Kremacja Warszawa – Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Śmierć kogoś najbliższego to zawsze dla Rodziny traumatyczne przeżycie, wywołujące ogromny ból i smutek. Osoby pozostające w takim stanie nierzadko nie wiedzą, od czego zacząć przygotowania do pochówku swojego Bliskiego. W takiej sytuacji wszechstronną i profesjonalną pomocą służą kompetentni i empatyczni pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, którzy ze zrozumieniem otaczają opieką każdą osobę potrzebującą zorganizować uroczystość pogrzebową. Istniejąca od 1945 roku firma świadczy nieprzerwanie kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie Warszawy. Tradycja, ogromne doświadczenie i wszechstronna wiedza zespołu są gwarantem, że każda ceremonia pogrzebowa zostanie przygotowana i przeprowadzona starannie, z dbałością o każdy nawet najdrobniejszy szczegół oraz z poszanowaniem wszelkich życzeń i potrzeb Rodziny. MPUK ma doświadczenie w organizacji pogrzebów zarówno wyznaniowych (np. katolickich czy prawosławnych), jak i świeckich prowadzonych przez Mistrza Ceremonii oraz państwowych z asystą honorową Wojska Polskiego.

Karawan Jaguar Zakład Pogrzebowy MPUK Warszawa

Oferta usług pogrzebowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Dzięki ogromnemu wieloletniemu doświadczeniu i doskonałej znajomości rynku usług funeralnych Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ciągle się rozwija i poszerza ofertę swoich usług, dostosowując ją do potrzeb każdego Klienta, jego życzeń, oczekiwań oraz sytuacji finansowej. Pomoc osobom w tych najtrudniejszych chwilach rozpoczyna się już od momentu pierwszego kontaktu, kiedy trzeba dopełnić szeregu często przytłaczających formalności w urzędach i instytucjach. Rozumiejąc w pełni tę sytuację, odpowiedzialni pracownicy po stosownym upoważnieniu mogą wyręczyć Klienta w tych skomplikowanych czynnościach. Zgromadzą niezbędną dokumentację oraz ustalą terminy w kancelariach kościelnych, cmentarnych i innych. Również w przypadku pogrzebu państwowego wszelkie ustalenia można powierzyć kompetencji pracowników MPUK, którzy dopilnują każdego szczegółu ceremoniału wojskowego. Współpracując z większością warszawskich cmentarzy MPUK skutecznie doradza swoim Klientom w kwestii wyboru najbardziej stosownego miejsca pochówku, pośrednicząc również w jego wykupieniu. Bardzo istotne jest to, że MPUK dokładając wszelkich starań, aby każda uroczystość była zorganizowana starannie i godnie, z szacunkiem zarówno dla Zmarłego jak i jego pogrążonej w żałobie Rodziny, stara się jednocześnie dostosować cenę usługi do możliwości finansowych Klienta. Dzięki flocie luksusowych, specjalistycznych karawanów eksportacja ciała odbywać się może całodobowo z każdego miejsca w Warszawie i okolic wprost do nowoczesnego certyfikowanego  prosektorium. Zapewnia ono godne warunki przechowania ciała oraz profesjonalne przygotowanie do pochówku poprzez wykonanie toalety, balsamacji i tanatokosmetyki. Uczestnicy ceremonii pogrzebowej mogą liczyć na komfortowy transport na cmentarz, do kościoła, kaplicy czy innego wskazanego miejsca. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie pogrzebu może na miejscu w firmie, lub korzystając z katalogów oraz fachowej pomocy pracowników wybierać spośród obszernej oferty trumien dębowych, sosnowych lub olchowych, w różnych wzorach i kolorach. Jeśli na życzenie Rodziny lub samego Zmarłego pogrzeb jest poprzedzony kremacją, to w ofercie są skromne, ale eleganckie trumny kremacyjne oraz oczywiście najróżniejsze klasyczne lub nowoczesne urny na prochy, wykonane z takich materiałów jak kamień, metal, drewno, kompozyt czy ceramika. Firma zapewnia kremacje wykonane w sposób bezpieczny, z zachowaniem najwyższej jakości usług, w konkurencyjnych cenach. Każdej ceremonii zawsze towarzyszą kwiaty w postaci wieńców, wiązanek, koszy czy bukietów wyrażając uczucia szacunku, miłości, a jednocześnie smutku i żalu po stracie. Dzięki własnej pracowni florystycznej MPUK realizuje zamówienia wszelkiego rodzaju kompozycji kwiatowych zgodnie z gustami Rodziny, a także innych uczestników pogrzebu. Są one eleganckie, gustowne i wykonane niezwykle starannie, z wykorzystaniem najpiękniejszych żywych kwiatów i dodatków, zgodnie z zaleceniami i preferencjami osób zamawiających.

