Historia Zakładu Pogrzebowego PTAK

W wyjątkowo trudnych chwilach związanych z utratą ukochanej osoby człowiek pozostaje bezradny, często samotny, bez należnego wsparcia i troski. Zakład Pogrzebowy PTAK obrał za cel pomoc ludziom w obliczu bolesnej straty. Stała kadra wykwalifikowanych i wrażliwych pracowników stoi na wysokości zadania, by każda ceremonia była zrealizowana z najwyższym majestatem, powagą, oraz przepełniona była pięknymi wspomnieniami i godnością.

Działalność Zakładu Pogrzebowego PTAK

Wieloletnie doświadczenie i bogata wiedza, połączona z niesamowitą troską o każdego klienta i indywidualne podejście do niego, to cechy charakterystyczne Zakładu Pogrzebowego PTAK. Wykwalifikowana kadra kładzie nacisk na to by każda Rodzina w tych ciężkich chwilach, gdy na ich barkach spoczywa organizacja ceremonii pożegnalnej, mogła zaznać, chociaż chwilowej ulgi i spokoju. Pomoc personelu obejmuje każdy aspekt związany z przygotowaniem pochówku, na podstawie stosownego upoważnienia ze strony Rodziny, pracownik może wypełnić wszystkie niezbędne formalności zarówno w urzędach, kościele, u zarządcy cmentarza, jak również w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego.

Zakład dysponuje „mobilnym biurem”, dzięki czemu wszelkie szczegóły mogą być omawiane w domu klienta. Rodzina za pośrednictwem katalogów bądź podczas osobistej wizyty w zakładzie, może przy pomocy pomocnego personelu dokonać wyboru odpowiedniej trumny, urny, a także akcesoriów funeralnych. Zakład posiada szeroki asortyment urn i trumien, wykonanych z różnego rodzaju materiałów, w wysokiej jakości, ale jednocześnie przystępnych cenach. Produkty oferowane przez firmę dostępne są w wariancie drewnianym, metalowym, ceramicznym bądź mieszanym, stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Zakład zajmuje się organizacją kremacji we współpracy z zaufanymi spopielarniami, przeprowadza także ekshumacje zwłok i szczątków. Personel zakładu poza pomocą przy wyborze głównych elementów pochówku służy radą w zakresie wyboru akcesoriów, czyli krzyży, tablic, różańców, oraz odzieży dla osoby zmarłej. Odzież, która znajduje się w asortymencie, dostępna jest w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Pracownicy dzięki specjalistycznym szkoleniom, dbają o odpowiedni wygląd osoby zmarłej nie tylko poprzez ubiór, ale też wykonywanie toalety i kosmetyki pośmiertnej. Istnieje także możliwość wybrania uroczystej oprawy muzycznej w postaci trębacza i skrzypka oraz oprawy kwiatowej, wykonywanej przez profesjonalną i cieszącą się bardzo dobrymi opiniami kwiaciarnię. Wieńce, wiązanki i stroiki, które posiada kwiaciarnia, wykonywane są zarówno z kwiatów naturalnych, jak i sztucznych.

Pod względem transportu, pracownicy zakładu przygotowani są pod kątem technicznym i sanitarnym do wykonywania eksportacji osoby zmarłej z miejsca zgonu, realizacji przewozu ciała na terenie kraju oraz na arenie międzynarodowej. Wszystkie kwestie związane z dokumentacją potrzebną do przewozu, spoczywają w rękach obsługi, która dokonuje w razie potrzeby również tłumaczeń tych dokumentów. Pomoc obejmuje organizację odprawy konsularnej, sanitarnej, technicznej, transport zwłok zarówno lądowy, jak i lotniczy. Poza wyżej wymienionymi usługami zakład przygotował dla klientów także usługę opieki nad grobami, obejmującą ich pielęgnację i konserwację, regularne sprzątanie, wymianę zniczy oraz wiązanek. Dodatkowo, dzięki bardzo dobrej znajomości branży nie tylko funeralnej, ale też kamieniarskiej i murarskiej, zakład zajmuje się murowaniem grobowców, pojedynczych, rodzinnych, katakumbowych, a także pogłębianiem grobów. Po zakończonym pochówku firma pomaga w organizacji konsolacji, czyli stypy. Dzięki współpracy z restauracją personel dopilnuje każdego szczegółu, by nie tylko Rodzina, ale również goście pochówku zostali należycie obsłużeni.

Karawany Zakładu Pogrzebowego PTAK - busy

Siedziba Zakładu Pogrzebowego PTAK

Pomoc ze strony empatycznego personelu Zakładu Pogrzebowego PTAK można otrzymać w dwóch filiach. Kompleksowe usługi pogrzebowe świadczone są przy ulicy Długiej 78 w Opolu Lubelskim oraz  przy ul. Opolskiej 13/1 w Józefowie n/Wisłą. Firma prowadzi działalność całodobowo, przez wszystkie dni tygodnia, niedziele oraz święta.