Historia Zakładu Pogrzebowego Exitus

Rodzinna firma-Zakład Pogrzebowy EXITUS-powstała w 1991 roku z myślą o ludziach pogrążonych w żałobie, bólu, smutku i bezradności. Utrata bliskiej osoby jest traumatycznym wydarzeniem, niestety nieodłącznym i nieuniknionym elementem naszego życia. W tak ciężkich chwilach najważniejsze jest wsparcie, opieka, niesamowita wrażliwość i dyskrecja, a także sprawienie by uczucie samotności zniknęło jak najszybciej, a zastąpiło je poczucie kontroli nad tym, co dzieje się wokół. Firma świadczy kompleksowe usługi funeralne na terenie województwa mazowieckiego, swoją pomocą obejmuje każdy etap organizacji pochówku pełnego godności, szacunku, klasy i należytej powagi. Dokładny obszar działania w ramach współpracy z Pogotowiem Pogrzebowym można sprawdzić w zakładce zakłady pogrzebowe mazowieckie.

Oferta Zakładu Pogrzebowego Exitus

Pomocna dłoń właścicieli i zaufanych pracowników Zakładu Pogrzebowego EXITUS Otwock skierowana jest w stronę każdego człowieka, bez względu na jego światopogląd, wyznawaną religię czy sytuację finansową. Posługa na rzecz osób zmarłych i ich Rodzin to pasja, którą każdego dnia od prawie 30 lat wykonuje kadra firmy. Ich wieloletnie doświadczenie i zdobyta ciężką pracą wiedza są nieodłącznym elementem planowania i organizacji ceremonii pogrzebowej. Już od pierwszych chwil, czyli formalności, jakie należy wypełnić, Rodzina może czuć się otoczona opieką, bowiem w jej imieniu personel dokona niezbędnych czynności w urzędach, kościołach, na cmentarzach oraz pomoże w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego. Fachowe doradztwo obsługi dotyczy nie tylko dokumentacji, ale także doboru odpowiednich akcesoriów funeralnych, trumien i urn. W ofercie zakładu dostępne są trumny z drewna sosnowego i dębowego, specjalnie wyselekcjonowanego i charakteryzującego się wysoką jakością. Ponadto, dostępne są także trumny kremacyjne drewniane i ekologiczne. Urny dostępne w zakładzie są zarówno ceramiczne, kamienne, drewniane, jak i kompozytowe, czyli wykonane z materiałów mieszanych. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każda Rodzina bez zbędnych obaw dokona satysfakcjonującego wyboru. Zaplecze zakładu wyposażono również w szeroki wachlarz dekoracji kwiatowych, przygotowywanych przez zespół profesjonalnych florystów. Wszystkie dostępne w ofercie stroiki, bukiety, wieńce, wiązanki i pozostałe kompozycje kwiatowe wykonane zostały ze świeżych kwiatów, uprzednio przechowywanych w specjalistycznych chłodniach. Oprawę muzyczną ceremonii zapewniają profesjonalni muzycy, takie rozwiązanie sprawia, że uroczystość zyskuje wzruszający charakter pełen wspomnień i powagi.

 

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego EXITUS

 

Właściciele zakładu mając na uwadze każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, zawarli w ofercie usługę krajowego i międzynarodowego przewozu osób zmarłych, przy użyciu karawanów dostosowanych do wymogów unijnych, technicznych i sanitarnych. Doskonała znajomość przepisów międzynarodowych oraz współpracy z konsulatami i ambasadami gwarantują bezpieczeństwo i sprawność wykonywania usługi. Wykwalifikowany i stale pogłębiający wiedzę personel całodobowo dokonuje eksportacji osoby zmarłej z miejsca zgonu, niezależnie od lokalizacji wskazanej przez Rodzinę. Możliwy jest odbiór zarówno z domu, hospicjum, szpitala bądź zakładu opiekuńczego. Zaplecze firmy to nowoczesne chłodnie, prosektorium, gdzie obsługa dokonuje toalety pośmiertnej, wykonuje czynności z zakresu tanatopraksji i balsamowania zwłok, a także sekcje i rekonstrukcje powypadkowe w przypadku deformacji i ciężkich uszkodzeń ciała. Oferta zakładu zawiera garderobę dla osób zmarłych, gwarantującą jej nienaganną prezencję w momencie ostatniego pożegnania z Rodziną, bliskimi i pozostałymi uczestnikami. Usługi oferowane przez firmę to także czynności cmentarne takie jak wykupienie miejsca pod budowę grobu w imieniu Rodziny. Istnieje możliwość wykonania grobu tradycyjnego oraz murowanego, z materiałów najwyższej jakości.

Główne biuro Zakładu Pogrzebowego Exitus

Poza biurami na terenie Warszawy Zakład Pogrzebowy EXITUS oferuje klientom wizytę w innych lokalizacjach. Kompleksowe usługi funeralne świadczone są przez dyskretny personel w Otwocku, Siedlcach i Mińsku Mazowieckim. Pomoc uzyskać można w Otwocku przy ulicy Kościelnej 1a, w Siedlcach przy ul. Poniatowskiego 3 a w Mińsku Mazowieckim pod dwoma adresami: ul. 1-go PLM „Warszawa” oraz ul. Kościelna 4. Personel pozostaje do dyspozycji Rodzin przez 24 godziny na dobę, codziennie, również niedziele i święta.