fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CZECH Mikołów

ul. Salamander 6, 43-170 Łaziska Górne

801 12 12 12

32 224 31 02

Zakład Pogrzebowy CZECH świadczy szeroko rozumiane usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Mikołowie

Herb Miasta MikołówMikołów jest miastem na prawach powiatu, położonym w województwie śląskim. Według ostatnich danych liczba ludności miasta wynosiła ponad 41 tys. mieszkańców, natomiast powierzchnia 79,21 km². Przez większość swojej historii Mikołów był miastem handlowym, natomiast w XX powstało wiele dużych zakładów przemysłowych. Na jego terenie działa jedyna w Polsce kopalnia doświadczalna Barbara. Jest ona również jedyną w Europie placówką naukowo-badawczą posiadającą podziemny poligon doświadczalny. Firma zajmuje się atestacją urządzeń dopuszczanych do pracy w kopalniach oraz zapewnieniem bezpieczeństwa i zwalczaniem zagrożeń gazowych i pyłowych. Do najważniejszych zabytków miasta należą między innymi:

  • kamienice w śródmieściu,
  • Duże i Małe Planty,
  • budynek przy ulicy Krakowskiej 33, którego historia może sięgać średniowiecza
  • a także wiele obiektów sakralnych.

Na terenie Mikołowa działa dziewięć parafii Kościoła katolickiego, kościoły protestanckie oraz zbór Świadków Jehowy.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe w miejscowości Mikołów

Dla Pogotowia Pogrzebowego w Mikołowie swoje profesjonalne usługi świadczy firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Firma Usługi Pogrzebowe Czech, której właścicielem jest pan Dariusz Czech, swą działalność na rynku funeralnym rozpoczęła w 1990 roku. Zakład wyróżnia indywidualne podejście do każdego Klienta, a także dbałość o szczegóły i skrupulatne podejście do każdej wykonywanej usługi. Zakład pogrzebowy świadczy usługi pogrzebowe o charakterze kompleksowym na terenie województwa śląskiego, ale także wszędzie tam, gdzie życzy sobie tego Rodzina Zmarłego. Kompetentni pracownicy służą pomocą w każdej kwestii. Pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności zarówno w urzędach, kancelarii parafialnej, jak i na cmentarzu. Na upoważnienie Rodziny mogą wystąpić w Jej imieniu o zasiłek pogrzebowy i inne należne świadczenia.

Zakład pogrzebowy Czech Mikołów organizuje zarówno pogrzeby wyznaniowe, jak i uroczystości świeckie z udziałem mistrza ceremonii. Zajmuje się on przygotowaniem i wygłoszeniem mowy pożegnalnej na cześć Zmarłego, dba o oprawę muzyczną oraz czuwa nad prawidłowym przebiegiem pogrzebu. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie Klientów dom pogrzebowy realizuje nie tylko pogrzeby tradycyjne, ale też urnowe. W siedzibie firmy dostępny jest szeroki asortyment utensyliów pogrzebowych. Urny, trumny, krzyże, tabliczki nagrobne oraz inne akcesoria wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dostępne w konkurencyjnych cenach. Dom pogrzebowy dysponuje nowoczesnym budynkiem, w którym znajduje się kaplica do dyspozycji Klientów oraz pomieszczenia chłodnicze.

Dodatkowo firma posiada karawany o bardzo wysokim standardzie wizualnym i użytkowym. Dzięki temu jest w stanie zapewnić bezpieczny i sprawny transport zwłok zarówno w kraju, jak i za granicą. Dodatkowo w ofercie firmy znajdziemy usługi florystyczne, oprawę muzyczną ceremonii, możliwość wykopania grobów na wskazanym cmentarzu wraz z całoroczną opieką nad nimi, a także usługi ekshumacji.

Cmentarze na terenie Mikołowa

Oprócz działających na terenie miasta cmentarzy parafialnych i komunalnych istnieje aktualnie nieczynny Nowy Cmentarz Żydowski. Prawdopodobnie został założony w XVIII wieku, najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z roku 1726. Na cmentarzu pochowani są wyznawcy judaizmu z Mikołowa i okolic. Nekropolia przetrwała II Wojnę Światową praktycznie bez zniszczeń, ale po jej zakończeniu cmentarz został zamknięty. Zachowało się na nim prawie 300 nagrobków, ale obecnie nie ma możliwości zwiedzania nekropolii.

Pogrzeby Mikołów – krematoria na terenie Mikołowa

Na terenie Mikołowa nie działa żadne krematorium. Wszystkie zakłady pogrzebowe w miejscowości Mikołów, które organizują pogrzeby i oferują usługi kremacji, współpracują ze spopielaniami zwłok zlokalizowanymi w okolicach miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe