Zakład pogrzebowy Żagań – współpraca z Pogotowiem Pogrzebowym

Zakład pogrzebowy Olimp, posiadający duże doświadczenie w realizacji usług pogrzebowych, organizuje wszystkie z elementów ceremonii pogrzebowej. Pracownicy zakładu zajmują się formalnościami związanymi zarówno z pochówkiem, jak i przygotowują dekoracje florystyczne. Pogotowie Pogrzebowe nawiązało współpracę z zakładem, ze względu na jego ugruntowaną pozycję w branży funeralnej. Zakład Pogrzebowy Olimp funkcjonuje od 2002 roku i oferuje usługi wysokiej jakości. Siedziba zakładu znajduje się w Żaganiu, ale zakład świadczy również swoje usługi w Nowogrodzie Bobrzańskim, Szprotawie i Małomicach.

Olimp Zakład Pogrzebowy w Żaganiu - budynek firmy

Usługi oferowane przez Zakład Pogrzebowy Olimp

Formalności – niezbędne dokumenty

Jeżeli śmierć nastąpiła w domu, najpierw należy wezwać lekarza, który stwierdzi zgon. Lekarz wystawia wtedy kartę zgonu, która będzie potrzebna Państwu do załatwienia dalszych formalności. Dokumenty, jakie będą potrzebne w celu zgłoszenia pogrzebu to:

 • Karta zgonu;
 • Dowód osobisty Osoby Zmarłej, legitymacja emeryta/rencisty lub też odcinek emerytury/renty;
 • Dowód osobisty osoby zlecającej pogrzeb.

Pracownicy zakładu, posługując się przekazanymi przez Państwa dokumentami, będą reprezentować Państwa w Urzędzie Stanu Cywilnego w celu wystawienia Aktu Zgonu.

Aby uzyskać zasiłek pogrzebowy potrzebne będą:

 • Akt zgonu;
 • Legitymacja ZUS, KRUS, WBE lub MSWIA, lub zaświadczenie z zakładu pracy Osoby Zmarłej;
 • Oryginały rachunków poniesionych kosztów pogrzebu;
 • Dowód osobisty osoby ubiegającej się o zasiłek.

Jeżeli wyrażają Państwo taką potrzebę, realizacja formalności może nastąpić w Państwa domu prywatnym.

Transport krajowy i międzynarodowy świadczony przez firmę pogrzebową z Żagania

Po zawiadomieniu zakładu następuje zabezpieczenie i przetransportowanie ciała Zmarłego. Zakład Pogrzebowy w Żaganiu oferuje całodobowy transport zwłok na terenie całego kraju i jak najszybsze sprowadzenie ciała zza granicy. Karawany używane przez firmę są doskonale przygotowane do tego zadania. Wyposażając je w specjalistyczny sprzęt, środki dezynfekujące i odzież ochronną zakład dba o bezpieczeństwo i właściwe warunki sanitarne. Zwłoki transportowane są do prywatnego prosektorium zakładu.

Olimp Zakład Pogrzebowy w Żaganiu - biuro i karawany

Akcesoria pogrzebowe, które znajdą Państwo w siedzibie zakładu w Żaganiu

W ofercie zakładu znajdą Państwo duży wybór akcesoriów pogrzebowych. Należą do nich:

 • Krzyże;
 • Tabliczki;
 • Wieńce i wiązanki;
 • Trumny oraz urny.

Pracownicy firmy zajmują się przygotowaniem grobu, rozwieszeniem nekrologów i zamieszczeniem ich w prasie. Zakład oferuje także sprzedaż odzieży pogrzebowej.

Olimp Zakład Pogrzebowy w Żaganiu - kryształ pamięci i wieńce

Organizacja pogrzebu

Zakład posiada salę pożegnań, w której pożegnania organizowane są wedle potrzeb Klienta. Korzystając z niej dzień przed lub w dniu pogrzebu, mogą Państwo w ciszy i spokoju przeżyć chwilę rozstania z bliskimi.

Rodzaj pochówku organizowany jest zgodnie z wolą Zmarłego lub jego Rodziny. Oferta obejmuje pochówek tradycyjny lub kremację. Pracownicy firmy zapewniają oprawę muzyczną. Do Państwa dyspozycji jest trąbka, organy, chór lub orkiestra. Uczestniczą oni również w kondukcie pogrzebowym, udzielają nagłośnienie i zajmują się obsługą całej ceremonii.

Pozostałe usługi

Zakład Pogrzebowy Olimp w przypadku osób nieubezpieczonych, oferuje Państwu możliwość rozłożenia kosztów pogrzebu na raty. W ofercie firmy znajduje się również ekshumacja zwłok.

Kontakt z zakładem polecanym przez Pogotowie Pogrzebowe w Żaganiu

Właścicielem zakładu jest pani Barbara Dżaman. Biuro Zakładu Pogrzebowego Olimp mieści się przy ul. Kożuchowskiej 3a w Żaganiu w woj. lubuskim. Kontakt z zakładem jest możliwy całodobowo przez wszystkie dni tygodnia. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.