 

Oprawa florystyczna MPUK Warszawa

 

Aby uświetnić ceremonię pogrzebu oraz dodać jej indywidualnego charakteru MPUK oferuje oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Na stosownych klepsydrach, pracownicy biura redagują i drukują najważniejsze informacje o pogrzebie, oraz na życzenie najbliższych rozwieszają we wskazanych miejscach. Można również zamówić nekrologi, epitafia, obrazki pamiątkowe dla uczestników pogrzebu, pamiątkowe księgi kondolencyjne oraz tabliczkę na trumnę. Zakład zapewnia możliwość pożegnania się ze swoim Bliskim w ciszy i skupieniu jeszcze przed ceremonią pogrzebową w eleganckiej sali pogrzebowej lub w kaplicy. Zwykle po pogrzebie członkowie najbliższej Rodziny pragną się spotkać w swoim gronie i powspominać Zmarłego, więc MPUK służy również pomocą w organizacji konsolacji. Osoby zainteresowane mogą znaleźć szereg niezwykle przydatnych informacji i porad oraz ofertę usług na firmowej stronie internetowej. Tam również na życzenie Rodziny można umieścić informacje o pogrzebie oraz kilka słów o Zmarłym na specjalnych stronach upamiętniających. Ostatnie trudne czasy wymuszają szukanie coraz to nowych rozwiązań, również w branży funeralnej. Dla osób, które nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w ceremonii pogrzebowej MPUK udostępnia transmisję online dzięki kamerze streamingowej i dostępowi do Internetu. Dodatkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ma w swojej szerokiej ofercie usługi kamieniarskie oraz możliwość wyboru nagrobka z wielu różnych materiałów, a pracownicy fachowo udzielają rad na temat konserwacji i pielęgnacji każdego z nich, tak aby zachował swój piękny wygląd przez długie lata. Osoby, które z jakiegoś względu nie mogą zadbać na bieżąco o nagrobek swojego bliskiego, mogą skorzystać z usługi polegającej na opiece nad grobem.

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. ciągle się rozwija i rozbudowuje ofertę usług pogrzebowych, tak aby każdy Klient, który powierza organizację pogrzebu swojego Bliskiego, był w pełni usatysfakcjonowany. Pracownicy z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do każdego zlecenia i realizują wszystkie, nawet najbardziej nietypowe życzenia. Dzięki takiemu podejściu, zrozumieniu ludzi w tak trudnej sytuacji, delikatności i profesjonalizmowi, MPUK  zyskał sobie zaufanie i szacunek Klientów. Świadczą o tym wpisy z podziękowaniami i wyrazami uznania dla firmy i jej pracowników. Miejskiemu Zakładowi Usług Komunalnych zaufały Rodziny wielu znanych i znamienitych osób, którym organizował uroczystości ostatniego pożegnania.

Siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ma swoją główną siedzibę w Warszawie przy ul. Nakielskiej 3, oraz wiele oddziałów na terenie całej Warszawy – zakłady pogrzebowe Warszawa. We współpracy z Grupą Pogotowie Pogrzebowe świadczy usługi m.in. na terenie Śródmieścia – ul. Orla 5 i Mokotowa – ul. Sandomierska 23. Można tam dopełnić wszystkich formalności związanych z pogrzebem, a pracownicy są dostępni całodobowo przez siedem dni w tygodniu, w punkcie przy ul. Redutowej 25.

Ceremonia Pogrzebowa MPUK Warszawa