fbpx
Pogotowie Pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy KARAWAN Łęczna

ul. Obrońców Pokoju 15, 21-010 Łęczna

801 12 12 12

602 377 260

Zakład Pogrzebowy w Łęcznej zapewnia najwyższy poziom kompleksowych usług pogrzebowych.

Zobacz

Pogotowie Pogrzebowe w Łęcznej

Herb miasta ŁęcznaŁęczna to miasto o powierzchni 19 km² położone w województwie lubelskim nad rzeką Świnka i Wieprz. Liczba mieszkańców miasta wynosi ponad 18 tysięcy. W 1975 roku nieopodal Łęcznej w Bogdance rozpoczęto budowę pierwszej w Lubelskim Zagłębiu Węglowym kopalni, a Łęczna została wytypowana na stolicę Zagłębia. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 82 i trzy drogi wojewódzkie. Najbliższy port lotniczy znajduje się w Świdniku, w odległości około 18 km od Łęcznej.

Stare Miasto w Łęcznej ma charakterystyczny układ urbanistyczny z trzema rynkami. Do najważniejszych zabytków znajdujących się na terenie miasta i gminy Łęczna możemy zaliczyć:

– zespół dworsko-parkowy na Podzamczu,

– zamek obronny z XV/XVI w.,

– czy też zabytkowy klasycystyczny budynek Ratusza.

Charakterystycznym miejscem jest również Dolina Dinozaurów na Podzamczu. Znajduje się tam osiem betonowych rzeźb dinozaurów wielkości od dwóch do ośmiu metrów. Pomysłodawcą i twórcą projektu jest lokalny rzeźbiarz, Bogumił Brodzisz. Łęczna jest również punktem wypadowym na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, które stanowi 68 jezior.

Na terenie miasta działalność religijną prowadzi Kościół Rzymskokatolicki, Świadkowie Jehowy, a także Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.

Sprawdzone zakłady pogrzebowe Łęczna

Na terenie Łęcznej i okolic profesjonalne usługi funeralne dla Pogotowia Pogrzebowego świadczy Zakład Pogrzebowy KARAWAN Łęczna, który ma wieloletnie doświadczenie. Pracownicy są dyspozycyjni codziennie, przez całą dobę, dzięki temu transport zwłok jest realizowany natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia. Firma odbierze ciało z każdego wskazanego miejsca, a także pomoże w przypadku konieczności sprowadzenia zwłok z zagranicy, jeśli bliska Państwu Osoba Zmarła poza granicami kraju. Personel zajmie się przy tym wszystkimi formalnościami, które należy dopełnić zarówno jeśli chodzi o transport, jak i kwestie konieczne do ustalenia w kancelarii parafialnej czy u zarządcy cmentarza.

Zakład pogrzebowy z Łęcznej organizuje pochówki tradycyjne, a także urnowe. Kremacje mogą zostać przeprowadzone w dowolnie wybranym przez Rodzinę krematorium, na terenie całej Polski z gwarancją najwyższej jakości. W przypadku pochówku tradycyjnego pracownicy wykonują profesjonalną toaletę i kosmetykę pośmiertną. Firma oferuje także szeroki asortyment trumien i urn oraz innych niezbędnych utensyliów pogrzebowych, a także zapewnia wyjątkową oprawę muzyczną i kwiatową ceremonii.

Cmentarze w Łęcznej

Cmentarz katolicki w Łęcznej mieści się przy al. Jana Pawła II i Polnej. W XVI wieku na terenie miasta został założony cmentarz żydowski. Aktualnie nie zachowały się na nim żadne nagrobki. Macewy, które udało się odzyskać, są zebrane i znajdują się w pobliżu synagogi.

Krematorium w Łęcznej

W powiecie łęczyńskim działa jedno krematorium. Dlatego też zakłady pogrzebowe z miasta Łęczna oferujące usługi kremacji zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo i poszanowanie Osoby Zmarłej na każdym etapie przygotowania do pochówku.

Masz pytania?

Pogotowie Pogrzebowe

Skontaktuj się z naszym działem pomocy

Całodobowa Infolinia

801 12 12 12

881 280 205

801 12 12 12   Infolinia Pogotowie Pogrzebowe