Zakład Pogrzebowy EXITUS

Zakład Pogrzebowy EXITUS to rodzinna firma, istniejąca na rynku usług funeralnych nieprzerwanie od 1991 roku. Zakład świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie i pomaga osobom, które dotknęła śmierć kogoś bliskiego, na każdym etapie organizacji i przygotowania pogrzebu. Priorytetem dla zakładu jest organizacja pięknej i godnej ceremonii ostatniego pożegnania oraz wsparcie Rodziny w tych trudnych chwilach. Doświadczeni i kompetentni pracownicy zakładu dokładają wszelkich starań, aby zrealizować wszelkie potrzeby i życzenia Rodziny oraz wyręczyć ją w skomplikowanych sprawach organizacyjnych. Dzięki surowym procedurom i wysokim standardom wszystkich usług oraz szacunkowi, z jakim traktowana jest Osoba Zmarła, oraz jej Rodzina zakład cieszy się ogromną renomą i poważaniem. Był organizatorem pogrzebów wielu znamienitych i znanych osób. Zakład organizuje pochówki zarówno tradycyjne wyznaniowe, jak i świeckie, w zależności od życzenia zleceniodawcy. Wszelkie formalności związane z zamówieniem usługi można dopełnić w biurach, gdzie empatyczni pracownicy służą radą i pomocą we wszystkich sprawach organizacyjnych, a na ekspozycjach można obejrzeć i wybrać wszelkie utensylia pogrzebowe. Klienci mogą także uzyskać obszerne informacje na firmowej stronie internetowej oraz skorzystać z galerii zdjęć przykładowych produktów i różnych realizacji, osoby zainteresowane znajdą tam także bardzo przydatny poradnik pogrzebowy z szeregiem praktycznych porad i ważnych informacji.

Usługi pogrzebowe, które świadczy Zakład Pogrzebowy EXITUS

Zespół pracowników Zakładu Pogrzebowego EXITUS ze zrozumieniem i szacunkiem podchodzi do każdego Klienta i służy wszechstronną i fachową pomocą w organizacji ceremonii pogrzebowej, począwszy od dopełnienia wszelkich formalności w różnych urzędach i instytucjach. Jeśli zgon nastąpił w odległym miejscu, to zakład sprowadza ciało z terenu całej Polski oraz z zagranicy, załatwiając przy tym w imieniu Klienta wszelkie formalności na granicach i w konsulatach, co często jest niezwykle skomplikowane dla osób niemających takich doświadczeń i będących dodatkowo w złym stanie emocjonalnym po stracie kogoś bliskiego. Dzięki flocie specjalistycznych, wysokiej klasy karawanów marki Mercedes-Benz eksportacja jest wykonywana sprawnie i terminowo z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych. Żałobnicy także mają zapewniony komfortowy transport autokarowy na cmentarz lub do każdej innej wskazanej lokalizacji. Zakład posiada nowoczesne chłodnie i prosektoria, w których można nie tylko przechować ciało, ale także wykonać szereg zabiegów przygotowujących do pochówku. Wykwalifikowani specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami wykonują usługi prosektoryjne, między innymi toaletę i kosmetykę pośmiertną oraz ubierają zmarłego. Jeśli jest taka konieczność, to wykonują rekonstrukcje powypadkowe, co jest szczególnie trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, ale jest bardzo ważne dla Rodziny. Aby zachować dobry wygląd Zmarłego, może być także wykonane balsamowanie, które przydatne jest szczególnie w przypadku dłuższego transportu. W nowoczesnych prosektoriach specjaliści na zlecenie właściwych instytucji wykonują profesjonalne sekcje zwłok. Aby ubrać osobę zmarłą, zakład ma w swojej ofercie kompletną elegancką odzież damską i męską, wraz z bielizną, obuwiem i dodatkami.

 

W naszym kraju najczęściej wykonuje się pochówki tradycyjne trumnowe, ale coraz częściej Rodziny decydują się na kremację. Ma na to wpływ szereg czynników takich jak np. brak miejsc na cmentarzach, natomiast urnę z prochami można pochować w istniejącym już grobie lub kolumbarium. Nie bez znaczenia są także mniejsze koszty pogrzebu w przypadku kremacji, czasami jest to także wymóg sanitarny, zwłaszcza w ostatnim czasie. Zakład Pogrzebowy EXITUS Otwock dysponuje jednym z najnowocześniejszych krematoriów w Polsce, które jest zlokalizowane w Otwocku i wykonuje usługi spopielenia zwłok od 2015 roku. Co jest nie baz znaczenia, dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym piece kremacyjne nie emitują do środowiska szkodliwych gazów. Przy krematorium zlokalizowana jest komfortowa sala pożegnań, gdzie Rodzina w ciszy i spokoju może pożegnać swojego Bliskiego. Zakład przygotował dla swoich Klientów bardzo duży wybór trumien w różnych wzorach i kolorach, wykonanych z różnych rodzajów drewna. W przypadku kremacji oferowane są trumny z surowego drewna lub z innych ekologicznych materiałów oraz urny na prochy, ceramiczne, z drewna, kamienia lub kompozytu, w wielu wzorach i z przepięknymi zdobieniami. Aby uświetnić ceremonię i oddać należną cześć Zmarłemu w polskiej tradycji przygotowuje się wiązanki i wieńce kwiatowe. W pracowni florystycznej należącej do firmy doświadczone florystki wykonują eleganckie i piękne tradycyjne wieńce, wiązanki i stroiki na trumnę oraz bardziej nowoczesne kosze kwiatowe i kompozycje, zgodnie z sugestiami i życzeniami zamawiających, zawsze z najlepszej jakości żywych kwiatów. Wszystkie kwiaty są dowożone do wskazanego miejsca, na cmentarz lub do kościoła. Aby uroczystość nabrała bardziej indywidualnego i podniosłego charakteru, zakład organizuje także oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalnych muzyków. Pracownicy biura przygotowują stosowne klepsydry i nekrologi, obrazki pamiątkowe oraz tabliczki na trumnę. Dodatkowo zakład oferuje usługi cmentarne takie jak kopanie i pogłębianie grobów ziemnych, murowanie i przygotowywanie już istniejących, wykonywanie fundamentów pod pomniki. Profesjonalnie i zgodnie z przepisami sanitarnymi w terminach od jesieni do wiosny zakład wykonuje ekshumacje ciała lub szczątków ludzkich, a następnie zgodnie z życzeniem dokonuje przeniesienia lub spalenia i powtórnej inhumacji.

Ceremonia ostatniego pożegnania przygotowana i przeprowadzona przez firmę zawsze jest piękna i godna, z największym szacunkiem zarówno dla Zmarłego, jak i jego pogrążonej w żałobie Rodziny. Wieloletnie doświadczenie i ogromne zaangażowanie pracowników są gwarantem solidnie i profesjonalnie przygotowanej i przeprowadzonej ceremonii pogrzebowej.

Miejsce prowadzenia działalności usługowej Zakładu Pogrzebowego EXITUS

Zakład Pogrzebowy EXITUS Mińsk Mazowiecki świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w biurze przy ul. 1-go PLM „Warszawa” i przy ul. Kościelnej 4, w Otwocku przy ul. Kościelnej 1a oraz w Siedlcach przy ul. Poniatowskiego 3, gdzie pracownicy służą radą i pomocą całą dobę przez siedem dni w tygodniu.