fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy ALMAK Lubań

ul. Wolności 36, 59-830 Olszyna

801 12 12 12

600 291 789

Zakład Usług Pogrzebowych w Lubaniu świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe.

Zobacz

Sprawdzone Zakłady Pogrzebowe Lubań

Zakład Pogrzebowy w Lubaniu zajmuje się przygotowaniem pogrzebu i kompleksowym załatwianiem spraw związanych z kremacją – zadzwoń 801 12 12 12.

Herb miasta LubańLubań to miasto o powierzchni 16,12 km² położone w województwie dolnośląskim w powiecie lubańskim. Obecnie liczy ponad 20 tysięcy mieszkańców. Znajduje się w odległości około 45 km od Jeleniej Góry , a także 25 km od Zgorzelca. Jest siedzibą powiatu lubańskiego, który został utworzony w ramach reformy administracyjnej w 1999 roku. Działalność religijną na ternie miasta prowadzi Kościół Rzymskokatolicki, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół Boży w Chrystusie, Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, a także Świadkowie Jehowy. Przez Lubań przebiega Dolnośląska Droga św. Jakuba, która jest odcinkiem szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba w Hiszpanii. Do najważniejszych zabytków w mieście należą m.in. Kościół Parafialny pw. Trójcy Świętej, wieża Trynitarska, zabytkowa część starego miasta, mury miejskie z 1318 roku czy też ratusz zbudowany w 1554 roku w stylu renesansowym. W Ratuszu Miejskim mieści się między innymi Muzeum Regionalne.

Pogotowie Pogrzebowe w Lubaniu

Zakład Pogrzebowy, który jest rekomendowany przez Pogotowie Pogrzebowe w Lubaniu, ma profesjonalne przygotowanie do świadczenia kompleksowych usług pogrzebowych. Zakład Pogrzebowy Almak Lubań dba o to, aby osoby, które potrzebują pomocy w organizacji pogrzebu, wszelkie sprawy z nim związane mogły dopełnić w jednym miejscu. Pracownicy pomagają na każdym etapie organizacji ceremonii, zarówno w sprawach urzędowych, kościelnych, jak i cmentarnych. Wsparcie personelu oznacza całodobową gotowość do świadczenia pomocy na rzecz Osób Zmarłych i ich bliskich. Dbałość o każdy szczegół, a także empatia i zrozumienie to cechy charakterystyczne pracowników zakładu pogrzebowego, któremu zaufaliśmy na tym terenie.

Cmentarze na terenie Lubania

Obecny Cmentarz Komunalny w Lubaniu zlokalizowany jest przy ulicy Wrocławskiej 21, niegdyś był to cmentarz ewangelicki. W XIX wieku na terenie miasta istniał także cmentarz żydowski, który z czasem uległ dewastacji, zachowało się na nim jedynie 10 macew.

Kremacja w Lubaniu

W Lubaniu nie ma krematorium, natomiast w województwie dolnośląskim jest ich kilka. Najbliższe znajduje się w Jeleniej Górze. Dlatego też zakłady pogrzebowe działające na tym terenie zapewniają bezpieczną i sprawną kremację wykonaną na najwyższym poziomie, z poszanowaniem Osoby Zmarłej.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe