Pogrzeby Warszawa – Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Odejście kogoś najbliższego jest zawsze traumatycznym przeżyciem dla Rodziny. Ból i  obezwładniający smutek w tej sytuacji powodują, że trudno skupić się na jakichkolwiek sprawach organizacyjnych związanych z pogrzebem, które wiążą się często z dopełnieniem bardzo wielu formalności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób będących w tak trudnej sytuacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oferuje kompleksową pomoc we wszystkich sprawach związanych z pochówkiem i organizacją ceremonii pogrzebowej. Istniejący nieprzerwanie od 1945 roku zakład dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu gwarantuje rzetelne i profesjonalne wykonanie usługi pogrzebowej. Zespół pracowników z empatią i zrozumieniem otacza opieką pozostającą w żałobie Rodzinę. Zakład ciągle się rozwija i dostosowuje do zmieniającego się  rynku usług funeralnych oraz potrzeb i oczekiwań Rodzin. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu organizuje pogrzeby wyznaniowe (np. katolickie czy prawosławne), świeckie, a także państwowe z asystą honorową Wojska Polskiego.

Obszar działania firmy w ramach współpracy z Grupą Pogotowie Pogrzebowe możecie Państwo sprawdzić na następującej podstronie – zakłady pogrzebowe Warszawa.

Karawan MPUK Warszawa

 

Usługi pogrzebowe oferowane w Miejskim Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Rozumiejąc wciąż zmieniający się rynek, Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych poszerza ofertę usług pogrzebowych, dostosowując ją do potrzeb i możliwości finansowych osób organizujących pogrzeb. Zaangażowani pracownicy ze zrozumieniem i delikatnością podchodzą do każdego Klienta, aby maksymalnie ułatwić mu załatwianie wszelkich formalności, a nawet go wyręczyć. Po stosownym upoważnieniu mogą w jego imieniu załatwić wiele spraw w urzędach i kancelariach, w porozumieniu z Klientem ustalają terminy, mogą nawet wybrać i kupić miejsce na cmentarzu, ponieważ MPUK współpracuje z większością warszawskich cmentarzy. Jeśli pogrzeb jest państwowy i odbędzie się w asyście Wojska Polskiego, to Klienci mogą także w tej sprawie zaufać doświadczeniu i kompetencjom pracowników, którzy dopilnują każdego szczegółu ceremoniału wojskowego. MPUK dokłada wszelkich starań, aby każda uroczystość była przygotowana i przeprowadzona na najwyższym poziomie, a Rodzina otrzymała wszelkie wsparcie. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów organizujących pogrzeb, MPUK stara się, aby ceny usług dostosowane były do możliwości finansowych Klienta. Eksportacja ciała osoby zmarłej może odbywać się całodobowo na terenie Warszawy i okolic, a służy temu flota eleganckich specjalistycznych karawanów obsługiwanych przez odpowiednio wyszkolonych i przygotowanych pracowników. Następnie ciało jest przechowywane w nowoczesnym prosektorium, gdzie zostaje w sposób profesjonalny przygotowane do pochówku poprzez wykonanie toalety i tanatokosmetyki, oraz balsamacji, która jest zalecana szczególnie przy transporcie na znaczne odległości. W przypadku tradycyjnego pochówku zakład przygotował do wyboru szeroką gamę różnorodnych trumien w wielu wzorach i kolorach, wykonanych z różnych rodzajów drewna, a pracownicy doradzą jakiego wyboru dokonać. Coraz częściej przed pochówkiem dokonuje się spopielenia zwłok, do którego wykorzystuje się skromniejsze, ale również eleganckie, wykonane z surowego drewna trumny kremacyjne. Natomiast na prochy przeznaczone są piękne urny w wielu stylach od klasycznych poprzez nowoczesne, wykonane z kamienia, metalu, drewna, kompozytu lub szkła. Niewątpliwą ozdobą i nieodzownym elementem każdej uroczystości pogrzebowej są kwiaty od członków Rodziny, przyjaciół i znajomych, które wyrażają szacunek, miłość i wdzięczność. Żałobnik może dokonać wyboru i zamówić elegancką wiązankę, wieniec, kosz lub bukiet, który zostanie starannie wykonany we własnej pracowni florystycznej z najwyższej jakości pięknych, żywych kwiatów i dodatków.

