Idea działalności Zakładu Pogrzebowego EXITUS

Ta rodzinna firma, funkcjonuje na rynku usług pogrzebowych od 1991 roku. Od tego czasu towarzyszy Rodzinom pogrążonym w żałobie po stracie najbliższej osoby. Opierając swoje działanie na wiedzy zdobytej w ciągu wielu lat, nieprzerwanej pracy, zakład zyskał renomę nie tylko na terenie Siedlec, ale również w całym województwie mazowieckim, szczegółową współpracę można sprawdzić tutaj – zakłady pogrzebowe mazowieckie. Swoim zaufaniem obdarzyły go zarówno osoby prywatne, w tym znane osobistości ze świata kultury, jak i show-biznesu, oraz instytucje publiczne i rządowe. Tym, co wyróżnia Firmę Pogrzebową EXITUS jest pełen profesjonalizm, wyjątkowo szeroka oferta, obejmująca wszystkie usługi funeralne oraz nowoczesna infrastruktura i zaplecze techniczne.

Oferta Przedsiębiorstwa Pogrzebowego EXITUS

Zakład Pogrzebowy EXITUS Zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów, realizując wszelkie niezbędne działania, wymagane po stwierdzeniu czyjejś śmierci. Wszystkie prace wykonywane są przez młody, profesjonalnie przeszkolony zespół, który dokłada wszelkich starań, by wesprzeć Rodzinę Zmarłego. Klienci mogą liczyć na merytoryczną pomoc w zakresie wszelkich czynności o charakterze formalno – urzędowym w kancelariach parafialnych i cmentarnych oraz fachowe doradztwo przy wyborze akcesoriów pogrzebowych. Realizacja poszczególnych etapów pogrzebu przebiega zgodnie z ustaleniami dokonanymi w czasie spotkania z Rodziną Zmarłego lub innymi organizatorami pogrzebu. Wszystkie rozmowy przebiegają w atmosferze życzliwości, tak by zapewnić maksymalny komfort i dyskrecje w tych trudnych chwilach. Przez lata najchętniej wybieraną w Polsce formą pochówku był pogrzeb trumienny. Ostatnio wzrosło zapotrzebowanie na pogrzeby urnowe, poprzedzone kremacją. Wieloletnie doświadczenie pozwala profesjonalnie zorganizować pochówek zarówno w jednej, jak i drugiej formie. By móc przeprowadzać pogrzeby urnowe na najwyższym poziomie, zakład uruchomił w 2015 roku własne krematorium. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, na którego terenie pracują zeroemisyjne, ekologiczne urządzenia. Personel firmy oferuje fachowe doradztwo w zakresie wyboru niezbędnych akcesoriów pogrzebowych (urny, trumny, sarkofagi, krzyże, tabliczki, obrazki pamiątkowe, odzież dla Zmarłego itp.), jak również szczegółowo informuje co do procedur i przepisów prawnych. Na życzenie Rodzin organizowane są ceremonie o charakterze religijnym lub świeckim. Każda uroczystość organizowana przez zakład odznacza się wyjątkowym i niepowtarzalnym charakterem. Jest to możliwe dzięki temu, że pracownicy dokładają wszelkich starań, by odzwierciedlała ona indywidualne oczekiwania Klientów co do jej przebiegu. Ma to miejsce zarówno w przypadku wyboru akcesoriów pogrzebowych, określenia charakteru, jak i formy ceremonii oraz jej oprawy. Firma zapewnia udział profesjonalnych muzyków, którzy na życzenie Rodzin wykonają wybrany repertuar żałobny. Ponadto przedsiębiorstwo prowadzi własną pracownię florystyczną, w której powstają niepowtarzalne kompozycje kwiatowe.

 

Karawany Zakładu Pogrzebowego EXITUS

 

Pracownicy domu pogrzebowego troszczą się również o przewiezienie ciała Zmarłego do chłodni. Zlecenia na eksportacje przyjmowane są przez całą dobę i wykonywane są na terenie całego kraju. Na wyposażeniu firmy są eleganckie karawany marki Mercedes-Benz, które zapewnią zarówno transport z miejsca zgonu, jak i również uroczyste przewiezienie ciała Zmarłego na cmentarz. Zakład posiada mobilne kapsuły chłodzące oraz własną chłodnię stacjonarną, która zapewnia właściwe warunki sanitarne do przechowania oraz przygotowania ciała Zmarłego do ceremonii. Śmierć bliskiej Osoby wiąże się z wieloma traumatycznymi przeżyciami. Aby uczynić moment ostatniego pożegnania, możliwie najmniej bolesnym firma wykonuje kompleksowe zabiegi z dziedziny tanatokosmetyki, rekonstrukcji powypadkowej oraz balsamowania. Dwa ostatnie to specjalistyczne czynności, zakładające wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Z tego powodu nie każdy zakład pogrzebowy może sobie pozwolić na świadczenie tego typu usług. Firma może poszczycić się profesjonalnym wyposażeniem pozwalającym na wykonanie takich zabiegów oraz zatrudnianiem wykwalifikowanych, dyplomowanych specjalistów w tej dziedzinie. Wszystkie czynności przy Zmarłym wykonywane są z należytym szacunkiem, delikatnością i powagą. Poza wyżej wymienionymi usługami firma zajmuje się wykonywaniem prac cmentarnych związanych z przygotowaniem grobu oraz przeprowadza ekshumacje.

Kontakt z Domem Pogrzebowym EXITUS

Biuro firmy mieści się w Siedlcach przy ul. Poniatowskiego 3 – Zakłady Pogrzebowy EXITUS Siedlce. Pod tym adresem Klienci zawsze znajdą niezbędne wsparcie, dobre słowo oraz kompetentną i życzliwą obsługę. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią pojawiające się wątpliwości. Usługi pogrzebowe na terenie Siedlec świadczone są przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia.