Informacje o Zakładzie Pogrzebowym EXITUS

Zakład Pogrzebowy EXITUS to rodzinna firma z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem na rynku usług funeralnych, która może się poszczycić ogromną renomą i zaufaniem Klientów. Zakład miał zaszczyt organizować pochówki wielu znamienitych i znanych osób. Zespół odpowiedzialnych i kompetentnych pracowników dokłada wszelkich starań, aby każda ceremonia była zorganizowana na najwyższym poziomie staranności, a Rodzina pogrążona w żałobie otoczona fachową opieką i wsparciem we wszystkich sprawach związanych z pochówkiem. Pracownicy pomagają na każdym etapie przygotowań, realizując z zaangażowaniem i empatią potrzeby i życzenia zleceniodawcy, tak aby uroczystość ostatniego pożegnania była zorganizowana godnie i pięknie z najwyższym szacunkiem dla Zmarłego. Klienci mogą dopełnić wszelkich niezbędnych formalności w biurach Zakładu, tam też dokonać wyboru wszelkich utensyliów z ekspozycji. Do dyspozycji Klientów jest także firmowa strona internetowa ze szczegółowym opisem usług, z galerią zdjęć oraz niezwykle przydatnym poradnikiem pogrzebowym zawierającym szereg przydatnych porad i informacji związanych z pochówkiem.

Usługi, które wykonuje Zakład Pogrzebowy EXITUS

Każdy Klient Zakładu Pogrzebowego EXITUS Otwock może mieć pewność, że zostanie potraktowany indywidualnie i kompleksowo. Pracownicy udzielają wszelkiej pomocy na każdym etapie planowania i przygotowań uroczystości. Starają się maksymalnie odciążyć Rodzinę pogrążoną w żałobie, która często w takiej sytuacji nie jest w stanie dopełnić skomplikowanych formalności w różnych urzędach i instytucjach. Eksportacja zwłok może się odbywać całodobowo zarówno na terenie całej Polski, jak i poza granicami, dzięki flocie specjalistycznych karawanów marki Mercedes-Benz oraz odpowiedzialnym i przeszkolonym pracownikom, którzy w imieniu zleceniodawcy załatwiają konieczne dokumenty i pozwolenia na granicy i w urzędach konsularnych. Także uczestnicy uroczystości pogrzebowej mają zapewniony komfortowy transport autokarowy na cmentarz. Firma posiada nowoczesne prosektoria zatrudniające specjalistów o wysokich kwalifikacjach, w których przeprowadza się sekcje zwłok na zlecenie właściwych instytucji. W chłodniach przechowuje się w godnych warunkach ciała zmarłych oraz przygotowuje do pochówku poprzez wykonanie toalety pośmiertnej, tanatokosmetyki lub balsamowania, które szczególnie jest polecane, jeśli ciało musi być transportowane na znaczne odległości. Certyfikowani pracownicy dokonuję także rekonstrukcji powypadkowej, co jest niezwykle trudnym zadaniem, ale Rodziny często potrzebują takiej usługi. Osoba zmarła jest także ubierana, a do wyboru są eleganckie komplety odzieży damskiej i męskiej, łącznie z bielizną, obuwiem i dodatkami.

 

Kaplica pożegnalna Zakładu Pogrzebowego Exitus

 

W przypadku tradycyjnego pochówku zakład ma w ofercie szereg trumien wykonanych z różnego rodzaju drewna, w wielu wzorach i kolorach. Jeśli jest takie życzenie Osoby Zmarłej lub Rodziny, to pochówek może być poprzedzony kremacją, którą zakład wykonuje we własnym nowoczesnym krematorium w Otwocku, które spełnia wszelkie wymagane normy sanitarne, techniczne i dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Przy krematorium jest przygotowana specjalna sala pożegnań, gdzie najbliższa Rodzina może w komfortowych warunkach pożegnać Zmarłego. Do spopielenia ciała zakład oferuje specjalne trumny z surowego drewna lub z innych ekologicznych materiałów oraz oczywiście urny na prochy. W ofercie są piękne urny wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, kamień naturalny (różne rodzaje), ceramika oraz kompozyt. We własnej pracowni profesjonalne florystki wykonują na życzenie Klientów wszelkiego rodzaju bukiety, wiązanki i wieńce oraz nowoczesne kosze i kompozycje wyłącznie z żywych i świeżych kwiatów. Są one tradycyjnym, pięknym dodatkiem do każdej uroczystości pogrzebowej i wyrażają szacunek, pamięć, miłość i smutek z powodu straty. Kwiaty są dostarczane do kościoła lub na cmentarz. Aby uroczystość zyskała niepowtarzalny nastrój i indywidualny charakter zakład organizuje oprawę muzyczną w wykonaniu zawodowych muzyków. Informacje o pogrzebie są redagowane i drukowane na klepsydrach oraz nekrologach. Dodatkowo firma wykonuje usługi cmentarne takie jak pogłębianie i kopanie grobów ziemnych murowanie i odnawianie istniejących komór grobowych, budowa fundamentów pod pomniki. W ustawowych terminach od jesieni do wiosny rzetelnie i fachowo pracownicy dokonują ekshumacji, przeniesienia lub spalenia zwłok, lub szczątków ludzkich oraz ponownie je grzebią. Wcześniej pracownicy biura doradzają w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, a kiedy jest taka potrzeba, to również pomagają w znalezieniu i wykupieniu miejsca na cmentarzu.

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego EXITUS z wielkim zaangażowaniem i zrozumieniem służą pomocą każdemu Klientowi w zaplanowaniu i przygotowaniu uroczystości pogrzebowej tak, aby była ona godna i z pełnym szacunkiem dla Zmarłego i jego Rodziny. Doświadczenie i profesjonalizm zespołu pracowników jest gwarantem pięknej i przeprowadzonej na najwyższym poziomie staranności uroczystości ostatniego pożegnania.

Adresy Zakładu Pogrzebowego EXITUS

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego EXITUS całodobowo, przez siedem dni w tygodniu służą pomocą w kompleksowej organizacji pogrzebu w Mińsku Mazowieckim przy ul. 1-go PLM „Warszawa” i przy ul. Kościelnej 4, w Otwocku przy ul. Kościelnej 1a oraz w Siedlcach przy ul. Poniatowskiego 3, szczegóły oferty można sprawdzić na podstronie Zakład Pogrzebowy EXITUS Siedlce.