 

Wieńce i stroik na urnę MPUK Warszawa

 

Aby ceremonia nabrała nastrojowego i indywidualnego charakteru MPUK proponuje Klientom oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków, którzy sprawią, że ceremonia będzie oryginalna i wzruszająca. Aby poinformować o miejscu i dacie pogrzebu w biurze zakładu redaguje się i drukuje stosowne klepsydry, które pracownicy rozwieszają we wskazanych miejscach. Można tu również zamówić epitafia i nekrologi, oraz obrazki pamiątkowe dla uczestników pogrzebu, oraz elegancką księgę kondolencyjną. Zakład pogrzebowy posiada również różnorodne utensylia pogrzebowe takie jak tabliczki i krzyże oraz dewocjonalia. Rodzina i bliscy Zmarłego mogą się z nim pożegnać w ciszy i spokoju jeszcze przed uroczystością pogrzebową w sali pogrzebowej lub kaplicy. Natomiast po pogrzebie jest możliwość zamówienia eleganckiej konsolacji dla członków najbliższej Rodziny. Obszerna i bogata strona internetowa firmy zawiera m.in. szczegółowy opis wszystkich usług oraz galerię zdjęć. Ilość zawartych tam informacji może być pomocna przy wyborze usług i utensyliów. Znajduje się tam również bardzo praktyczny poradnik pogrzebowy z szeregiem przydatnych informacji i porad dotyczących pogrzebu. Natomiast na specjalnej stronie upamiętniającej można zamieścić informacje o pogrzebie i o Zmarłym. Najnowszą usługą, która jest odpowiedzią na trudne obecnie czasy, jest transmisja ceremonii pogrzebowej online dla osób, które nie mogą na niej być obecne osobiście. Dodatkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oferuje profesjonalne usługi kamieniarskie i ogromny wybór nagrobków w różnych wzorach i kolorach wykonanych z różnych trwałych materiałów. Każdy Klient może liczyć również na fachowe doradztwo w kwestii wyboru pomnika, oraz jego konserwacji i pielęgnacji tak, aby zachował swój piękny wygląd przez długie lata. Coraz częściej się zdarza, że rodzina z jakichś względów nie może się opiekować grobem swojego Bliskiego, wtedy odpowiedzialni pracownicy MPUK zaopiekują się grobem i zadbają o jego nienaganny wygląd.

Ceremonia Pogrzebowa MPUK Warszawa Mokotów

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. to firma ciągle poszerzająca ofertę usług i dostosowująca się do potrzeb i oczekiwań każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby każda ceremonia ostatniego pożegnania była przygotowana i przeprowadzona starannie i z dbałością o każdy szczegół. Wszyscy pracownicy zdają sobie sprawę, jak ta uroczystość jest ważna dla pozostających w żałobie członków Rodziny, dlatego każdą ceremonię pogrzebową przygotowują skrupulatnie z uwzględnieniem wszystkich życzeń. Dzięki rzetelnemu podejściu do swojej pracy serdecznemu traktowaniu Rodzin, które oczekują wsparcia i okazywanej im pomocy zakład zyskał sobie renomę i zaufanie klientów. MPUK otrzymuje wiele podziękowań i wyrazów uznania, może się też poszczycić tym, że zaufały mu Rodziny wielu znanych i znamienitych osób, którym MPUK organizował ceremonie ostatniego pożegnania.

Miejsce prowadzenia działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Główna siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych mieści się w Warszawie przy ul. Nakielskiej 3, a oddziały znajdują się w wielu innych miejscach Warszawy. We współpracy z Grupą  Pogotowie Pogrzebowe świadczy usługi na terenie Śródmieścia- ul. Orla 5 – (zakłady pogrzebowe Warszawa Śródmieście), oraz Mokotowa- ul. Sandomierska 23. Na miejscu można dopełnić wszelkich formalności i zamówić usługę pogrzebu, a pracownicy są dostępni całodobowo każdego dnia tygodnia, w punkcie przy ul Redutowej 25.