Zakład Pogrzebowy Harmata Brzeszcze

Każda Rodzina, która staje w obliczu śmierci kogoś Bliskiego, potrzebuje pomocy i wsparcia w wielu sprawach formalnych i organizacyjnych związanych z pogrzebem. Istniejący nieprzerwanie od 1990 roku Zakład Pogrzebowy HARMATA służy w takiej sytuacji wszelką pomocą i wsparciem. Swoje usługi świadczy na terenie całego powiatu oświęcimskiego – zakłady pogrzebowe Oświęcim. Zarówno właścicielka Pani Danuta Szymla-Harmata, jak i starannie dobrany zespół kompetentnych i zaangażowanych pracowników dokładają wszelkich starań, aby każda uroczystość ostatniego pożegnania była przygotowana i przeprowadzona na najwyższym poziomie staranności. Kadra zadba, aby Rodzina otrzymała pomoc we wszystkich sprawach. Istotne jest to, że zakład organizuje pogrzeby we wszystkich obrządkach wyznaniowych oraz świeckie z udziałem doświadczonego mistrza ceremonii.

 

zespół pracowników zakładu pogrzebowego harmata

 

Oferta usług Zakładu Pogrzebowego Harmata

Dzięki ogromnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w branży funeralnej oferta usług Zakładu Pogrzebowego HARMATA jest szeroka i elastyczna. Każde działania zostają dostosowane indywidualnie do potrzeb i możliwości finansowych Rodziny. Odpowiedzialni pracownicy już od pierwszego kontaktu doradzają i pomagają w dopełnieniu wszystkich formalności w urzędach i instytucjach, takich jak USC, ZUS, KRUS i inne. Zakład oferuje też fachowe doradztwo prawne w pozyskiwaniu świadczeń finansowych po Zmarłym. Dla wygody osoby organizującej pogrzeb, płatności za usługi mogą być skredytowane, a następnie rozliczone bezgotówkowo w ramach zasiłku pogrzebowego.

Biuro mobilne oraz transport całodobowy 

Jeśli zaistnieje taka konieczność, to godny zaufania pracownik firmy wszelkie formalności może dopełnić w domu osoby zamawiającej usługę. Flota nowoczesnych karawanów pozwala na całodobową eksportację ciała na terenie Polski i Europy. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia odpowiednio przygotowani pracownicy zabierają Zmarłego z domu, szpitala, hospicjum czy też każdego innego miejsca wskazanego przez Rodzinę.

Następnie ciało jest przechowywane w nowoczesnej chłodni, gdzie pracownicy w profesjonalny sposób przygotowują je do pochówku poprzez wykonanie toalety pośmiertnej, tanatokosmetyki oraz zwyczajowo zajmują się ubieraniem. W biurze obsługi pracownicy redagują stosowne klepsydry zawiadamiające o miejscu i terminie pogrzebu. Tam też osoba zamawiająca ma możliwość dobrania odpowiednich utensyliów pogrzebowych, a przede wszystkim trumny. Coraz częściej jednak sam Zmarły w swojej ostatniej woli lub jego Rodzina decyduje się na spopielenie ciała przed pochówkiem. Zakład do tego procesu wykorzystuje specjalne trumny kremacyjne a na prochy eleganckie urny, wykonane z kamienia, metalu drewna lub ceramiki. Jeśli członkowie najbliższej Rodziny mają potrzebę spotkania się we własnym gronie, aby powspominać Zmarłego. Pracownicy chętnie pomogą przy organizacji konsolacji. Żałobnicy mają również zapewniony komfortowy transport autokarem lub busem.

Oprawa kwiatowa i muzyczna

Każdy członek bliższej i dalszej Rodziny może także zamówić w zakładzie bukiet, wiązankę lub wieniec. Każda z wymienionych kompozycji kwiatowych jest starannie wykonywana przez profesjonalnych florystów z najwyższej jakości kwiatów żywych lub sztucznych. Następnie mogą zostać one dostarczone we wskazane miejsce, na cmentarz lub do kościoła. Aby ceremonia miała niepowtarzalny charakter i była bardziej uroczysta, zakład oferuje oprawę muzyczną w wykonaniu zawodowych muzyków (trębacz, orkiestra).

 

Wieniec pogrzebowy w zakładzie pogrzebowym harmata

 

Opieka nad grobem

Zakład dodatkowo oferuje różnorodne usługi cmentarne, między innymi opiekę nad grobem. Takie wsparcie jest szczególnie przydatne osobom, które z racji znacznego oddalenia nie mają możliwości częstego odwiedzania grobu swojego Bliskiego. Można też zakładowi zlecić wykonanie nagrobka, oraz jego najbliższego otoczenia, oczywiście po wcześniejszym dokładnym omówieniu wszelkich preferencji osoby zamawiającej. Zakład Pogrzebowy HARMATA jest gwarantem kompleksowo, solidnie i profesjonalnie wykonanej usługi pogrzebowej. Dzięki kompetencjom, rzetelnej pracy i empatii w kontaktach z Rodzinami, które muszą się zmierzyć z organizacją pogrzebu, zakład zyskał renomę i zaufanie Klientów.

Siedziba Zakładu Pogrzebowego Harmata

Zakład Pogrzebowy Harmata ma swoją siedzibę w miejscowości Brzeszcze przy ul. Turystycznej 6, gdzie można złożyć zamówienie i omówić przebieg całej uroczystości pogrzebowej. Współpracując z Grupą Pogotowie Pogrzebowe, zakład obejmuje swoim zasięgiem cały powiat oświęcimski.