Historia Domu Pogrzebowego JM. LARWA

Przedsiębiorstwo JM. LARWA to rodzinna firma, która od trzech pokoleń zajmuje się organizacją pogrzebów. Prawie czterdziestoletnie doświadczenie czyni zakład pogrzebowy liderem na rynku branży funeralnej w tej części Polski. Cechą, która wyróżnia Firmę na tle innych zakładów pogrzebowych, jest ciągły rozwój, inwestycje w technologie i pracowników oraz nieustanne badanie potrzeb klientów i dopasowywanie do nich oferty. Dzięki temu Przedsiębiorstwo Pogrzebowe JM. LARWA zdobyło uznanie i opinię godnego zaufania wśród szerokiej rzeszy klientów.

Usługi świadczone przez Zakład Pogrzebowy JM. LARWA

Na bazie wieloletniego doświadczenia w Firmie JM. LARWA zostały wypracowane najwyższe standardy obsługi i organizacji ceremonii pogrzebowych. Misją Przedsiębiorstwa jest świadczenie kompleksowych usług pogrzebowych oraz wsparcie dla Rodzin na każdym etapie przygotowań i realizacji pogrzebu. Dzięki temu Klienci zgłaszający się do Zakładu Pogrzebowego JM. LARWA mogą liczyć na profesjonalną i dopracowaną w każdym szczególe organizację uroczystości pogrzebowej. Wszystkie działania podejmowane są po konsultacji z Bliskimi Zmarłego, dzięki czemu mogą być pewni, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z ich życzeniem i z poszanowaniem woli Zmarłego. Dawniej wszystkie ceremonie pogrzebowe przebiegały niemal identycznie. Jednak zmiany społeczne i kulturowe, które zaczęły następować w ciągu ostatnich dwudziestu lat, spowodowały zróżnicowanie postaw i światopoglądów ludzi, a co za tym idzie, wymusiły konieczność indywidualnego podejścia do każdej ceremonii pogrzebowej. Nie wszystkie zakłady pogrzebowe sprostały tym wymaganiom, jednak Firma JM. LARWA dzięki elastyczności i otwartości na nowe wyzwania dopasowała swoją ofertę do nowej rzeczywistości. Obecnie Przedsiębiorstwo zajmuje się organizacją pogrzebów religijnych, w obrządkach wszystkich wyznań oraz ceremonii o charakterze świeckim. Z usług Firmy mogą skorzystać zarówno osoby, które chcą pochować Zmarłego w sposób tradycyjny-w trumnie, oraz Rodziny, które wybiorą pochówek urnowy, poprzedzony kremacją. Standardowa oprawa ceremonii obejmuje dekorację florystyczną i udział muzyków, jednak Zakład gotowy jest zrealizować indywidualne życzenia Rodzin co do przebiegu i oprawy ceremonii.

Zachęcamy do sprawdzenia jakie zakłady pogrzebowe lubelskie współpracują z Pogotowiem Pogrzebowym na terenie powiatu biłgorajskiego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Przedsiębiorstwo JM. LARWA oferuje pomoc w zakresie wypełniania wniosków i dokumentów, wymaganych przez instytucje i urzędy państwowe w razie śmierci członka rodziny. Ponadto Klienci mogą przekazać pracownikom Firmy upoważnienie, by ci w ich imieniu dopełnili wszelkie formalności związane z pochówkiem. Dotyczy to również uzyskania zasiłku pogrzebowego z instytucji takich jak ZUS czy KRUS. Ponadto Zakład oferuje pomoc osobom, które chcą ubiegać się o odszkodowanie w związku ze śmiercią członka rodziny. Pracownicy Firmy będą w imieniu Klientów domagać się od firmy ubezpieczeniowej jednorazowego zadośćuczynienia finansowego lub renty po śmierci bliskiej osoby.

W ofercie Domu Pogrzebowego JM. LARWA znajdują się również:

– usługi transportowe – eksportacje zmarłych z miejsca zgonu wykonywane są całodobowo, na terenie całego kraju i za granicą. Do transportu wykorzystywane są nowoczesne, certyfikowane karawany marki Mercedes – Benz,
– przechowanie ciała – Firma dysponuje zarówno chłodnią stacjonarną, jak i chłodniami mobilnymi,
– przygotowanie Zmarłego do ceremonii – zabiegi kosmetyczne oraz garderoba zmarłego,
– sala pożegnań – nowocześnie wyposażony obiekt zapewniający komfortowe warunki do ostatniego pożegnania,
– prace cmentarne – obejmują m.in. przygotowaniem miejsca na cmentarzu, wykopanie grobu, murowanie komór grobowych,
ekshumacje – wydobycie zwłok w celu przeniesienia w inne miejsce spoczynku lub dla potrzeb spraw sądowych,
– opieka nad grobami – czynności konserwacyjne i porządkowe grobu i terenu wokół niego.

W ramach Przedsiębiorstwa Pogrzebowego JM. LARWA od 1998 roku działa zakład kamieniarski, produkujący nagrobki i elementy architektury nagrobnej. Do produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości kamienie importowane ze Skandynawii, Brazylii, RPA i Indii. W swojej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze, podwójne, klasyczne i nowoczesne. Ponadto mistrzowie kamieniarscy wykonują nagrobki według indywidualnych pomysłów Klientów. Zamawiający mogą korzystać nie tylko z katalogów, ale również otrzymują prezentację projektu w technologii 3D, co umożliwia podjęcie, właściwej decyzji.

Kontakt z Domem Pogrzebowym JM. LARWA

Zakład Pogrzebowy JM. LARWA świadczy swoje usługi na terenie Biłgoraja i całego powiatu biłgorajskiego m.in. Zakład Pogrzebowy LARWA Łukowa. W celu dopełnienia formalności związanych z pogrzebem oraz wyboru odpowiedniego wyposażenia funeralnego klienci mogą udać się do siedziby firmy, znajdującej się w Biłgoraju przy ulicy Polnej 18. Przedsiębiorstwo Pogrzebowe świadczy swoje usługi całodobowo, przez siedem dni w tygodniu.