fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy WIOLETA KULMA Nowy Sącz

ul. Nawojowska 45, 33-300 Nowy Sącz

801 12 12 12

669 994 088

Zakład Pogrzebowy Nowy Sącz – kompleksowe usługi pogrzebowe i kremacja.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Nowym Sączu

Herb miasta Nowy SączNowy Sącz to miasto na prawach powiatu położone w południowej części Polski, w województwie małopolskim. Liczba ludności wynosi ponad 83 tys. mieszkańców, co plasuje miasto na trzeciej pozycji w województwie, a na piątej pod względem powierzchni. Jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce, uzyskało prawa miejskie w 1292 roku. W mieście istnieje wiele dużych firm zatrudniających ponad 500 pracowników. Firmy te specjalizują się w różnych branżach, m.in. przemysłowej, spożywczej, a także kolejowej.

Nowy Sącz jest węzłem komunikacyjnym, przez miasto przebiega wiele ważnych dróg, drogi krajowe nr 28, 75, 87, a także linie kolejowe. W mieście dla ruchu pasażerskiego udostępnione zostały 3 stacje i przystanki kolejowe, a także 2 czynne dla ruchu towarowego. Na nowosądeckim rynku, w najbardziej reprezentacyjnej części miasta, znajduje się zabytkowy Ratusz. Jest on przykładem architektury eklektycznej z zewnątrz, a neobarokowej i neorenesansowej wewnątrz. Niewątpliwie interesującym miejscem na terenie Nowego Sącza są także mury obronne miasta. Zachowały się jedynie niewielkie fragmenty muru utworzonego na zlecenie Wacława II, a później rozbudowane przez Kazimierza Wielkiego. Najlepiej zachowanym fragmentem są mury przy ruinach baszty Kowalskiej, niegdyś jednym z najważniejszych elementów o charakterze obronnym.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Nowym Sączu

Zakład, który został wybrany w Nowym Sączu przez Pogotowie Pogrzebowe, posiada wieloletnie doświadczenie w branży funeralnej. Firma stawia nacisk na indywidualne podejście do każdego Klienta, a także na udzielanie profesjonalnej pomocy na każdym etapie organizacji ceremonii pożegnalnej Osoby Zmarłej.

Zakład Pogrzebowy WIOLETA KULMA Nowy Sącz posiada szeroką, stale rozbudowywaną i unowocześnianą ofertę, by móc spełniać wszelkie oczekiwania Rodzin dotkniętych utratą osoby bliskiej. Wykwalifikowany personel firmy świadczy profesjonalne doradztwo przy wyborze trumien i innych akcesoriów funeralnych. Pomaga również odciążyć Klienta poprzez wypełnienie za niego wszelkich formalności urzędowych oraz tych związanych z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego. Zakład prowadzi sprzedaż dekoracji florystycznych, wieńców i wiązanek, również z żywych kwiatów. Do dyspozycji Klientów jest także profesjonalny trębacz, który uzupełni ceremonię o odpowiednią oprawę muzyczną. Dodatkowo wrażliwy na potrzeby Klientów personel oferuje toaletę i kosmetykę pośmiertną, włączając w to ubranie Osoby Zmarłej do pochówku. Zakład dysponuje własnym prosektorium z nowoczesną chłodnią, gdzie w razie potrzeby przeprowadzane są sekcje zwłok. W siedzibie firmy mieści się także kaplica pożegnalna. Zakład Pogotowia Pogrzebowego świadczy usługi całodobowo, włączając w nie krajowy transport zwłok ze wskazanego przez Rodzinę miejsca.

Cmentarze Nowego Sącza

Na terenie miasta znajduje się kilka cmentarzy, jednym z ciekawszych jest nowy cmentarz żydowski przy ulicy Rybackiej w Nowym Sączu. Kirkut został założony pod koniec XIX wieku, w następnych latach został poszerzony. Odbyło się na nim łącznie około 25 tysięcy pochówków. Obecnie zachowało się około 200 macew, wiele z nich ma wartość zabytkową. Jednym z ważniejszych punktów cmentarza jest grobowiec cadyka Chaima Halberstama – charyzmatycznego przywódcy chasydyzmu – odłamu judaizmu. Przy ulicy Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu znaleźć można również cmentarz wojskowy, jeden z trzech cmentarzy o tym charakterze w mieście. Jest to nieczynny obecnie, austriacki cmentarz z czasów I Wojny Światowej. Na terenie nekropolii znajduje się 53 pojedynczych grobów, w których pochowano żołnierzy austro-węgierskich i jednego żołnierza rosyjskiego.

Krematorium w Nowym Sączu

Na terenie Nowego Sącza nie funkcjonuje żadna spopielarnia zwłok. Zakłady pogrzebowe w Nowym Sączu, posiadające w swojej ofercie kremację, korzystają z usług krematoriów rozmieszczonych w innych miejscowościach województwa małopolskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe