Idea Zakładu Pogotowia Pogrzebowego w Sieradzu

Odejście bliskiej osoby to bardzo trudny czas w życiu każdego człowieka, wiele osób nie radzi sobie w takim momencie z wykonywaniem codziennych, przyziemnych obowiązków, co jest naturalne. To właśnie w takich chwilach przychodzą z pomocą pracownicy Zakładu Pogotowia Pogrzebowego, którzy z cierpliwością i zrozumieniem pomogą Państwu w przygotowaniu ostatniego pożegnania. Kadra chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem tak, by możliwie w jak największym stopniu pomóc bliskim Osoby Zmarłej w podjęciu wielu decyzji. Podczas pierwszej rozmowy w biurze, pracownik ustali z Państwem wszelkie szczegóły, możliwie w jak najdokładniejszy sposób tak, by w późniejszych dniach nie niepokoić najbliższych, a umożliwić spokojne przeżywanie żałoby. Każda oferta zostaje indywidualnie dopasowana zarówno do oczekiwań, jak i możliwości finansowych Rodziny. Zakład współpracuje z Pogotowiem Pogrzebowym na terenie całego powiatu sieradzkiego oraz miasta Sieradz – zakłady pogrzebowe Sieradz.

Oferta Zakładu Pogotowia Pogrzebowego w Sieradzu

Zakład pogrzebowy Pogotowia Pogrzebowego w Sieradzu zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebu. Niezależnie od tego, jaką formę pochówku wybierze Rodzina, pracownicy pomogą na każdym etapie przygotowań. Firma zajmuje się zarówno organizacją ceremonii według polskich obrzędów żałobnych, zgodnych z obrządkami innych wyznań, jak i świeckich z udziałem profesjonalnego Mistrza Ceremonii, który poprowadzi ostatnie pożegnanie. Najczęstszą formą pochówku jest pochówek trumnowy, jednak coraz częściej Rodziny decydują się na kremację. Przy wyborze tej drugiej formy zakład również koordynuje całym procesem, pracownik pomoże w skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz wyjaśni wszystkie procedury.

Pracownicy po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia, upewnią się, czy Rodzina posiada odpowiednie dokumenty zezwalające na odebranie Osoby Zamarłej z miejsca zgonu. Jeśli tak, niezwłocznie dojadą pod wskazany adres, co ważne zgłoszenia przyjmowane są przez całą dobę. Następnie odbywa się przetransportowanie do chłodni, gdzie również nastąpi przygotowanie Zamarłego do pochówku. Podczas ustalania wszelkich szczegółów pochówku, w biurze będą Państwo mogli dokonać wyboru wszystkich niezbędnych, podczas ceremonii, akcesoriów takich jak: tabliczki nagrobne, klepsydry czy odzież. Firma posiada również szeroki wybór trumien i urn wykonanych z różnych rodzajów tworzyw, są to produkty trwałe, solidne oraz estetyczne. Taka dostępność wielu produktów na miejscu w znacznym stopniu ułatwia organizację ceremonii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zakład pomaga również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z odpowiedniej instytucji np. ZUS/KRUS. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, pracownicy pomogą także w dopełnieniu formalności w kancelarii parafialnej, czy biurze administracji cmentarza. Na życzenie Klientów firma zadba też o oprawę florystyczną, pracownicy przygotują wieńce na trumny oraz urny.

Pracownicy przywiązują szczególną wagę do oczekiwań Rodziny, tak, by pogrzeb odbył się zgodnie z oczekiwaniami. Ideą firmy jest zadbanie o to, aby najbliżsi mogli w spokoju i zadumie przeżywać czas żałoby. Poza usługami związanymi ściśle z organizacją samej ceremonii pogrzebowej zakład zajmuje się również przygotowaniem miejsca pochówku oraz przeprowadzeniem ekshumacji.

Kontakt z Zakładem Pogotowia Pogrzebowego w Sieradzu

Dzwoniąc pod numer infolinii Pogotowia Pogrzebowego – 801 12 12 12, zostaną Państwo połączeni ze sprawdzonym zakładem pogrzebowym z tego terenu. Zakład Pogotowia Pogrzebowego świadczy usługi pogrzebowe w Sieradzu oraz w całym powiecie sieradzkim. Pracownicy pozostają stale do Państwa dyspozycji, niezależnie od tego, czy jest to dzień roboczy, czy wolny od pracy.