Organizujesz pogrzeb w Skąpem?
Wybierz sprawdzony zakład pogrzebowy z tego terenu.
Zadzwoń, pomożemy Ci ze wszystkim – 801 12 12 12.

Historia i cele zakładu pogrzebowego rekomendowanego przez Pogotowie Pogrzebowe w Skąpem

Firma Pogrzebowa Kaptur, której obecną właścicielką jest Pani Justyna Kaptur-Darcz, swoją historię z branżą funeralną rozpoczęła w latach 30-tych ubiegłego wieku. Wówczas w miejscu dzisiejszego zakładu istniało przedsiębiorstwo produkcji mebli i trumien. W roku 1983 pod przewodnictwem Pana Romualda Kaptura firma rozszerzyła swoją działalność o kompleksowe usługi pogrzebowe. Od tamtej pory do dnia dzisiejszego niesie pomoc Rodzinom Osób Zmarłych w trudnych chwilach żałoby. Aktualny, wytyczony przez Panią Justynę profil zakładu, ma na celu połączenie tradycji, doświadczenia i fachowej wiedzy z innowacyjnym podejściem do usług funeralnych. Ma to na celu maksymalne uświetnienie i usprawnienie realizowanych uroczystości. Naczelnym zadaniem personelu firmy jest zrozumienie indywidualnych preferencji i oczekiwań każdego Klienta.

Oferta usług świadczonych przez sprawdzony zakład pogrzebowy w Skąpem

Kompleksowe wsparcie i wszechstronna pomoc w sprawnej organizacji pięknej i niepowtarzalnej ceremonii pogrzebu to najważniejsze zadania kadry Zakładu Pogrzebowego Kaptur. Pracownicy całodobowo zajmują się profesjonalną eksportacją Zmarłych do nowoczesnej, firmowej chłodni. Kompletują i wypełniają konieczną do uzyskania zasiłku pogrzebowego dokumentację. Pomagają w przypadku organizacji pochówków tradycyjnych, kremacyjnych, wyznaniowych oraz świeckich. Ustalają w miejscowym kościele dogodne terminy, dopełnią formalności u zarządcy cmentarza, a jeżeli takie jest pragnienie Rodziny, rezerwują salę na uroczystą konsolację po pogrzebie. Warto zaznaczyć, iż reprezentantem zakładu na pochówkach bezwyznaniowych jest profesjonalny mistrz ceremonii. Przygotowuje i wygłasza mowę pożegnalną na temat życia Osoby Zmarłej, dobiera niezbędne utensylia oraz dostosowuje odpowiednią oprawę muzyczną. Firma Pani Justyny współpracuje z okolicznymi spopielarniami zwłok. W przypadku decyzji o kremacji ciała, zakład pogrzebowy w wyznaczonym czasie dowozi Osobę Zmarłą, znajdującą się w specjalnej trumnie do krematorium. Po zakończeniu procesu odbiera Jej prochy umieszczone w wybranej przez Rodzinę urnie. Istnieje także możliwość zarezerwowania dla Bliskich Osoby Zmarłej sali pożegnań znajdującą się w krematorium. Często zdarza się, że jest to jedyna okazja, w której można w ciszy i spokoju, w kameralnym gronie oddać się modlitwie i kontemplacji oraz spędzić ostatnie chwile z Ukochaną Osobą.

Oprawa muzyczna może zostać przygotowana przez profesjonalnego trębacza. Kwiaty, które są nieodłącznym elementem każdej uroczystości, przygotowywane są przez doświadczonych florystów. Tworzą oni wieńce, wiązanki, stroiki i bukiety pogrzebowe z wyjątkową precyzją i dbałością o szczegóły. Ponadto doświadczony tanatokosmetolog dba o pełną toaletę i kosmetykę pośmiertną oraz wykonuje szereg zabiegów z zakresu tanatopraksji. Do każdego realizowanego pogrzebu, personel Pani Justyny podczas obsługi ceremonii na cmentarzu, wykorzystuje specjalną windę oraz namiot pogrzebowy, a przewóz na terenie nekropoli wykonywany jest za pomocą meleksa. Wszystkie samochody pogrzebowe stanowiące wyposażenie zakładu spełniają wymagane normy techniczne i sanitarne, dzięki czemu bez względu na porę dnia i nocy służą do natychmiastowej eksportacji Osoby Zmarłej. Transport zwłok odbywa się nie tylko lokalnie, ale też na terenie całej Polski. Możliwe jest również sprowadzenie ciała bądź prochów z zagranicy.

Adres Zakładu Pogrzebowego Kaptur

Zakład Pogrzebowy Kaptur działa na terenie powiatu świebodzińskiego w województwie lubuskim oraz na terenie powiatu nowotomyskiego w województwie wielkopolskim. Siedziba główna mieści się w Nowym Tomyślu przy ulicy 3 Stycznia 2. Zachęcamy do sprawdzenia – zakłady pogrzebowe Nowy Tomyśl. Oddziały firmy zlokalizowane są w mieście Zbąszynek przy ulicy Wojska Polskiego 15 oraz w Zbąszyniu przy ulicy Rynek 17. Kompetentni pracownicy firmy Kaptur dyspozycyjni są przez wszystkie dni tygodnia, przez całą dobę, aby w razie konieczności nieść Państwu pomoc.