Misja Zakładu Pogrzebowego JM. LARWA

Przedsiębiorstwo Pogrzebowe JM. LARWA od blisko czterdziestu lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie organizacji i obsługi ceremonii pogrzebowych. Misją Zakładu jest godne pożegnanie tych, którzy odeszli oraz wsparcie ich najbliższych. By jak najlepiej wypełnić te zadania Firma JM. LARWA stosuje najwyższe standardy obsługi oraz obliguje pracowników do przestrzegania właściwych zasad etycznych względem Zmarłego i jego Rodziny. Dzięki temu Przedsiębiorstwo zyskało zaufanie i renomę wśród mieszkańców powiatu biłgorajskiego w województwie lubelskim, co potwierdzają liczne listy i podziękowania od Rodzin osób zmarłych. Zachęcamy do sprawdzenia współpracy Pogotowia Pogrzebowego na wymienionym terenie – zakłady pogrzebowe lubelskie.

Zakres usług świadczonych przez Przedsiębiorstwo Pogrzebowe JM. LARWA

Na przestrzeni wielu lat działalności Zakład Pogrzebowy JM. LARWA wypracował szeroką ofertę usług pogrzebowych, w pełni odzwierciedlającą oczekiwania Klientów i zmieniające się realia społeczno – kulturowe. Kompleksowa oferta firmy obejmuje organizację i obsługę ceremonii pogrzebowych, transport, przechowywanie i przygotowanie zmarłych do pogrzebu, sprzedaż akcesoriów pogrzebowych, wykonanie ekshumacji, prace cmentarne oraz produkcję i sprzedaż nagrobków. Ponadto Zakład deklaruje gotowość do realizacji indywidualnych życzeń klientów co do przebiegu i detali ceremonii.

Organizacji pogrzebu towarzyszy konieczność wykonania wielu czynności formalno – administracyjnych, wypełniania wniosków oraz bezpośrednich kontaktów z urzędami i instytucjami takimi jak kancelarie parafialne, biura administracji cmentarza czy firmy ubezpieczeniowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Przedsiębiorstwo JM. LARWA oferuje swoim Klientom pomoc w realizacji tych wszystkich zadań. Pracownicy firmy szczegółowo informują Klientów co do przepisów prawnych, obowiązujących procedur i dokumentów, które należy wypełnić. Wszystkie obowiązki formalne można wykonać osobiście, przy asyście pracowników Zakładu lub w całości zlecić ich wykonanie firmie JM. LARWA. Również w przypadku wnioskowania o zasiłek pogrzebowy pracownicy zakładu mogą reprezentować Rodzinę Zmarłego w kontaktach z ZUS czy KRUS. Tym, co wyróżnia Przedsiębiorstwo Pogrzebowe JM. LARWA na tle innych, jest doradztwo prawne w zakresie spraw spadkowych oraz występowanie w imieniu Klientów do firm ubezpieczeniowych o odszkodowanie lub rentę po osobie zmarłej.

W ofercie Domu Pogrzebowego JM. LARWA znajduje się realizacja pochówku w formie tradycyjnej z trumną, poprzedzonego kremacją, świeckiego lub wyznaniowego. Każdy etap przygotowań i realizacji uroczystości jest szczegółowo konsultowany z Rodziną Zmarłego. Na życzenie Klientów firma zajmuje się aranżacją dekoracji florystycznej oraz organizuje oprawę muzyczną z udziałem profesjonalnych muzyków i sprzętu nagłaśniającego. W zależności od rodzaju i formy pogrzebu konieczny jest odpowiedni zestaw utensyliów pogrzebowych. Personel zakładu służy fachowym doradztwem w wyborze artykułów takich jak trumny, urny, krzyże, tabliczki nagrobne, garderoba dla Zmarłego itp. Wszystkie niezbędne utensylia dostępne są na miejscu, w punkcie handlowym JM. LARWA.

Przedsiębiorstwo JM. LARWA posiada nowoczesne zaplecze techniczne, na które składają się m.in.: całodobowa chłodnia stacjonarna, w której przechowywane jest ciało Zmarłego do dnia pogrzebu; chłodnie mobilne, wykorzystywane do transportu oraz do użytku w domu Zmarłego; nowoczesne karawany posiadające niezbędne certyfikaty sanitarne i techniczne, wykorzystywane do transportu oraz organizacji konduktu pożegnalnego; namioty pogrzebowe chroniące miejsce pochówku przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto firma dysponuje własną salą pożegnań, zaprojektowaną w ten sposób, by umożliwić znacznej liczbie osób pożegnanie ze Zmarłym w atmosferze skupienia i zadumy. W 1998 roku powstał zakład kamieniarski, stanowiący obecnie integralną część przedsiębiorstwa pogrzebowego JM. LARWA.

Zakład zajmuje się produkcją granitowych nagrobków, piwnic grobowych na trumny i grobowców urnowych, oraz elementów architektury funeralnej takich jak: rzeźbione tablice nagrobne, krzyże, lampiony, wazony, ławki cmentarne itp. Ponadto Klienci mają możliwość zamówić renowację i wykonanie liter nagrobnych w wybranych przez siebie wzorach oraz wykonanie szklanych i porcelanowych fotografii nagrobnych. Wykwalifikowani mistrzowie kamieniarscy tworzą pomniki z najlepszych gatunkowo kamieni, sprowadzanych ze Skandynawii, Brazylii, RPA i Indii. Zakład dysponuje nowoczesnym parkiem maszyn oraz najnowszymi technologiami obróbki kamienia, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem i bogatymi tradycjami rzemieślniczymi stanowi gwarancję wysokiej jakości realizacji funeralnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie projekty prezentowane są w formie trójwymiarowego modelu, co ułatwia klientom ocenę wyglądu przyszłego nagrobka. W ofercie Firmy Pogrzebowej JM. LARWA znajdują się również kompleksowe prace cmentarne i prace ekshumacyjne.

Lokalizacja Zakładu Pogrzebowego JM. LARWA

Firma prowadzi swoją działalność na obszarze całego miasta Biłgoraj oraz wszystkich miejscowości powiatu biłgorajskiego np. Zakład Pogrzebowy JM. LARWA Aleksandrów. Klienci mogą zgłaszać się osobiście do biura znajdującego się w Biłgoraju przy ulicy Polnej 18. Na miejscu jest zawsze wykwalifikowany personel, który służy profesjonalnym doradztwem i wsparciem w sprawach związanych z organizacją pogrzebu. Dodatkowo Klienci mogą całodobowo kontaktować się telefonicznie w każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji, która wymaga natychmiastowej pomocy ze strony Zakładu.