fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KAPTUR Nowy Tomyśl

ul. 3 Stycznia 2, 64-300 Nowy Tomyśl

801 12 12 12

602 740 129

Zakład Pogrzebowy Kaptur Nowy Tomyśl – usługi pogrzebowe całodobowo.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Nowym Tomyślu

Herb miasta Nowy TomyślNowy Tomyśl położony jest w środkowo-zachodniej części kraju, w województwie wielkopolskim. Miasto jest siedzibą powiatu nowotomyskiego i gminy miejsko-wiejskiej Nowy Tomyśl. Jego powierzchnia wynosi 5,2 km2, a liczba ludności to ponad 14 tys. mieszkańców. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, przez teren gminy przebiega autostrada A2, a także międzynarodowa linia kolejowa E20 łącząca Berlin z Moskwą. Według rankingów z 2019 roku, miasto Nowy Tomyśl jest najzamożniejsze w województwie wielkopolskim i 14 w kraju.

Na terenie miasta znajduje się wiele dużych przedsiębiorstw, część z nich zatrudnia ponad 2 tysiące pracowników. Jest to na przykład firma Phoenix Contact Sp. z.o.o, produkująca aparaturę łączeniową i rozwiązania do automatyki przemysłowej. Kolejną firmą jest Fabryka Narzędzi Chirurgicznych znana pod nazwą Aesculap Chifa. W mieście funkcjonuje również firma Josera będąca producentem suchej karmy dla zwierząt domowych. Miasto znane jest również z wikliniarstwa, co roku organizowany jest jarmark tematyczny, istnieje tu również Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Na mapie Nowego Tomyśla można znaleźć kilka ciekawych zabytków. Jest to między innymi Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w mieście. To świątynia poewangelicka, wybudowana w stylu barokowo-klasycystycznym w latach 1778-1779. Zabytkowy jest również budynek ratusza z 1879 roku, obecnie znajduje się w nim siedziba sądu. Przy ulicy Zbąszyńskiej z kolei znajduje się stary młyn z 1885 roku.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Nowy Tomyśl

Pogotowie Pogrzebowe wyróżniło zakład pogrzebowy w Nowym Tomyślu, który świadczący usługi funeralne najwyższej jakości. Firma niesie pomoc w sposób kompleksowy, obejmujący każdy etap związany z organizacją uroczystości pogrzebowej. Zakład Pogrzebowy KAPTUR Nowy Tomyśl posiada wieloletnie doświadczenie, bogatą tradycję i cenną wiedzę zdobytą sumienną pracą na rzecz Osób Zmarłych i ich Rodzin. Każda osoba doświadczająca nieuniknionej okoliczności może liczyć na zrozumienie, cierpliwość i dyskrecję w tak trudnym czasie. Firma rozpoczynała działalność wiele lat temu, jako zakład produkujący trumny wysokiej jakości. Standard świadczonych usług jest stale podnoszony, a usługi pogrzebowe są unowocześniane w sposób pozwalający na pomoc każdemu, nawet najbardziej wymagającemu Klientowi. Pracownicy pozostają w całodobowej gotowości do niesienia pomocy, ich wsparcie rozpoczyna się od wypełniania wszelkich formalności – w urzędzie, kościele, a także na cmentarzu.

Obsługa prowadzi również fachowe doradztwo w zakresie doboru trumien, urn i akcesoriów funeralnych. Każda Rodzina w obliczu bolesnej straty może liczyć na eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma realizuje przewóz ciała na terenie kraju, jak również organizuje międzynarodowy transport zwłok. Zakład prowadzi działalność całodobowo, każdego dnia, również w niedzielę i wszystkie święta, dzięki czemu organizacja pochówku odbywa się sprawnie i terminowo. Firma uznana przez Pogotowie Pogrzebowe oferuje oprawę muzyczną w postaci trębacza, a także okazałą oprawę kwiatową. Każda Rodzina może liczyć na wsparcie emocjonalne, fachową pomoc i pełne zrozumienie.

Cmentarze na terenie Nowego Tomyśla

Na terenie miasta Nowy Tomyśl nie ma zbyt wielu cmentarzy. Nekropolią zasługującą na uwagę przyjezdnych jest Cmentarz Wojskowy Żołnierzy Radzieckich. Jest to miejsce spoczynku żołnierzy poległych w walkach, które toczyły się w rejonie powiatu nowotarskiego i wolsztyńskiego. Na cmentarzu spoczywa łącznie 819 żołnierzy w 64 zbiorowych mogiłach. Najwyższy punkt cmentarza utworzonego na stoku wydmy wieńczy rzeźba. Przedstawia ona żołnierza depczącego swastykę.

Krematorium w Nowym Tomyślu

W mieście nie ma żadnego krematorium. Zakłady Pogrzebowe działające w miejscowości Nowy Tomyśl i oferujące Klientom usługę spopielenia zwłok, współpracują w tym zakresie z firmami położonymi w innych miejscowościach województwa wielkopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe