymogów zarówno technicznych, jak i sanitarnych. Dzięki tak dobremu przygotowaniu obsługa całodobowo dokonuje wyprowadzenia Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma realizuje usługę przewozu ciała nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą.

Dodatkowo firma posiada własną chłodnię, co gwarantuje również nienaganne przygotowanie Osoby Zmarłej do dnia ostatniego pożegnania, łącznie z eleganckim ubiorem. Każdy Klient może liczyć na okazałą oprawę kwiatową uroczystości realizowanej przez Zakład Pogotowia Pogrzebowego. Firma posiada szereg wieńców, wiązanek i innych kompozycji kwiatowych, które nadadzą ceremonii uroczystego charakteru. Firma zapewnia także usługi trębaczy, chóru, a nawet orkiestry. Różnorodna oferta zakładu pogrzebowego, a także wysokie kwalifikacje i umiejętności całej kadry pracowników, dają wszystkim Klientom pewność, że pogrzeb zostanie wykonany z honorem, klasą i niebywałą godnością.

Cmentarze na terenie Olsztyna

Na terenie Olsztyna znajduje się wiele ciekawych nekropolii. Jedną z nich jest niemiecki cmentarz wojskowy, powstały w 1914 roku. Cmentarz ten jest miejscem spoczynku niemieckich żołnierzy. Po I Wojnie Światowej pochowano na nim 87 osób. Po II Wojnie Światowej, w trakcie której również chowano tam żołnierzy, cmentarz uległ dewastacji. W 1992 został odrestaurowany.

Krematorium w Olsztynie

Na terenie Olsztyna nie funkcjonuje żadne krematorium. Zakłady pogrzebowe z miasta Olsztyn, posiadające w ofercie usługę kremacji, współpracują w tym zakresie ze spopielarniami z innych miast województwa.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe