fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy STOLKOS A.M. KOSTULSKI Olkusz

ul. Szpitalna 22, 32-300 Olkusz

801 12 12 12

32 643 01 59

Firma pomaga swym Klientom w zorganizowaniu niezapomnianej ceremonii pożegnania ich Bliskich.

Zobacz

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Olkusz

Zakład pogrzebowy z Olkusza zajmują się kompleksową organizacją pogrzebu, transportem Zmarłych, kremacją, dba o najwyższą jakość świadczonych usług.

Widok na miasto Olkusz - Szpital w Olkuszu - Pogotowie Pogrzebowe

Olkusz to miasto położone w południowej części kraju, w województwie małopolskim nad rzeką Babą. Miasto jest siedzibą powiatu olkuskiego, jego powierzchnia wynosi 25,65 km2, a liczba mieszkańców to 35 170 osoby. W mieście znajduje się wiele dużych firm, między innymi oddział Creaton Polska – produkujący dachówki czy Plast-Met Automotive Systems – produkujący wyroby metalowe. Miasto jest także ośrodkiem górnictwa rud cynkowo-ołowiowych. Na terenie miasta znajduje się lądowisko sanitarne dla śmigłowców, Olkusz położony jest przy drodze krajowej nr 94 i dwóch drogach wojewódzkich.

Herb miasta OlkuszW mieście można zwiedzić wiele zabytków, również sakralnych. Znajduje się tu między innymi:

  • Bazylika kolegiacka św. Andrzeja Apostoła, czyli budowla powstała na przełomie XIII i XIV wieku, posiadająca jednej z najstarszych w Europie organów, autorstwa Hansa Hummla.
  • Miejscem wartym uwagi jest jedyne tego typu w Polsce muzeum afrykanistyczne.
  • Wyjątkowym miejscem, pełniącym obecnie funkcję kawiarni jest także stara baszta wraz z odrestaurowanym fragmentem muru obronnego.
  • Dodatkowo w mieście znajduje się wiele zabytkowych kamienic, między innymi przebudowany pałac Wielopolskich czy też piwnice pałacu Tęczyńskich.

Pogotowie Pogrzebowe w Olkuszu

Zakład pogrzebowy, który świadczy usługi pogrzebowe dla Pogotowia Pogrzebowego na terenie Olkusza i powiatu olkuskiego działa od 1975 roku. Tak długie doświadczenie w połączeniu z cenną wiedzą z zakresu branży funeralnej, jest gwarancją kompleksowej pomocy każdej Rodzinie dotkniętej bolesną stratą bliskiej osoby. W tak ciężkich chwilach firma przychodzi ze wsparciem, troską i zrozumieniem wszelkich potrzeb Klienta. Celem zakładu jest złagodzenie bólu i smutku, jaki towarzyszy w obliczu nieuniknionej okoliczności. Priorytetem jest także zdjęcie z barków Klienta wszelkich obowiązków związanych z organizacją pogrzebu.

Profesjonalna pomoc rozpoczyna się od pierwszych chwil kontaktu z Rodziną, to w jej imieniu pracownicy wypełniają wszelkie formalności – urzędowe, kościelne, cmentarne oraz te związane z przyznaniem zasiłku pogrzebowego. Zakład Pogrzebowy Stolkos A.M. Kostulski Olkusz posiada bogato wyposażone zaplecze, znaleźć tam można między innymi trumny w przypadku organizacji pochówku o charakterze tradycyjnym, a także różnorodne urny w przypadku uroczystości poprzedzonej kremacją. Po stronie zakładu pozostaje również przygotowanie uroczystości świeckiej z udziałem doświadczonego mistrza ceremonii.

Dodatkowo Klienci mogą tam wybrać różnorodne akcesoria funeralne – znicze, krzyże, tabliczki nagrobne, a także klepsydry. Firma wyposażona została w specjalistyczne karawany, dzięki którym możliwy jest całodobowy transport Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, usługa przewozu ciała na terenie kraju, a także poza jego granicami. W siedzibie zakładu w Olkuszu znajduje się także nowoczesna chłodnia. Za okazałą oprawę kwiatową uroczystości odpowiadają floryści przygotowujący wieńce, wiązanki i inne kompozycje kwiatowe, z kolei za wzruszający nastrój w trakcie ostatniego pożegnania odpowiadają profesjonalni instrumentaliści. Dodatkowo każda Rodzina może liczyć na wykonanie usług kamieniarskich, przygotowanie grobowca, nagrobka czy też piwniczki.

Cmentarze na terenie Olkusza

Na mapie miasta znajduje się kilka cmentarzy, część z nich posiada bogatą historię. Jedną z takich nekropolii jest stary cmentarz żydowski przy ulicy Kolorowej. Kirkut ten uległ dewastacji w czasie II Wojny Światowej, znajdujące się na nim macewy wykorzystano między innymi do prac budowlanych. Kolejną nekropolią jest stary cmentarz wyznaniowy, podzielony na dwie części – katolicką i prawosławną. Na terenie cmentarza spoczywa między innymi płk Francesco Nullo, włoski rewolucjonista uczestniczący w powstaniu styczniowym 1863 roku, a także żołnierze armii austro-węgierskiej. Cmentarz zawiera również pomnik upamiętniający ludność powiatu olkuskiego zamordowaną w niemieckich obozach koncentracyjnych, obozach zagłady i więzieniach.

Krematorium w Olkuszu

W Olkuszu nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Wszystkie zakłady pogrzebowe działające w mieście Olkusz, które oferują Klientom usługę spopielenia zwłok, współpracują w tym zakresie z krematoriami zlokalizowanymi w innych miejscowościach województwa małopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe