fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ANDRZEJ GŁOMB Lubliniec

ul. Powstańców Śląskich 7, 42-700 Lubliniec

801 12 12 12

603 687 686

Firma świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Lublińcu

Herb miasta LubliniecLubliniec jest miastem na prawach powiatu położonym w województwie śląskim. Leży nad rzekami Lublinicą i Mała Panwią. Jego powierzchnia wynosi ponad 89 tys. km², a liczba ludności to około 25 tys. mieszkańców. Dookoła niego rozciągają się Lasy Lublinieckie, które są zaliczane do największych kompleksów leśnych w Polsce. W obrębie miasta funkcjonuje podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której działalność prowadzi między innymi Dunapack Eurobox. Dodatkowo w mieście działa kilka dużych przedsiębiorstw między innymi: Polimer, Tauron, EthosEnergy Poland, Lentex, Miwo Military. Do głównych zabytków architektonicznych należą między innymi:

  • kamienice na Rynku Głównym,
  • Zamek w Lublińcu,
  • obserwatorium astronomiczne,
  • amfiteatr w Parku Miejskim,
  • a także szereg zabytkowych kościołów, kaplic i pomników.

Na terenie miasta i w jego najbliższej okolicy zachowały się 4 żelbetonowe schrony bojowe z czasów II wojny światowej. W Lublińcu swoją działalność prowadzi siedem parafii Kościoła rzymskokatolickiego, Kościoły protestanckie, a także Świadkowie Jehowy.

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe w Lublińcu

W Lublińcu profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego prowadzą sprawdzone zakłady pogrzebowe z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami. Misją firmy Zakład Pogrzebowy ANDRZEJ GŁOMB Lubliniec od początku jej istnienia jest kompleksowa pomoc Osobom pozostającym w żałobie oraz sprostanie ich wszystkim oczekiwaniom. Zarówno właściciel, jak i zaangażowana kadra pracowników dokładają wszelkich starań, aby każda organizowana przez nich ceremonia pogrzebowa była wyjątkowa, pełna godności. Firma całodobowo organizuje transport zwłok ze wskazanego przez Rodzinę miejsca na terenie całego kraju, do nowoczesnej, zakładowej chłodni. Flota spełniających najwyższe standardy techniczne karawanów pozwala również na świadczenie usług eksportacji ciała bądź prochów Osoby Zmarłej z zagranicy. Na życzenie Rodziny pracownicy pomagają Jej w dopełnieniu wszelkich spraw formalnych w urzędach, u zarządcy cmentarza, na którym ma być złożone ciało, czy w kancelarii parafialnej. Po uzyskaniu pełnomocnictwa mogą też wystąpić do odpowiednich instytucji o należne świadczenia.

Personel zatrudniony przez Pana Andrzeja stara się podchodzić do każdego Klienta indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby, wymagania, a także możliwości finansowe. Dom pogrzebowy z Lublińca przygotowuje pogrzeby tradycyjne oraz pochówki urnowe, zarówno wyznaniowe, jak i świeckie. W siedzibie firmy Pana Andrzeja dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów funeralnych. Można wybierać spośród wielu wzorów urn i trumien, a także dokonać zakupu relikwiarzy, odzieży pogrzebowej, krzyży i tabliczek nagrobnych. Pracownicy na życzenie Rodziny przygotują również nekrologi zawierające najważniejsze informacje dotyczące pogrzebu. Zajmują się też zapewnieniem nieodłącznych kwestii ceremonii pożegnalnej, jakimi są oprawa muzyczna oraz kwiatowa. Pozostają do dyspozycji przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu, aby w razie nieoczekiwanej sytuacji, niezwłocznie udzielić pomocy i wsparcia. Zakład pogrzebowy dzięki skrupulatniej i ciężkiej pracy, a także dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników, cieszy się opinią rzetelnej i godnej zaufania firmy.

Cmentarze w Lublińcu

Oprócz cmentarza komunalnego i parafialnego w Lublińcu działa cmentarz wojskowy. Został on założony przed I wojną światową. Początkowo powstawały na nim mogiły żołnierzy niemieckich poległych w I wojnie, następnie powstańców śląskich. W okresie międzywojennym stał się miejscem pochówku żołnierzy polskich stacjonujących w koszarach oraz ich rodzin. Natomiast w czasie II wojny światowej na cmentarzu byli grzebani zmarli żołnierze niemieccy i sowieccy. W roku 1983 na terenie cmentarza został wzniesiony pomnik na cześć osób, które podczas wojen walczyły o powrót tej części Śląska do Polski. W Lublińcu przy ulicy 11 Listopada istnieje również, niedziałający już cmentarz żydowski.

Krematorium w Lublińcu

W Lublińcu nie prowadzi działalności żadne krematorium. Wszystkie zakłady pogrzebowe, które mają w swojej ofercie usługi kremacji, współpracują z krematoriami położonymi w pobliżu miasta.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe