fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy NOWAK Nowa Sól

ul. Szarych Szeregów 23, 67-100 Nowa Sól

801 12 12 12

696 094 257

Firma niesie wsparcie, zrozumienie i życzliwość każdemu człowiekowi w potrzebie.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Nowej Soli

Herb miasta Nowa SólNowa Sól jest miastem zlokalizowanym w zachodniej części Polski, w województwie lubuskim. Miasto to jest jednocześnie i gminą miejską, siedzibą gminy wiejskiej oraz siedzibą powiatu nowosolskiego. Miasto zaraz po Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim jest trzecim największym miastem w województwie. Jego powierzchnia wynosi 21,8 km2, a populacja sięga ponad 38 tys. mieszkańców. W Nowej Soli bardzo silnie rozwinięta jest między innymi branża motoryzacyjna, budowlana, metalowa i maszynowa. Swoje siedziby ma tutaj wiele przedsiębiorstw, co sprawia, że miasto jest jednym z większych ośrodków przemysłowych w tej części kraju.

Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, krzyżuje się tu wiele szlaków, znajduje się dworzec kolejowy, sanitarne lądowisko, a także port i stocznia. Przez Nową Sól przebiegają szlaki kolejowe oraz międzynarodowa droga wodna E30. Dzięki temu, że Nowa Sól przetrwała okres II Wojny Światowej, zachowało się wiele budynków o wieloletniej historii, między innymi mała odlewnia z 1897 roku czy też łaźnia miejska. Jednym z ciekawszych zabytków jest świątynia braci morawskich, wzniesiona w 1769 roku. Obecnie pełni ona funkcję szkolnej sali gimnastycznej.

Nowa Sól – Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe

Na terenie powiatu nowosolskiego w województwie lubuskim kompleksowe wsparcie świadczy Zakład Pogrzebowy NOWAK Nowa Sól, wyróżniony przez Pogotowie Pogrzebowe. Firma ta charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego człowieka w potrzebie, a także do każdej uroczystości i do wszystkich uczuć, jakie ma odzwierciedlać. Lubuski Dom Pogrzebowy posiada szeroką, stale rozbudowywaną i unowocześnianą ofertę, pozwalającą na spełnienie wszelkich oczekiwań Klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, a także cennej wiedzy z zakresu branży funeralnej i kamieniarskiej zakład pogrzebowy odciąża Rodzinę w stopniu maksymalnym. Pomocny personel wypełnia wszystkie formalności urzędowe, kościelne, cmentarne, a także występuje w imieniu Rodziny do instytucji takich jak ZUS i KRUS o przyznanie zasiłku pogrzebowego.

Pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje, dzięki czemu realizują przez całą dobę eksportację Osoby Zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji. Firma realizuje również usługi przewozu ciała na terenie kraju oraz transportu międzynarodowego. Personel zakładu pogrzebowego posługuje się trzema językami, co znacznie usprawnia formalności niezbędne przy transporcie zwłok spoza granic kraju. W siedzibie zakładu świadczącego profesjonalne usługi dla Pogotowia Pogrzebowego znajdują się różnorodne trumny i urny. Firma posiada również wszystkie niezbędne akcesoria funeralne, znicze, krzyże, tabliczki, klepsydry, a także odzież żałobną i galanterię nagrobną. Doświadczeni floryści i profesjonalni muzycy biorą na swoje barki kwestię oprawy kwiatowej i muzycznej w trakcie uroczystości. Dodatkowo zakład Pogotowia Pogrzebowego prowadzi prace cmentarne, montaż i demontaż nagrobków, wykonuje groby oraz dokonuje ekshumacji.

Cmentarze na terenie Nowej Soli

Na terenie Nowej Soli nie znajduje się zbyt wiele cmentarzy. Są tu dwie nekropolie komunalne, a także pamiątkowa tablica usytuowana w miejscu dawnego cmentarza żydowskiego przy ulicy Wyspiańskiego. Cmentarz żydowski założony został w II połowie XIX wieku, prawdopodobnie około 1870-1877 roku. Po II Wojnie Światowej kirkut ten został doszczętnie zdewastowany, w późniejszym czasie teren cmentarza zamieniono w zieleniec. Od paru lat na terenie dawnego kirkutu znajduje się pamiątkowy głaz, przypominający mieszkańcom Nowej Soli o dawnej nekropoli i jej historii.

Krematorium w Nowej Soli

W mieście nie ma żadnej spopielarni zwłok, dlatego też zakłady i domy pogrzebowe działające w mieście Nowa Sól, oferujące Klientom usługę kremacji, korzystają z usług firmy położonych w innych miejscowościach województwa lubuskiego.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe