Historia i zadania Zakładu Pogrzebowego Kamińscy

Zakład Pogrzebowy KAMIŃSCY świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi funeralne. Służy wparciem i pomocą każdej Rodzinie dotkniętej bolesną utratą Bliskiej Osoby. Firma dokłada wszelkich starań, aby każda ceremonia pożegnalna była wyjątkowa i pełna klasy. Priorytetem dla pracowników jest udzielenie odpowiedniego wsparcia, troski i zrozumienia w tych ciężkich chwilach. Każdy etap uroczystości pogrzebowej odbywa się zgodnie z życzeniem Klienta. Firma zajmuje się organizacją pogrzebów tradycyjnych oraz pochówków urnowych, zgodnie z wyznaniem Osoby Zmarłej. Przygotowuje także ceremonie świeckie z udziałem wykwalifikowanego mistrza ceremonii. Zakład służy wszechstronną pomocą oraz fachowym doradztwem w doborze zarówno usług pogrzebowych, jak i akcesoriów funeralnych.

Zakres usług oferowanych przez Dom Pogrzebowy Kamińscy

Dom Pogrzebowy KAMIŃSCY przygotował bogatą oferty usług, tak aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Do najważniejszych z nich należą:

Eksportacja Osoby Zmarłej do własnej chłodni

Doświadczeni kierowcy całodobowo świadczą usługę eksportacji ciała z każdego wskazanego miejsca – mieszkania, domu opieki, hospicjum oraz każdego innego miejsca. Transport odbywa się na terenie Polski, ale istnieje także możliwość sprowadzenia ciała z zagranicy. Firma dysponuje własną chłodnią, dzięki temu ciało Osoby Zmarłej może w godnych warunkach oczekiwać na dzień pochówku. Pracownicy przygotowują Zmarłego do ostatniej drogi poprzez zabiegi toalety i kosmetyki pośmiertnej. Mogą również wykonać profesjonalny zabieg balsamacji.

Mobilne biuro

Z myślą o wszystkich Osobach, które z jakichś powodów nie mogą dotrzeć do siedziby zakładu, została przygotowana usługa mobilnego biura. Oddelegowany pracownik firmy uda się pod wskazany adres, aby tam dokonać niezbędnych ustaleń i formalności dotyczących organizacji pogrzebu. Kompetentni pracownicy zajmują się wszystkimi formalnościami koniecznymi do dopełnienia w urzędach, szpitalu, kościele oraz u zarządcy cmentarza. Po uzyskaniu specjalnego upoważnienia ze strony Rodziny mogą wystąpić do odpowiednich instytucji o należny zasiłek pogrzebowy. Istnieje również możliwość skredytowania wszelkich kosztów pogrzebu w ramach zasiłku.

Usługa kremacji

Forma ceremonii pogrzebowej jest zależna od ostatniej woli Zmarłego lub decyzji Rodziny. W Polsce najczęściej wykonuje się pogrzeby tradycyjne z wykorzystaniem klasycznej trumny. Nie mniej jednak coraz więcej Osób decyduje się na pochówek urnowy, poprzedzony kremacją. Przemawiają za nim względy ekonomiczne, ekologiczne, a także coraz dotkliwszy problem przepełnienia cmentarzy. Dzięki współpracy z nowoczesnym krematorium proces spopielenia ciała odbywa się kompleksowo, z zachowaniem wszystkich norm etycznych. Procedura kremacji przeprowadzana jest w możliwie najkrótszym czasie, pod nadzorem pracowników zakładu.

Kompleksowa oprawa kwiatowa i muzyczna

Tradycyjnie wszyscy dbają o to, aby ostatnia droga Bliskiej Osoby miała nie tylko wymiar duchowy, ale i godną oprawę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów, zakład zapewnia różnorodne kompozycje kwiatowe wykonane przez profesjonalnych florystów. Istnieje także możliwość dostarczenia ich na miejsce ceremonii. Firma zadba również o oprawę muzyczną oraz odpowiednie nagłośnienie zarówno w kościele, jak i podczas konduktu żałobnego. Przygotowała także możliwość wykonania profesjonalnego reportażu fotograficznego.

Asortyment funeralny

W każdym z oddziałów firmy dostępny jest szeroki asortyment produktów funeralnych. Trumny oraz urny dostępne są w wielu modelach i wersjach kolorystycznych. Dodatkowo zakład dysponuje wszelkimi niezbędnymi akcesoriami takimi jak: klepsydry, odzież dla Osoby Zmarłej, krzyże, tabliczki nagrobne, relikwiarze i szereg dewocjonaliów.

Firma dysponuje także własną kaplicą pożegnań oraz organizuje transport dla uczestników ceremonii.

Lokalizacja Firmy Pogrzebowej Kamińscy

Zakład Pogrzebowy KAMIŃSCY jest profesjonalną firmą funeralną, która posiada aż pięć biur. Dwa z nich mieszczą się w Zielonej Górze przy ulicy Kościelnej 4 oraz Zyty 19. Pozostałe filie zlokalizowane są w Legnicy oraz w Polkowicach oraz w Szprotawie przy ulicy Kościuszki 31A.