fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy CHARON Leszno

Słupia Kapitulna 110, 63-900 Rawicz

801 12 12 12

502 660 244

Personel wspiera bliskich Osób Zmarłych w organizacji pogrzebu oraz w przejściu przez ten trudny czas.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Lesznie

Herb miasta LesznoLeszno to znajdujące się w zachodniej części Polski, miasto powiatowe, zamieszkiwane przez ponad 63 tysiące osób. Silnie rozwinięty gospodarczo i komunikacyjnie. Przebiega tutaj m.in. droga ekspresowa S5, droga krajowa nr 12 oraz linie kolejowe, prowadzące do stolic województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego. Do największych zabytków Leszna zalicza się:

  • Rynek miasta wraz z budynkiem Ratusza,
  • Pałac Sułkowskich – zabytkową siedzibę Urzędu Wojewódzkiego,
  • a także budynek Nowej Synagogi, w którym obecnie mieści się siedziba Muzeum Okręgowego.

Miasto to często gości miłośników tematyki sakralnej. Na jego terenie mogą oni zapoznać się z historią zabytkowej Bazyliki Św. Mikołaja, dawnym zborem braci czeskich – Kościołem Św. Jana Chrzciciela czy luterańskim Kościołem Św. Krzyża wraz z Lapidarium. Leszno to niezwykle kolorowe miasto, które słynie z unikalnych instalacji, takich jak: rozwieszone dawne, cechowe flagi, latające żurawie oraz wielobarwne parasolki, które nie tylko pięknie dekorują przestrzeń miejską, ale także stanowią ważną atrakcję dla przybywających tutaj tłumnie turystów.

Usługi pogrzebowe Leszno – rekomendowane przez nas Zakłady Pogrzebowe w Lesznie

W Lesznie polecaną przez Pogotowie Pogrzebowe firmą pogrzebową, świadczącą wysokiej jakości usługi funeralne jest Zakład Pogrzebowy Charon Leszno. Firma ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu religijnych i bezwyznaniowych ceremonii pogrzebowych, organizuje zarówno te o charakterze tradycyjnym, jak i te połączone z kremacją. Kompleksowość oferty zakładu pogrzebowego w Lesznie oznacza, że Klienci ustalą tutaj wszystkie kwestie organizacyjne i formalno-prawne, związane z planowanym pożegnaniem czy transportem. Firma udziela pomocy zarówno jeśli chodzi o krajowy, jak i zagraniczny transport zwłok. Realizowany jest za pośrednictwem nowoczesnych karawanów i busów pogrzebowych marki Mercedes. Empatyczny personel doradzi Państwu jaką oprawę muzyczną, florystyczną i fotograficzną uroczystości wybrać. Dodatkowo pomoże w wyborze akcesoriów funeralnych, a nawet zamówi autokar dla żałobników.

Miejscowa eksportacja Zmarłych, do chłodni zakładu realizowana jest przez całą dobę z domów prywatnych, szpitali, domów opieki oraz hospicjów. W miejscowości Leszno kompleksowe usługi pogrzebowe świadczy firma, która zapewnia Osobie Zmarłej należną opiekę, cześć i szacunek. Kadra wykonuje profesjonalną toaletę pośmiertną oraz dba o jej elegancki ubiór. Dla wygody Klientów jej personel może wypisać i rozwiesić nekrologi powiadamiające Rodzinę i krewnych o dacie pożegnania. Służy pomocą w wypełnieniu i dostarczeniu dokumentacji do instytucji ubezpieczeniowych (ZUS, KRUS). W ciągu jednego dnia może także wypłacić należny zasiłek pogrzebowy lub do jego wysokości bezgotówkowo rozliczyć należność za obsługiwany pogrzeb. Zakład zajmuje się również sprzedażą nagrobków, demontażem istniejących pomników, a także wykonywaniem nadruków i napisów na płytach nagrobnych. Jeżeli więc pragniecie Państwo, aby pogrzebem drogich Wam Osób zajęła się profesjonalna, godna polecenia firma, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy rekomendowanej przez Pogotowie Pogrzebowe.

Cmentarze w Lesznie

Na terenie Leszna znajdują się lokalne nekropolie parafialne do których należą:

  • cmentarz przy ulicy Kąkolewskiej 2 – znajduje się tam między innymi Pomnik Anioła Śmierci, powstały ku czci pomordowanych uczestników Powstania Wielkopolskiego,
  • cmentarz w dzielnicy Zaborowo,
  • a także nekropolia komunalna, zlokalizowana przy ulicy Osieckiej na Grzybowie.

Krematorium na terenie Leszna

W mieście nie ma aktualnie czynnej spopielarni zwłok. W zakresie kremacji zakłady pogrzebowe działające w miejscowości Leszno, korzystają z usług okolicznych krematoriów. Najbliższe z nich znajdują się w Głogowie, Lubinie, Środzie Wielkopolskiej, a także we Wrocławiu. Na Państwa życzenie zakład Pogotowia Pogrzebowego na terenie Leszna ustali w jednym z nich wszystkie szczegóły procesu. W wyznaczonym dniu dowozie na miejsce Osobę Zmarłą, po jego zakończeniu odbierze Jej znajdujące się w urnie prochy i przetransportuje z powrotem do siedziby zakładu.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe