Informacje o Zakładzie Pogrzebowym Kaptur

Zakład Pogrzebowy KAPTUR od wielu lat niesie pomoc i wsparcie Rodzinom, które muszą zmierzyć się z żałobą po stracie swych Najbliższych. Działa na terenie powiatu świebodzińskiego i nowotomyskiego oraz okolic. Historia firmy, która obecnie zarządzana jest przez Panią Justynę Kaptur-Darcz sięga lat 30-tych XX wieku. W tamtym okresie przedsiębiorstwo nosiło nazwę „Polonia” i zajmowało się produkcją mebli oraz trumien. Działo się tak aż do 1983 roku, kiedy zakład przeszedł we władanie Pana Romualda Kaptura. Z jego inicjatywy firma poza produkcją i sprzedażą trumien zaczęła świadczyć kompleksowe usługi pogrzebowe. Od tego czasu zakład łączy ze sobą tradycję i doświadczenie z innowacyjnym podejściem do realizowanych przez siebie zadań. Domeną jego właścicieli oraz całej kadry jest gruntowana pomoc Klientom nie tylko w organizacji pochówku, ale również w zapewnieniu Im odpowiedniego wsparcia we wszystkich sprawach towarzyszących takiej uroczystości.

Usługi wchodzące w skład oferty Firmy Pogrzebowej Kaptur

Firma Pogrzebowa KAPTUR oferuje profesjonalną i wszechstronną pomoc w zaplanowaniu i  zorganizowaniu ceremonii pogrzebu. Zajmuje się sprowadzeniem zwłok lub prochów Osoby Zmarłej z zagranicy oraz transportem na rynku ogólnopolskim. Empatyczni pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w realizacji ceremonii wyznaniowych, które przygotowywane są zgodnie z obrzędami danej religii, jak i tych o charakterze świeckim. Ze swej strony dbają o skompletowanie całej dokumentacji, ustalają termin ostatniego pożegnania oraz omawiają szczegóły dotyczące uroczystości w kościele i u zarządcy cmentarza. W przypadku obsługi pochówku bezwyznaniowego pełnomocnikiem zakładu jest profesjonalny mistrz ceremonii. Na podstawie przeprowadzonego, szczegółowego wywiadu z bliskimi Osoby Zmarłej dobiera on konieczne utensylia, a także dba o oprawę muzyczną i kwiatową pogrzebu. Ponadto przygotowuje i wygłasza przemowę na temat życia Osoby Zmarłej oraz czuwa nad prawidłowym i niezakłóconym przebiegiem wydarzenia. Firma Pani Justyny dysponuje własnym, rozbudowanym zapleczem funeralnym w postaci spełniającej wszelkie normy sanitarne chłodni oraz nowoczesnych karawanów. Na życzenie Klientów zakład pogrzebowy zrealizuje usługę kremacji. W tym aspekcie współpracuje z okoliczną spopielarnianią zwłok, w której przedkłada konieczną dokumentację, rezerwuje dla Rodziny salę pożegnań oraz dowozi Osobę Zmarłą na miejsce kremacji. Ponadto, zarówno wymagane do tego procesu, jak i pozostałe utensylia, tj. urny, trumny, krzyże i tabliczki, dostępne są w wielu wzorach i atrakcyjnych cenach w każdej placówce zakładu. Na Państwa życzenie oprawa florystyczna (wieńce, wiązanki, stroiki, bukiety okolicznościowe) i muzyczna (podkład, nagłośnienie, trąbka) może zostać zorganizowana przez kadrę firmy. Podczas ceremonii na cmentarzu dysponuje ona także windą oraz namiotem pogrzebowym. Zakład Pani Justyny pomaga swym Klientom również w przeprowadzeniu procesu ekshumacji. Wypełnia wszystkie kwestie formalno-prawne związane z koniecznością uzyskania wymaganych zezwoleń oraz wykonuje prace grabarskie i kamieniarskie wiążące się z tym przedsięwzięciem.

Adres biura Domu Pogrzebowego Kaptur

Właścicielka oraz pracownicy swą fachową pomoc kierują do wszystkich Osób, które potrzebują wsparcia ze strony solidnej i rzetelnej firmy pogrzebowej. Zakład dzięki bogatej ofercie i kompetentnym pracownikom świadczy wysokiej jakości usługi. Siedziba główna Domu Pogrzebowego KAPTUR znajduje się w Nowym Tomyślu przy ulicy 3 Stycznia 2. Dodatkowe placówki zlokalizowane są w Zbąszyniu pod adresem Rynek 17 oraz w Zbąszynku przy ulicy Wojska Polskiego 15. Pracownicy zakładu pozostają do Państwa dyspozycji przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Jeżeli więc zaistnieje taka potrzeba, natychmiast zajmą się eksportacją Osoby Zmarłej, a Rodzinie udzielą szczegółowych informacji i fachowej pomocy.